Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję. Znalazłem już ten soft cx3 i tam są wszystkie języki polskie czyli jednak wychodzi na to że tak można zrobić. Zresztą teraz otworzyłem tą wersję sting up by sledź która była moim softem bazowym i w niej oryginalnie jest spolszczony FR i GB czyli to co się działo z czytnikiem to albo wina softu albo lasera ale raczej softu. Spróbuje teraz kilku wersji innych.

 

 

No i próbowałem kilku wersji wczytują się ale bez możliwości wyboru języka oryginalna wersja 32 ma opcję wyboru języka, więc o co chodzi ????.

 

To że nie wczytywało softów modyfikowanych przeze mnie prawdopodobnie winna była wersja 2.7 navtweak coś popsuł w pliku navboot który modyfikowałem i nie pozwalał na wgranie softu. Tak mi się wydaje bo płyty których nie ruszałem i nagrywałem tak jak ciągnąłem z neta chodziły a po zmianie navboot już nie.

 

Zatem dochodząc do takich wniosków postanowiłem od nowa edytować plik navboot programem navtweak 2.6. Otwierałem plik iso w programie magiciso albo poweriso wyciągałem z niego plik navboot a potem edytowałem na koniec podmieniałem i nagrywałem. niektóre softy chodzą np cX3 ale nadal nie ma menu wyboru języka i to nie moja sprawka że coś źle robię bo po wgraniu V32 org i ponownie wgranie cX3 bez modyfikacji tak jak ściągnięte z neta i tez nie ma menu wyboru języka.

 

 

Jest ktoś na tyle kumaty że wie dlaczego tak się dzieje że nie ma pola wybór języka ?. Jest to o tyle kłopotliwe że potrafi sobie wybrać np wersję francuską i navi mam po Polsku a zegary po Francusku a chce po Angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam możliwosci wyboru jezyka, bo niby po co? W sofcie yaza jest na niemiecki, angielski i polski. Ludzie to pewnie wycinaja z softu zeby go odelżyc, bo jak ktoś chce polski to pewnie po to ze by nie mieć niemieckiego, włoskiego, angielskiego czy francuskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można sobie tego wycinać z softu i trochę mi się nie chce wierzyć że tak jest chociaż wszystko na to wskazuje, bo to że navi jest po polsku to super a co z check control ?. Nie chce mieć komend w zegarach po niemiecku czy francusku. Niestety tak się dzieje że po wgraniu softów to loteria albo mam niemiecki albo francuski czasami angielski ale jak nastąpi taki samoistny reset navi jak mi się zdarzył (po odłączeniu akku to normalne będzie) potrafi sam przełączyć na inny język i w tedy lipa nie ma jak zmienić języka na inny na którym jest zakładka. Nie pomaga zmiana języka w urządzeniem diagnostycznym. Wybieram w zegarach inny język taka zmiana też dokonuje automatycznego przestawienia języka w navi a przynajmniej tak powinno być i jest w softach w których masz taką opcję ręczną na navi. Po chwili wszystko na zegarach gaśnie w nawi kasują się ustawienia czasmi wskakuje np angielski i za moment wraca niemiecki czy francuski.

 

Poradziłem sobie wczoraj z tym problemem w następujący sposób. Navicoderem ustawiłem na navi tylko język GB we wszystkich trzech slotach poprosił o płytę wgrał angielski na wszystkich pozycjach i teraz nie ma innego języka w navi więc nie ma prawa wskoczyć inny język na zegarach. Teoretycznie wszystko jest ok.

 

Teoretycznie bo dla mnie ten soft cX3 ma spore niedoróbki po mimo tego że jest wizualnie bardzo ładny i ma polskie znaki to np głośność navi się nie zmienia. Kręcisz suwakiem od głośności, lektorka mówi ciszej lub głośniej w zależności od kierunku kręcenia pasek też się zmienia ale natężenie głośności się nie zmienia. Moim zdaniem zawsze tak samo głośno jest czy jest na minimum czy maksimum. No i nie daje się wyłączyć tych poronionych radarów. Jeździsz po mieście i nie da się słuchać muzyki bo non stopo uwaga. Klikasz w menu na zakładkę radary, kursor przeskakuje obok na guzik z napisem "włącz" ponowne naciśnięcie guzika zatwierdzenia powoduje optyczny efekt wciśnięcia ale napis nie zmienia się na "wyłączony" ani nie pojawiają się inne guziki obok (jak w innych softach z napisem "wyłącz"). W innych softach widziałem że po kliknięciu w zakładkę radary były np. trzy guziki jeden z napisem włącz drugi pusty i następny wyłącz i to działało, tutaj nie chce.

