Skocz do zawartości

RTTI koszt używania w PL ?


Giggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktywowałem opcję RTTI za pomocą BMW Connected (promocja 1 zł za pierwszy miesiąc potem jakieś "chore kwoty" ... - a dodam tylko, że w większości krajów EU jest już w standardzie na wyposażeniu navi). Sprawdza się całkiem fajnie, stąd moje pytanie, czy jest możliwość aktywacji tej usługi w "inny" sposób żeby działała non-stop nie ponosząc przy tym "chorych" kosztów? Używam aktualnie Europe Map Next 2017-2 także zaktualizowanej przez BMW Connected z aktualizacją na następne 24 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich krajach jakie znam opłaty sa obowiazkowe ! Oczywiscie przy zakupie nowego samochodu istnieja w zaleznosci od umiejetnosci negocjacyjnych rozne opcje. Ja dostalem 30 miesiecy w gratisie caly pakiet connected drive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to przy zakupie nowego auta, usługa RTTI jest aktywowana na 3 lata, następnie można ją przedłużyć za odpowiednią opłatą poprzez sklep ConnectedDrive.

To chyba normalne i uczciwe w dzisiejszych czasach, gdzie coraz więcej usług internetowych opiera się na abonamencie.

Poza tym dziwi mnie fakt, że kogoś stać na zakup w miarę nowego auta BMW, które do najtańszych nie należy, a próbuje "cwaniakować i oszczędzać" na opłatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to przy zakupie nowego auta, usługa RTTI jest aktywowana na 3 lata, następnie można ją przedłużyć za odpowiednią opłatą poprzez sklep ConnectedDrive.

 

Nie jest. Przynajmniej w ostatnim kwartale zeszłego roku nie była. Dostajesz 3 lata BMW Online oraz 3 lata darmowych aktualizacji nawigacji, ale RTTI musisz sobie wykupić dodatkowo (maksymalnie na rok). Chyba, że jest jakiś dodatkowy pakiet ConnectedDrive Services...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać coś się zmieniło, bo ja przy zakupie "piątki" dostałem cały pakiet usług on-line łącznie z RTTI oraz concierge właśnie na 3 lata.

 

Pewnie kwestia pakietu, ale raczej na pewno nie ma tego w domyślnym zestawie dla wszystkich modeli.

Żeby było zabawniej, ja kupiłem RTTI w zeszłym roku w promocji rocznicowej, a teraz sklep Connected Drive uparcie pokazuje mi, że dla mojego auta nie ma możliwości zakupu RTTI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to przy zakupie nowego auta, usługa RTTI jest aktywowana na 3 lata, następnie można ją przedłużyć za odpowiednią opłatą poprzez sklep ConnectedDrive.

To chyba normalne i uczciwe w dzisiejszych czasach, gdzie coraz więcej usług internetowych opiera się na abonamencie.

Poza tym dziwi mnie fakt, że kogoś stać na zakup w miarę nowego auta BMW, które do najtańszych nie należy, a próbuje "cwaniakować i oszczędzać" na opłatach.

I dla tego go stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdza się całkiem fajnie, stąd .

 

Czy całkiem fajnie to ja nie jestem przekonany ?

Ostatnio jeżdżę z włączoną też mapą Googla i wydaje mi się, że trafic lepiej tam działa - pewnie ma znaczenie ilość użytkowników BMW/Googla,

Ostatnio np. startując w trasę różnica w czasie przejazdu BMW/google była ok. 45 min. - w BMW dłużej i w trakcie jazdy czas zmniejszał się do przewidywań z googla.

 

Poza tym tak z 2 lata temu A1 od Gdańska miała według RTTI korek prawie aż do Torunia - i zdarzyło mi się to co najmniej 2 razy - a korka oczywiście nie było,

więc algorytm w BMW nie do końca się sprawdza.

 

a przy okazji mam pytanie, bo u siebie nie brałem opcji pełnego internetu - czy jest możliwość odpalenia mapy googla na ekranie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.