Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Mam problem z aktualizacją nawigacji MK3 (BMW E39 530d 2001r) posiadam praktycznie najstarszy soft jaki wyszedł V16 3-1/21. Nie czyta mi płyta z aktualizacją, pokazuję że wykrywa płytę z oprogramowaniem ale nic się nie dzieje. Próbowałem różne wersje V17, V21, V27, V32 oryginalne i modyfikowane, różne płyty i nagrywarki. Temat znam bo robiłem to w mojej E46 i znajomych, więc nie wiem o co chodzi. Laser wyjęty i wyczyszczony, mapy najnowsze czyta mi dobrze i szybko. Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją? Auto zostawiałem na długi czas i nic nie ruszyło, płytę zawsze oddaje. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór Panowie,

 

Od 2 miesięcy ojciec jest szczęśliwym posiadaczem BMW X5 E53 z roku 2004.

Dzisiaj, zgodnie z wszystkimi instrukcjami z tego tematu, wgrałem ojcu nowy soft + najnowsze mapy 2017 rok.

 

Ogólnie, wszystko super działa, navi śmiga, menu po polsku wraz z lektorem. Nawigacja to model MK4.

 

Problem jest tylko jeden - kolor wyświetlacza, podświetlenie. Na zdjęciach poniżej widać jaki obecnie kolor ma navi u ojca (lekko brązowawy, taki ciemny, brzydki ogólnie

febe92223d5768e6med.jpg

 

a interesuje mnie coś takiego jak na tym filmiku -

 

Jak zrobić, żeby kolor był taki jak na filmie? Wgrywalem dwa różne softy majac nadzieję, że może w tym leży problem, ale cały czas jest tak samo.

Na filmiku gość ma w ustawieniach opcje "kolor", ja czegoś takiego nie mam.

 

Druga sprawa.. po aktualizacji softa, ześwirowała kapkę temperatura zewnętrzna i obecnie pokazuje -20 (było -40) :mrgreen: Jest na to jakaś rada?

 

Z pozdrowieniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zajrzyj tu:

http://www.online-rubin.de/navtweak.htm

Możesz zrobić kolorystykę jaką tylko chcesz.

Możesz pobrać taki soft z mojego chomika (soft na chomiku jest mojego autorstwa i może się trochę różnić - co do kolorystyki jest identyczny):

https://chomikuj.pl/Raziell_pl/Soft+BMW+MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, otóż mam mały problem, posiadam mała navi, bawarka z 2003r. W ustawieniach radia, pokazuje mi version SW 3-2/00 ( mam rozumieć że MK3 ) ALE w bagażniku mam założony czytnik MK4 ( logo DVD na środku ) i mapa na płycie DVD która działa. Więc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

ja bym podzielił się swoją przygodą z czytnikiem MK3 z e39. Może komuś się przyda.


W trakcie zabawy INPĄ w module NAVIGATION kliknąłem opcję zmiany z kolorów na monochrom. Ekran zgasł i pojawił się napis: "please insert software CD". No cóż - do kompa i szukać oprogramowania.

Na chomiku znalazłem sporo oprogramowania: Duniek; Mr. Lova; itp.Nagrałem kilka wersji wg instrukcji na: "dobre płyty" (verbatim, sony), z mała prędkością (x1; max x2).


Wgrywanie softu przebiegało wzorowo -> wg instrukcji: drzwi kierowcy otwarte, bagażnik otwarty, zapłon włączony. Zaraz po włożeniu płyty czytnik zaczynał mielić płytę i w przeciągu 30 sek na ekranie wyskakiwał napis "Upgrading". Pasek postępu też leciał. Po około 3-5 min wyskakiwał napis aby wyjąć płytę i wcisnąć "ok". Po wyjęciu płyty i wciśnięciu "ok" czytnik się restartował i miałem nowy polski soft. Niestety kilka wgranych softów mi się nie podobało bo: kiepskie logo startowe, jakieś chamskie reklamy (napisy na górnym, czy dolnym pasku) - żenua.


Przy kolejnym wgrywaniu kolejego softu coś nagle poszło nie tak. W trakcie wgrywania ekran przestał odpowiadać, nic się nie działo, jakby się zawiesił. Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu wyświetlacz wystarował w wersji "Atari"-> dwa kolory, cały ekran to sześć pixeli. Wrzucanie płytek wcześniej działających nic nie dawało - zero reakcji na monitorze. Czytnik coś tam mielił, dioda power mrugała, ale absolutnie nic się nie działo. Szukałem i próbowałem z innymi softami: oryginalnymi, v17, v27, polskimi, niemieckimi, angielskimi, key-cd. Nic to nie dawało, cały czas zero reakcji na ekranie.


Doszedłem do wniosku, że laser się skończył. Czyszczenie patyczkiem do uszu nie pomogło. Dodam, że dostanie się do samego "mechanizmu lasera" jest banalnie proste. Czytnik od góry otwiera się przez zdjęcie metalowej osłony (bez żadnych śrub). A sam "mechanizm lasera" z czytnika można wyjąć odkręcając cztery śrubki na samym wierzchu i odpinając jedną taśmę. Banalnie proste - każdy sobie poradzi.

292165c264a0ac42med.jpg


Nie chcialem kupować całego czytnika. Cena 350-500 zł na alledrogo jest dla mnie chora za coś takiego. Ale można dostać sam mechanizm lasera. Mój był opisany symbolem: "CDM-M2 2.3E; 3112 658 50001". Znalazłem na allegro gościa, który sprzedaje to za 70 zł. Kupiłem. Zamieniłem ze swoim i nic to nie dało. Dalej efekt był taki sam jak przed wymianą "mechanizmu lasera" - wrzucenie jakiejkolwiek płyty z softem skutkowało dokładnie niczym.


Zacząłem dalej czytać i znalazłem gościa na olx z Piły, który naprawia czytniki z różnymi uszkodzeniami, przy tym po nieudanej próbie wgrania softu. Gość powiedział mi, że same czytniki oznaczone symbolem HW:1.1 mają problem z pamięciami, które potrafią paść podczas wgrywania softu i to jest najszęstszą przyczyna ich "niedziałania". HW:1.0 i HW:1.2 nie mają tego problemu - w tych jak już padnie to najprawdopodobniej właśnie laser.

eccd55bf678bf74emed.jpg

Wysłałem czytnik do niego. Zdiagnozował problem "padniętych pamięci". Wymienił - 150 zł. Czytnik działa. wszystko wróciło do pierwotnej postaci. Nawigacja działa, płyty czyta.


Więc jeśli masz czytnik, który nie działa, to naprawdopodobniej:

HW:1.0 i HW:1.2 - kup sam mechanizm lasera i wymień (+/- 70 zł). Ewentualnie, jeśli znasz kogoś kto ma navi 16:9 - pożycz na chwilę u niego sam mechanizm lasera i sprawdź swój czytnik.

HW:1.1 - pamięci do wymiany - +/- 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Oj kolego.....musisz zrobić reset czytnika do zera i wygrywać nowy( lub wgrać czysty soft BMW i dopiero spolszczenie ).Poza tym ważne jest z jakiego rynku masz auto czyli jakie języki miałeś ori.Nie wiem skąd softy masz....sprawdzony to soft Yaza
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.