Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2017


speed1211

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A pewny jesteś ze to poprawne mapy? Nie masz czasem MK4? Nie wiem jak mapy podchodzą pod tą nawigację

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, nagralem juz 3 plyty wedlug opisow z forum i zadna nie lata, plyty firmy sony i maxwell, czy ktos uzywa tej tej wersji map na X5 E70 2007 rok ?

 

Paczki kolegi są sprawdzone w E6x w wersji Business. Może masz High albo wcześniejszą wersję. Pytanie czy masz ori płytkę która działa bo może masz uszkodzony czytnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli masz nawigację i jeden czytnik dvd to tak

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie

mam problemik ze startem tych map.

Auto: E91 styczeń 2006 , navi business (czytnik dvd pojedynczy), mały ekran.

Do auta jest płyta DVD business 2006-01 i na niej navi chodzi ok.

Jak wyjmę tą płytę to auto prosi po włożeniu kluczyka o płytę dvd z navi.

 

Nagrałem płytę z Catshare i... jest problem.

Jak ją wsuwam po komunikacie o braku .... nic się nie dzieje. Navi nie działa. :mad2:

Co może być nie tak? Płyta Sony dvd+r, nagrana z prędkością 4x. Komp widzi pliki. Czy to może kwestia nośnika?

Może jest jakaś specjalna procedura na start nowych map, jakaś kolejność czynności? Może jest za duża różnica w plikach po przejściu 2006 na 20017?

Czy po prostu po wrzuceniu nowa ma chodzić i tyle....

 

Aha jeszcze jedno, w starej mapie navi wyświetla się jako strzałki, czy mapy z 2017 dają widok mapy?

Czy to można samemu zmienić? Jak?

 

Pomóżcie proszę bo pilnie potrzebna mi aktualna navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Obojętne jakim, ważne jest aby były jak najważniejsze obroty i dobrej jakości płyty. Nagrywane jako obraz

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panowie, czy ktoś mógłby sprawdzić czy ta mapa zawiera kawałek autostrady A4 od Jarosławia do Rzeszowa ? Czy dalej jest dziura ?

Znajomy ma CCC i prosił żebym zobaczył jak jest w najnowszej. Dodam że dla NBT w 2017-1 nie było :( A CCC wychodzi chyba raz do roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam problemik ze startem tych map.

Auto: E91 styczeń 2006 , navi business (czytnik dvd pojedynczy), mały ekran.

Do auta jest płyta DVD business 2006-01 i na niej navi chodzi ok.

Jak wyjmę tą płytę to auto prosi po włożeniu kluczyka o płytę dvd z navi.

 

Nagrałem płytę z Catshare i... jest problem.

Jak ją wsuwam po komunikacie o braku .... nic się nie dzieje. Navi nie działa. :mad2:

Co może być nie tak? Płyta Sony dvd+r, nagrana z prędkością 4x. Komp widzi pliki. Czy to może kwestia nośnika?

Może jest jakaś specjalna procedura na start nowych map, jakaś kolejność czynności? Może jest za duża różnica w plikach po przejściu 2006 na 20017?

Czy po prostu po wrzuceniu nowa ma chodzić i tyle....

 

Aha jeszcze jedno, w starej mapie navi wyświetla się jako strzałki, czy mapy z 2017 dają widok mapy?

Czy to można samemu zmienić? Jak?

 

Pomóżcie proszę bo pilnie potrzebna mi aktualna navi.

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=237022

Zapraszam do lektury :)

 

A odnośnie Twojego problemu miałem to samo, wyrzuciłem ok 10 płyt zanim w końcu udało mi się nagrać płytę tak aby ten czytnik raczył ją odczytać. W końcu zdenerwowałem się i wymieniłem czytnik na ten z 2007 roku (MASKII - chromowana gałka regulacji głośności i 8 przycisków pod napędem) i wyobraź sobie ze ta czytała bez problemu nawet te płyty których stara nie była w stanie odczytać. Widać ze ten model z przed 2007r na wielkie problemy z czytaniem nagrywanych płyt.

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrzuciłem tylko 3.. :D

 

Działa już ok. ale tylko w trybie arrow.

Dzieki za linki, choc nie do końca jasne co z tym uaktywnieniem do trybu 2D bez wymiany jednostki. Gość w sumie nie odpisał czy mu się udało to uaktywnić NCSem...

Auto mam 01/2006

Nie chciał bym zmieniać jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w sumie nie odpisał czy mu się udało to uaktywnić NCSem...

