Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wyświetlają się:) trzeba tylko w informacjach wybrać jakie mają się wyświetlać. W każdej chwili można też je wyłączyć.

W każdym razie udało mi się wszystko zrobić, opiszę może komuś, kiedyś się przyda. Podpiąłem się przez OBD do navcodera (ostatnia wersja beta) i poprzestawiałem tam języki na takie które mi odpowiadały, czyli GB zamiast I, a resztę zostawiłem bez zmian. Na to naszła nakładka od Yaza, która działa bez problemów, powiadomienia radarów są on/off, ale chyba wrócę do wersji angielskiej bo mi jakoś bardziej odpowiada (klasyczne logo przy uruchamianiu, do tego w tej nakładce przy zmianie układu na podzielony w kolorach dziennych zmienia się układ kolorów i lektor jakiś taki cichy). Przy okazji ustawiłem sobie DRL i wsteczne na "folow me home". Generalnie program banalny w obsłudze i każdy laik sobie z nim poradzi.

Z czystym sumieniem polecam też każdemu przejście z MK3 na MK4. Chodzi to o dużo szybciej, wygląda lepiej, TMC zaczęło działać ( przynajmniej podświetliło się na zielono, na mk3 było szare cały czas), no i dwie płytki na Europę zamiast jedenastu...:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMC w Polsce nie działa kolego a POI na tych mapach to zupełnie inne wyświetlanie niż na przykładowo Automapie

 

Ale wakacje coraz bliżej więc może się to TMC przetestuje gdzieś na południu Europy ;)

A co do polskich softów to zainstalowałem jeszcze wersję cx3 i dalej mam problem z głośnością lektora...w ustawieniach podczas regulacji wydaje mi się że poziom głośności wcale się nie zmienia, tylko po pewnym levelu wyłącza muzykę. Jak będę miał chwilę to poszukam jakiegoś anglojęzycznego softu dobrego, żeby tylko miał tryb nocny. Co do softu cX3 to ma on wg mnie ładniejszy układ kolorów, ale to już tylko kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam brać BMW

 

Na dzień dobry przedstawię się - Jarek z Ostrowa i na co dzień jeżdżę... Hondą Civic ;)

 

Mój szef kupił BMW X5 2004 rok - tylko tyle wiem. Doczytałem że jest to E53 i skoro ma dvd w bagażniku po lewej do góry to jest to wersja MK4..

 

Szef poprosił mnie o aktualizację map w jego navi.. więc nie chciał bym za dużo kombinować tylko wypalić płyty podjechać do niego, zaktualizować oprogramowanie jeżeli potrzeba wsadzić dvd z mapami i tyle.. bez cudowania i kombinowania.

 

Przeczytałem paredziesiąt stron z tego forum i mam pare pytań na wstępie.

 

1) Jaką trzeba mieć wersję softu w navi żeby działała mapa polski z 2015 r? - bo nie chcę robić aktualizacji skoro to nie jest konieczne... auto jest z 2004r więc jest prawdopodobne że laser dostał przez te ponad 10lat życia w dupę i może być awaria podczas updatu...

 

Jak już musi być update to było by miło co by była wersja z polskimi komendami w navi... czytałem że wersja od yaza jest miła ale nigdzie nie mogę jej dorwać oprócz chomika, na którego nie mam konta a i nie bardzo chcę płacić za transfer... poratuje mnie ktoś tym softem ? z innego źródła ??

 

ja zassałem z gpsunderground soft niby oryginalny od BMW - NAV_SW(v32) ale nie wiem czy to jest do mojej navi sumy kontrolne - 071630793c021d73847acea325bdc6c23a063ba3 - ewentualnie może ktoś ma ten plik i zdradzi czy nie narobię nim więcej złego niż dobrego...

 

mapy zassałem i wypalę i zobaczę czy pójdą, tu jak coś namieszam to raczej problemu nie będzie - najwyżej nie odpalą..

 

szefo mi podesłał foty swojego sprzętu:

 

http://zapodaj.net/12fabe7aaed44.jpg.html

http://zapodaj.net/e19bee0eb6f94.jpg.html

http://zapodaj.net/3ceea6ea2c566.jpg.html

http://zapodaj.net/717d93debf25a.jpg.html

 

Ewentualnie Może ktoś ma takie samo navi i się podzieli tym softem... w zamian mogę udostępnić mapy do Hondy, Citroena, Peugeota bądź Automapy :)

 

Dzięki i pozdrawiam z http://www.civicklub.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mk4 kolego jak najbardziej.Jak masz mapy to nagraj i powinny pójść bez update.Niestety soft tylko na chomiku jest dostępny

