Skocz do zawartości

E46 soft MK4 załadowany do MK3


deebee

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Nie znalazłem nic adekwatnego, więc piszę nowy temat.

 

Zadzwonił mój kolega, że próbował wgrać do swojej E46 z 2002 roku (duża kolorowa nawigacja) polskie menu i coś dziwnego wyświetla mu się na ekranie.

Na miejscu okazało się, że podczas ładowania softu padł mu akumulator i nie może wyjąc płyty z napędu nawigacji.

 

Udało mi się wyjąc w końcu płytę i okazało się, że próbował wgrać polskie menu do MK4, a ma MK3. W efekcie jest jakieś menu, ale tylko do obsługi komputera pokładowego, TV, telefonu i ustawień - brak w ogóle opcji "navigation".

 

Jako że w sobotę ma tym E46 jechać na wczasy, a ma jeszcze problem, bo urwał dwie szpilki od kolektora wydechowego i musiał ściągnąć głowicę w M57N, chciałbym mu pomóc z tym menu, stąd moje pytania:

 

1. Czy mogę teraz załadować polskie menu z prawidłowej płyty do MK3? Czy też jakoś "resetować" soft czytnika DVD?

 

2. Doczytałem, że MK3 wymaga po instalacji CD-key. Skąd go zdobyć i czy jest to jakoś powiązane np. z VIN auta?

 

3. Czy mapy nawigacji business do MK3 i MK4 są takie same (i tu i tu jest DVD), czy też inne?

 

Z góry dziękuję za wskazówki i podpowiedzi.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiedze na ten temat też masz chyba słabą:(

Jak ma MK3 to na czytniku ma napis CD, Do MK3 wchodzą tylko mapy na CD. MK4 ma na napędzie napis DVD i tu wchodzą mapy zarówno te z MK3 na CD, jak i z MK4 na DVD. Do navi MK4 szukasz map HIGH, a nie Buisness. Najnowsze są chyba z 2017 i tu je znajdziesz. Do MK3 najnowsze są chyba z 2015 i też gdzieś tu są.

 

Co do uwalenia navi, bo to zrobił twój koleżka, to nie mam pojęcia jak to naprawić. Może po podłączeniu do INPy coś da radę zrobić, nie mam pojęcia. Na pewno są firmy, które to ogarną. Obraz ma tylko dlatego, że posiada tuner TV, który przejął wyświetlanie obrazu. Navi mu się nie wyświetla, bo uwalił je. Tyle w temacie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedze na ten temat też masz chyba słabą:(

Jak ma MK3 to na czytniku ma napis CD, Do MK3 wchodzą tylko mapy na CD. MK4 ma na napędzie napis DVD i tu wchodzą mapy zarówno te z MK3 na CD, jak i z MK4 na DVD. Do navi MK4 szukasz map HIGH, a nie Buisness. Najnowsze są chyba z 2017 i tu je znajdziesz. Do MK3 najnowsze są chyba z 2015 i też gdzieś tu są.

 

Co do uwalenia navi, bo to zrobił twój koleżka, to nie mam pojęcia jak to naprawić. Może po podłączeniu do INPy coś da radę zrobić, nie mam pojęcia. Na pewno są firmy, które to ogarną. Obraz ma tylko dlatego, że posiada tuner TV, który przejął wyświetlanie obrazu. Navi mu się nie wyświetla, bo uwalił je. Tyle w temacie,

 

Nigdy nie uważałem się za eksperta. A co do Twojej wiedzy, to pokaż mi, gdzie na MK3 jest napis CD - tam jest tylko napis GPS Navigation System. To MK4 ma napis DVD na środku panelu.

 

Przepraszam za pomyłkę co do map - masz rację, chodziło mi o High, a z rozpędu napisałem o business.

 

A propos uwalenia navi, to jak nie ruszy MK3, zrobimy pewnie swap na MK4 - tu już mam pewne doświadczenie... :)

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.