Skocz do zawartości

E60 Dedykowane Stacje Multimed. Android Navigacja


zibiBMW5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W temacie Navigacji i nagłośnienia mamy sporo tematów , ale w sprawie dedykowanych stacji multimedialnych w E60 niestety jest mały niedosyt.

Zastanawiałem się nad rozbudową tego systemu , ale jak się naczytałem ile trzeba doinwestować i do tego nie zawsze to działa poprawnie, no chyba że dokupisz kolejny i kolejny moduł to jest OK, ale koszty poszły w kilka tysi.

Przejżałem temat na ile mogłem i napotkałem własnie takowe

DEDYKOWANE STACJE MULTIMEDIALNE montowane w miejsce oryginalnego wyswietlacza do naszej Buni E60.

Co prawda nasi ekspotrerzy przymierzają się do oferowania tego rozwiązania ale na razie woda w ustach. Najwieksze oferty są z china więc trochę z tym jest związane rozterki i nie pewności. Ale postępy są widoczne, na chwile obecna udało mi się znaleść

takowe w systemie Wince 6 , oraz Android 4.2.2. Znalazłem też jedną w systemie Android 5.1 i ta wydaje mi sie najkożystniejsza w możliwosciach.

Obsługuje większość dostępnych Navi map,wszelkie apki, WiFi,Obd2,DAB, DVBT sterowanie z kierownicy itp, i z pozycji iDrive.

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę w tym temacie a sądzę że jest takich wielu, lub montował takie prosił bym o jakieś porady lub sugestie., czym się kierować i co wybrać.

Wszelkie za i przeciw mile widziane do dyskusji.

poniżej linki do wglądu w/w opcji Multimediów.

 

https://pl.aliexpress.com/item/For-Quad-Core-capacitive-HD-screen-8-8-inch-android-5-1-car-radio-for-BMW/32807177963.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.280.7Bhw1z

 

https://pl.aliexpress.com/item/Ouchuangbo-android-4-4-car-stereo-radio-multimedia-fit-for-E60-E61-E63-E64-M5-2003/32803681536.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.264.7Bhw1z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto wsadza takie chińczyki kolego.Na forum rzadko są jakieś pytania o to.I to nie jest wcale tanio.Gwarancji na stabilne działanie tez nie masz niestety

Większość zostawia fabrykę i dodaje wzm plus dobre głośniki .

Nieodradzam oczywiście ale taka oszczędność to trochę jest na wyrost .

W E60 nie widziadłem aby ktoś takie wynalazki miał.W E46i starszych już jest tego sporo.Szukaj w tych działach jakiegoś info

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sfinks311, że masz troche racji w swoiej ocenie, aczkolwiek bardzo długo nie mielismy wyboru i ofert na takie dedykowane do tego E60/61 modelu, pokazywały sie z dobieranymi ramkami typu zrób to sam, ale to nie to samo co w oryginalnym miejscu. Dobry przykład podałeć np E46, ponieważ dotych modeli takie stacje są od dawien dawna i zyskały zwolenników, a nawet poprawiły fabrykę. Przyznaję również że modele powyżej 2010r i z systemami CIC to też jest inna bajka. Ale ja mam tu na mysli pierwsze wydania e60 i pewnie takie do roku 2009 i z uboższym wyposazeniem.

A propo wyswietlacza orientujesz sie moze czy w miejsce 6,5" spoko wchodzi 8,8", chodzi strikte o zewnętrzne wymiary obudowę i miejsce na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.