 

Trochę nie chce mi się wierzyć że problem ma konkretna sztuka czytnika i dlatego czegoś brakuje albo coś nie działa. Wydaje mi się że albo chce przyjąć soft albo nie. Może nie chcieć z powodu złego nagrania softu, ewentualnie niewłaściwego edytowania, ale jak przyjmie to jeżeli soft jest zrobiony bez błędów musi działać dobrze. Oczywiście przycinania, dziwne zachowania nawi, po jakimś czasie od odpalenia auta mogą być winą lasera, ale u mnie jest ok. Wczoraj miałem trasę i laser czyta dobrze. Nawi się nie zacina, pozycja na mapie zmienia się płynnie, po ponownym odpaleniu auta i wybraniu kontynuacji trasy napis czekaj jest 5 do 10 sekund następnie kontynuuje nawigację. Moim zdaniem to wina softu.

 

Zatem teraz mam pytanie. Ma ktoś soft do MK4 PL z perespektywą, w którym jest opcja zmiany języka i który wgrywa się bez problemu ?, może być z radarami ale żeby można było je wyłączać. Bootlogo nie jest istotne, bo sobię zmienię. Najlepiej spolszczający język GB ponieważ navtweak w wersji 2.7 wywala jakieś błędy a tylko tam można importować i eksportować cały język w navboot a w wersji 2.6 trzeba pojedynczo wszystko zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że zostałem wywołany do tablicy, choć nie zajmuje się tym softem od kilku lat.

Teoretycznie bo dla mnie ten soft cX3 ma spore niedoróbki

Nie sadzę, żeby miał bugi bo to generalnie oryginalny soft V32 tyle, że spolszczony. To raczej kiepska znajomość tematu, więc radzę przeczytać ten dział/temat bo wszystko było już wielokrotnie poruszane.

Kręcisz suwakiem od głośności, lektorka mówi ciszej lub głośniej w zależności od kierunku kręcenia pasek też się zmienia ale natężenie głośności się nie zmienia.

I tak ma być w sofcie v32, suwak służy tylko do ustawiania (ściszania) podkładu czyli np. radia. Zmianę głośności samej komendy robi się w "ukrytym" menu razem ze zmiana głośności komunikatów drogowych.

No i nie daje się wyłączyć tych poronionych radarów.

Nie ma cudownego włącznika/wyłącznika radarów. Ostrzeżenie przed radarami jest powiązane ze zmianą języków, w jednych (np angielskim) ten komunikat jest dołączony a w innych (np niemieckim) go nie ma. Czyli włączenie czy wyłączenie polega na zmianie języka (choć wizualnie jest to ciągle soft spolszczony).

Navicoderem ustawiłem na navi tylko język GB we wszystkich trzech slotach

Nic dziwnego, że nie można "wyłączyć" ostrzeżenia o radarach, bo GB akurat zawiera ten komunikat.

Proponuję przeprogramować Navcoderem czytnik na GB D F i wtedy sprawdzić.

Ewentualnie można też skasować ten komunikat z softu GB, tyle, że wtedy nie będzie tego ostrzeżenia przy ustawieniu 3 xGB.

A tak w ogóle to po co w takim razie używać mapy z wgranymi fotoradarami. Obecnie w Polsce i tak każdy fotoradar stacjonarny czy przenośny musi być poprzedzony znakiem drogowym. Można wgrać bazę radarów tylko z zagranicy jeśli się tam jeździ, wtedy w Polsce nie będzie gadać.

Chciałem stworzyć obraz w trybie Mode2

Ten tryb dla MK4 jest zbędny. Aby wgrać nowy soft musi mieć inny numer, np OEM ma 1000 (jeden zero zero zero) wszystkie moje softy mają 1001. Numer można zmienić hexedytorem bądź wgrywać softy naprzemiennie.