Taaa... pomogli więc nara! Ani dziękuję ani pocałujcie mnie w d... No cóż taka niektórych kultura :?

 

Pozwól że przytoczę z tematu który podrzuciłem:

 

Cytat 1:

"...Samochody po 09/2006 mogą być aktualizowane do nowego softu i aktywacji widoku 2D"

 

Ty masz auto z 01/2006, więc może się okazać ze nie da się w ogóle włączyć widoku mapy u Ciebie i wtedy zostajesz tylko ze strzałkami albo wymiana na co najmniej MASK II, ale może się okazać że ktoś pomyślał o tym przed Tobą to wtedy najlepiej zrobić tak:

 

Cytat 2:

"... wszystkie urządzenia typu BMW BUSINESS MASK II (jeśli ktoś nie ma komputera to najlepiej wyjąć jednostkę i szukać na naklejce takiego oznaczenia) Na urządzeniach MASK II (w autach przed liftowych - do marca 2007r) da rade aktywować widok 2D (tyczy się aut BMW E87, E90, E60 , E61)"

 

Więc jeśli będziesz miał okazje wymontować jednostkę to zwróć uwagę na naklejkę. Jeśli tam będzie napis MASK II to wystarczy aktualizacja jego softu i zakodowanie widoku 2D mapy za pomocą komputera (NCS Expert). A jeśli zobaczysz napis PL-MASK czy coś takiego to tak jak już wspomniałem o widoku mapy będziesz musiał niestety zapomnieć.

Szczerze mówiąc ja wydałem kilka stówek na zmianę na MASK II i absolutnie pod każdym względem nie żałuję tej decyzji :) Choć gdybym miał wtedy większe fundusze to z chęcią szarpnąłbym się na navi Professional (tam jest nawet widok mapy w 3D i wiele innych ciekawych bajerów oraz oczywiście szeroki ekran i 2 oddzielne czytniki)

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba za zainteresowanie tematem.

Wiem że ciężko ileś razy odpowiadać na te same tematy, stąd pewnie nikłe zainteresowanie moim pytaniem przez stałych bywalców.

Z drugiej strony faktycznie jak się angażujesz a pytający olewa po rozwiązaniu tematu.....

 

Teraz to mam już jasność co i jak. Wybadam jaką mam jednostkę i wtedy zadecyduję. Jeśli będzie Mask II to podziałam z softem.

Na wymianę raczej się nie zdecyduję, lubię jak auto jest fabryczne (soft jeszcze jakoś przełknę :8) ) no i chwilowa kwestia funduszy niestety....

W priorytecie wydatków byłoby to daleko; przeważenie kół, geometria, muszę wymienić olej w AT, rozrząd i może uszczelniacze bo troszkę dymił po dłuższym chodzie na postoju (choc akurat tu zadziałał na razie cudowny środek Liqui Molly :lol: )

 

Jak się nie uda to trudno... Będę korzystał z widoku strzałki. Nowa mapa działa więc ok.

 

A tak z ciekawości; po wymianie na MaskII zmieniłeś widok w navi? Kto ci robił? Cos jeszcze zmieniłeś w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba za zainteresowanie tematem.

Nie ma sprawy :)

A tak z ciekawości; po wymianie na MaskII zmieniłeś widok w navi? Kto ci robił? Cos jeszcze zmieniłeś w systemie?

Mi to robił pewien gość z Wroc który z resztą zna się na robocie. Namiary mogę Ci wysłać na priv jeśli zechcesz. Na dobrą sprawę mógłbym sam to zrobić ale nie chciałem ryzykować i postanowiłem się zwrócić do kogoś bardziej doświadczonego.

W sporym uproszczeniu taka zmiana polega na komputerowej adaptacji czytnika (przekodowanie VINu na ten z Twojego auta oraz dostrojenie jego ustawień do wyposażenia w Twoim samochodzie poprzez NCS) następnie aktywowanie funkcji "map_2d aktiv" w urządzeniu też przez NCS. Po tym zabiegu w menu nawigacji obok opcji "arrow view" do wyboru pojawia się "map view" czy jakoś tak.

W moim wypadku zdecydowałem się na wymianę z tego względu ze miałem dość kaprysów mojej starej navi z czytaniem nagrywanych płyt bardziej, niż braku mapy bo generalnie widok samych strzałek jakoś bardzo mi nie przeszkadzał ale skoro ta wymieniona ma widok mapy no to fajnie :)

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.