W sofcie Yaza masz radary i widok 3d czego nie ma w standardzie :mrgreen: oraz to ze pójdą płyty z mapami DL

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff...przeszedłem cały ten temat kilka dni mi to zajęło ale...i tak praktycznie żadnego działającego linku z softem do MK 3, który pozwoli mi spolszczyć moją nawigacje nie znalazłem... obecnie mam takie o to MENU główne w swojej nawi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/990610d336fba30c.html (sorry za linka ale niestety opcja IMG nie działa z hostu na fotosiku) i mam do was pytanie czy kiedykolwiek było coś w tym grzebane z softami? a pytanie drugie to czy jest jakiś aktywny link do pobrania w celu spolszczenia menu nawigacji wraz z lekotrem? z tego co czytałem, to nie które pliki, które są na np chomikuj potrafią nabroić. Z góry dzięki za odpowiedzi;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się pod temat bo bez sensu zakładać nowy.

Fabrycznie miałem w aucie (e53 przed liftem) navi mk2. Z poziomu ustawień w monitorze nawigacji (monitor 16:9) miałem wówczas możliwość zmiany języka pomiędzy angielskim a niemieckim. Zmiana tam powodowała jednocześni zmianę języka na monitorze oraz języka komunikatów w zegarach. Ostatnio kupiłem czytnik mk4, jest w nim chyba najnowszy soft (4-1/00), jest spolszczony - navi i całość komunikatów na monitorze jest po polsku. Niestety w zegarach wrócił mi język niemiecki, w menu navi nie widzę opcji zmiany języka. W jaki sposób mogę uzyskać angielskie komunikaty w zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości.Tylko fizycznie jakiś macher musi wyjąć pamięć na stół i zaprogramować o ile ma to opanowane.Auto wróciło do oryginalnego języka po prostu Edytowane przez sfinks311
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff...przeszedłem cały ten temat kilka dni mi to zajęło ale...i tak praktycznie żadnego działającego linku z softem do MK 3, który pozwoli mi spolszczyć moją nawigacje nie znalazłem... obecnie mam takie o to MENU główne w swojej nawi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/990610d336fba30c.html (sorry za linka ale niestety opcja IMG nie działa z hostu na fotosiku) i mam do was pytanie czy kiedykolwiek było coś w tym grzebane z softami? a pytanie drugie to czy jest jakiś aktywny link do pobrania w celu spolszczenia menu nawigacji wraz z lekotrem? z tego co czytałem, to nie które pliki, które są na np chomikuj potrafią nabroić. Z góry dzięki za odpowiedzi;)

 

Nr softu jest ok a czy było grzebane to nie widać .Trzeba grafikę całą zobaczyć.Softy do mk3 dostępne często uwalaja navi więc nie polecam .Nic sprawdzonego nie znam niestety

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości.Tylko fizycznie jakiś macher musi wyjąć pamięć na stół i zaprogramować o ile ma to opanowane.Auto wróciło do oryginalnego języka po prostu

 

hmm, ale jak wkładam z powrotem czytnik mk2 to znowu mogę przestawiać pomiędzy angielskim i niemieckim. Nie jest czasem tak, że soft w nawigacji mk4 został przetłumaczony na polski w oparciu o język niemiecki i dlatego po włożeniu tego czytnika mam niemiecki na zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanko wymienialem u siebie czytnik bo stary padl

 

 

kupilem czytnik od mk3 jak sie pozniej zorietowalem to jest to czytnik od mk3 mono a ja mam kolorowa navi

 

mam czarny ekran po nr doszedłem do info, że jest on monochrom, a ja mam kolor i trzeba CZYTNIK przestawić na kolor

 

napisze ktos jak to zrobic ??. z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanko wymienialem u siebie czytnik bo stary padl

 

 

kupilem czytnik od mk3 jak sie pozniej zorietowalem to jest to czytnik od mk3 mono a ja mam kolorowa navi

 

mam czarny ekran po nr doszedłem do info, że jest on monochrom, a ja mam kolor i trzeba CZYTNIK przestawić na kolor

 

napisze ktos jak to zrobic ??. z gory wielkie dzieki

 

 

Trzeba kablem diagnostycznym i komputerem przestawić

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki program ?? i jak to sie robi

 

w adaptacji ?? jakie kanaly ??

 

 

soft pozniej jaki wgrac v17 czy mozna odrazu najnowszy spolszczony ??

 

Kolego.....niech zrobi to ktoś kto ma wszystko bo przecież chyba nie chcesz sam się w to bawić

Nie wiem o co chodzi z adaptacją....ze niby gdzie i co ??

Soft jakikolwiek po resecie.Najlepiej najnowszy i spolszczony.Podalem link wyzej

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.