Moje softy + programy do obróbki znajdują się nieprzerwanie od 6 lat na:

http://chomikuj.pl/cX3/zachomikowane

To że nie wczytywało softów modyfikowanych przeze mnie prawdopodobnie winna była wersja 2.7 navtweak

O różnicy pomiędzy wersją 2.6 i 2.7 pisałem kilka lat temu w tym temacie.

I tak ogólnie, często soft jest obwiniany o błędy powodujące zawieszanie czy resety, a w rzeczywistości problem jest z czytnikiem, głównie laserem bądź płytą z mapą. Nawet najlepszej jakości płyta nagrywana ma się nijak w porównaniu do trwałości oryginalnej płyty tłoczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za obszerną wypowiedz i na wstępie pragnę zaznaczyć że bez względu na problemy które uważałem za istotne nie umniejsza to Twojej pracy. W końcu dzięki Twojej uprzejmości mogę z niego korzystać jak i inne osoby. Zatem oficjalnie chciałbym Tobie podziękować za pracę i udostępnienie tego softu n.

 

Już kiedyś czytałem ten temat bawiąc się w przeróbkę MK3 ale jak rozumiesz temat jest tak rozbudowany, że nawet bardzo wytrwała osoba nie przerobi tylu stron tematu stąd mogę zadawać banalne pytania.

 

Wracając do tematu.

 

W innych softach była możliwość włączenia i wyłączenia radarów dlatego pomyślałem że to jakiś bug tym bardziej że jest przycisk do wyłączania i teraz rozumiem zasadę jego działania. Też jestem zdania że radary są mało potrzebne i skoro w tym sofcie i języku GB nie ma możliwości go wyłączyć spróbuję z inną mapą.

 

Odnośnie głośności komend nawigacji nie trafiłem w ukrytym menu takiej opcji. Możesz bardziej nakreślić temat ?. W jakimś sofcie od MK3 który do tej pory używałem komunikaty przy kręceniu pokrętłem adekwatnie zmieniały natężenie dźwięku. Było to dla mnie logiczne. Po co przy każdym ustawianym poziomie lektorka mówi ciszej lub głośniej skoro i tak nie słychać różnicy. Nie sprawdziłem tego w oryg. sofcie V32 ale jestem przekonany że ma być tak że im głośniej tym głośniej słychać głos lektorki ale pewnie ktoś kto spolszczał V32 coś tam pozmieniał.

 

Nie mogę zmienić navicoder-em na inne języki bo wtedy prawdopodobnie ustawi się na niemiecki i komunikaty na zegarach będę miał po niemiecku a chce mieć po angielsku. Skoro robiłeś ten soft powiedz mi dlaczego nie ma tradycyjnej możliwości wyboru języka ?.

 

Tak zauważyłem że Twój soft ma 10.1 a inne 10.0 i tak jak piszesz można je zamiennie instalować. Jeżeli spróbujemy wersję 10 zainstalować na 10 to nie pójdzie ale pokaże komunikat że już jest uaktualnione do tej wersji problem w tym że wiele softów nie rusza wcale i na pewno nie jest to wina czytnika bo mam ze 4 rożne płyty z rożnymi softami nagrane na tych samych płytach ta samą metoda i tym samym komputerem i jedne idą za każdym razem (próbowałem po kilka razy) a inne nie. Ten pierwszy soft który wgrałem powodował zawieszanie i dziwne zachowania ale tez jestem zdania że to wina lasera nie softu, później wyczyściłem laser i wgrałem Twój soft. Od dwóch dni nie ma problemów żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zapomniałem napisać, że moje problemu z kolorem się skończyły.

Postanowiłem na własną rękę przerobić soft od CX3 na wzór oryginalnego i pozmieniać kolory na oryginalne.

 

Poniżej zamieszczam link do tego softu: http://chomikuj.pl/Maksioja

 

Jest to wersja spolszczona prze CX3, z oryginalnym logiem ==BMW== oraz z oryginalnymi kolorami, czyli: Niebieski i Brązowy (oznaczone błędnie jako Dzień i Noc)

 

Jeszcze przydałoby się poprawić kolory map, bo są takie, jak zmienił CX3, lecz to z czasem też zrobię i wrzucę odpowiedniego linka.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

 

