Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, jest taki problem: Czytnik MK3, soft 3-1/41. Zależy mi na wgraniu nowszego softu, bo na ten moment wygląda dość słabo to raz a dwa, zakupiłem ostatnio dension gateway bt pro i nie chce mi pokazywać książki telefonicznej (soft się zwiesza). Nagrałem CD z mapami i jakieś 5 CD z różnymi softami. Używałem Verbatimów, nagrywanie x1 imgburnem, MODE 2 itd.

Sedno jest takie, że navi ładnie czyta mapy, ale jak wrzucam płytkę z softem to czyta kilka sekund po czym wypluwa i wyświetla komunikat w stylu "incorrect CD, please insert ...". Co może być nie tak? Próbowałem już wiele razy wrzucać różne płytki z różnymi softami, zaznaczam, że mapy czyta beż żadnego problemu za każdym razem, a nagrałem je tą samą nagrywarką i programem i w ten sam sposób co softy.

Aha, laser przeczyściłem, nic to nie dało, no może trochę szybciej łapie dane z map.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odłaczyłeś zmieniarkę od auta? Nie masz oryginalnej instalcji telefonu w aucie? Te rzeczy powodują problemy z dension. U mnie na MK4 mam problem z odbieraniem połączeń. Często nie słyszymy się wcale, a po rozłączeniu rozmowy następuje zwiecha densiona. Reszta działa super. Czy też masz taki problem jak ja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jack79 nie mam akurat takiego problemu, u mnie wszystko śmiga po BT elegancko, tylko przy włączaniu książki telefonicznej resetuje się cała navi.

 

@sfinks311 bez obrazy, ale nie piszę nigdzie bez sprawdzenia. Przeszukuję polskie i zagraniczne fora od 3 dni i nie znalazłem takiego przypadku jeszcze, dlatego pytam tutaj. Jeśli gdzieś widziałeś rozwiązanie albo jakąś podpowiedź co może być nie tak, to podrzuć linka proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nawigacji MK3 domyślnie dwa języki - USA i E - czyli angielski ( amerykański ) oraz hiszpański. Jak zmienić te języki na inne? Pytam, bo bez zmiany domyślnych języków nie moge wgrać pl menu ponieważ ono podmienia angielski GB lub włoski lub niemiecki. Płyta z oryginalnym softem nadpisuje soft bez zmiany języków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolakao....nie czytałeś działu chyba.Twój przypadek z płytami to standard.Zły soft i tyle.Poza tym może i dobrze że żaden nie zadziałał bo mogłoby być już po navi.Ja osobiście Mk3 nie tykam.Kilka osób w PL to robi ale mają swoje softy niedostępne z necie.Było o uwalonych Mk3 wiele razy :):)
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w nawigacji MK3 domyślnie dwa języki - USA i E - czyli angielski ( amerykański ) oraz hiszpański. Jak zmienić te języki na inne? Pytam, bo bez zmiany domyślnych języków nie moge wgrać pl menu ponieważ ono podmienia angielski GB lub włoski lub niemiecki. Płyta z oryginalnym softem nadpisuje soft bez zmiany języków.

 

Nie ma dostępnego softu do tego.Tylko programowanie navi pomoże

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam w swojej X5 navi MK4 16:9 z tunerem BM54 na okrągłe piny. Wszystko działa jak należy, mam polski soft (nie wiem dokładnie jaki bo kupiłem już z nim czytnik). Bardzo irytuje mnie jedna rzecz - gdy słucham radia lub CD i pojawia się komunikat (instrukcja) z navi to radio całkowicie przestaje w tym momencie grać, wycisza się całkowicie na czas trwania komunikatu. Da się zrobić tak, żeby jedynie trochę się wyciszało zamiast całkowicie przerywać granie? Jest to kwestia softu w navi, ustawień, czy jakaś inna? Oczywiście zmiana głośności z poziomu menu nawigacji nic nie daje, radio za każdym razem przerywa granie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj soft z dokładnie tej samej płyty z której wgrywał kolega w e46. U niego podczas komunikatów muzyka tylko lekko się przycisza, a u mnie nadal całkowicie przestaje grać :/ Wychodzi na to że nie jest to kwestia softu nawigacji. Może jakieś ustawienia? Podstawowa rzecz, która różni nasze auta i może być z tym związana to tuner BM54 - u mnie jest na okrągłe piny z 2003 roku, a u kolegi na płaskie. Możliwe że to jego wina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia softu .Nadal tak twierdzę.Kiedyś już walkowalismy ten temat dawno i wniosek był taki ,że ktoś musi zmienić lub dopisać ustawienia w sofcie.Była także rozmowa o tym ,że w Mk4 nie ma możliwości całkowitego wyłączenia lektora .Nikt nie podjął się zrobienia do tej pory
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzuciłem jeszcze inny soft - Yaza i na nim również jest to samo. Zauważyłem, że w monitorze nie działają mi przyciski Info oraz Select. Tymczasem wyczytałem w necie, że to pod nimi są między innymi ustawienia odpowiadające za wyciszanie muzyki podczas komunikatów. Pierwotnie w moim aucie była navi Professional z monitorem 4:3, czytnik mk2 i (prawdopodobnie, tak mi się przynajmniej wydaje) tuner BM24. Poprzedni właściciel wymienił monitor na 16:9 oraz tuner na BM54 (z okrągłymi pinami z roku 2003), ja z kolei wrzuciłem czytnik mk4. Możliwe, że przyciski Info i Select nie działają bo coś jest niezakodowane? Jak można je odblokować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w necie, że aby przyciski zaczęły działać trzeba zrobić downgrade softu w navi, a później ponowny upgrade. Tak też zrobiłem - najpierw wrzuciłem bardzo stary soft v22, a później Yaza. Przyciski Info i Select faktycznie zaczęły działać, ale komunikaty nawigacji nadal przerywają muzykę :/ Prawdopodobnie sprawę rozwiązałby upgrade softu w BM54, niestety nie znalazłem nikogo kto się tym zajmuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dwa pytania. Czy soft musi byc nagrany na płycie DVD czy na CD? Bo nagrałem na CD i go nie widzi. Nagrywałem płytę z prędkością x8 może to za szybko? Płyta też jaką licha taka tylko mieli na sklepie rano może być wina słabej płyty i kupić jakąś Verbatima ? Czy raczej niema znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Mam E46 polift z navi z DVD, czyli chyba MK4. Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, nie zależy mi ani na polskim lektorze (jeśli będzie to fajnie, jeśli nie to nie ma problemu), zależy mi jedynie na uaktualnieniu map, bo mam z 2012 bodajże. To o co przede wszystkim mi chodzi, to żeby niczego nie spieprzyć.

Czy ktoś mógłby mi podać link do aktualnych map z instrukcją instalacji? Wiem, że był kiedyś taki temat, ale nie potrafię go odnaleźć w googlach.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.