Od niedługiego czasu jestem posiadaczem X3 E83 z czytnikiem DVD - czyli wychodzi, że nawigacja MK4 i też rozeznaję temat spolszczenia. Do tej pory nic jeszcze nie robiłem, bo chce wcześniej rozeznać temat żeby czegoś nie zepsuć. Z tego co udało mi się rozeznać to chyba właściwe wersje spolszczonego softu umieszcza kolega kris7net na chomiku - podobno wszystko działa elegancko. Znacie tę wersje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w x5 posaidam nawigacje mk3 z softem Sw 3-1/41 któy jest po włosku

Przeglądajac ten temat znaalzłęm juz pl softa ale mam pewein problem

http://chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/MK3/MK3-kolor

jaki wybrać MK3-I-PL-1 czy mk3 i-pl kolory nocne :D czym one sie różnią ;p

Bo rozumiem ze tylko moge wgrac wersje I-PL

 

Pozdrawaim i sory za zamieszanie ;p

 

ps

http://chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/cd-key_obraz+cloneCD

co to dokładnie jest? bede musiał tego użyc póxniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój kolego jeśli nie chcesz się narazić na kosztowną naprawę.Z tego co widziałem ten soft nie działa a poza tym mk3 są tak często puste przez softy z neta ze szok.Jeśli nie wiesz do czego służy podany program to już w ogóle się za to nie bierz chyba że masz za dużo pieniędzy.Jedz do kogoś kto ci to zrobi
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki program? wiem co to jest clone cd tylko chodził o tą linijke "Soft do odblokowania dzielonego ekranu po upgrade ze starszych wersji softu. Obraz plyty CloneCD".

No niewiem czytając ten watek ten koles z chomiuka wydaje sie zaufany ale jak mówisz ze lepiej nie aktualizowac mk3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w tym temacie.Kolega znany oczywiście jest na forum ale softy od niego często psuły mk3 .Opisywane jest...poszukaj :mrgreen: :mrgreen:

Może przypadek a może nie.Ciężko powiedzieć czemu się tak dzieje

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wywołali wilka z lasu :norty: Sfinks 311 ze też tobie chce się jeszcze walczyć :cool2: Mój soft robiłem pod mój samochód navi MK 4 16/9 język BC angielski, niemiecki, francuski, i tylko w takiej konfiguracji auta będzie działał poprawnie. Jeżeli ktoś ma włoski to navi będzie gadać po rusku :mrgreen: Kolory są jakie są, logo tez, mi się podobają wiec zamiast narzekać proponuje spędzić kilka tygodni po nocach i zrobić samemu (kolory). Teraz wszystko jest już dostępne, lata temu kiedy zaczynaliśmy bawić się z kolegami na forum w "spolszczenie" nie było tak łatwo. Laser w moim czytniku przyjął chyba z 60 zmian softu i chodzi po dzień dzisiejszy, regularnie jest tylko czyszczony co zalecam zrobić przed zabawą zmiany softu. Pozdrawiam. PS. Że się nie loguje to nie znaczy ze "tu" nie zaglądam.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z MK 3 i byc może sa w moim sofcie pozostałości tych prób, ale nie miałem na czym testować. Nie udostępniałem do MK 3.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem navi prosi o soft'a sciaglem softa v27 i v29 zaden nie chce ruszyc nagrane na plyte TDK predkoscia 2x czytnik mieli mieli mieli obrazk sie traci tzn krzaki jakies, navi to mk2 2-1/14 teraz nie moge nic zrobic bo pokazuje ze potrzebny soft a tak sie dzieje jak wkladam plyte z softem :

http://s1.fotowrzut.pl/R0RKZYNJOY/1_medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem navi prosi o soft'a sciaglem softa v27 i v29 zaden nie chce ruszyc nagrane na plyte TDK predkoscia 2x czytnik mieli mieli mieli obrazk sie traci tzn krzaki jakies, navi to mk2 2-1/14 teraz nie moge nic zrobic bo pokazuje ze potrzebny soft a tak sie dzieje jak wkladam plyte z softem :

http://s1.fotowrzut.pl/R0RKZYNJOY/1_medium.jpg

 

 

No musisz mieć Soft do mk2 a nie mk4.......

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chlopaki podajcie jakiegos sprawdzonego linka do spolszczonego softu do e65 2008r. wgrywalem juz z 10 roznych i dalej nic byc moze problem w tym ze auto jest angielskie. z gory wielkie dzieki.

 

 

Ale Ty masz mk4?Chyba coś się pomyliło koledze....

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.