Skocz do zawartości

BMW DVD HIGH 2017 MK4


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

Nic z tych rzeczy o których piszesz. To uwagi dla inwalidy komputerowego. Poniżej link z chomika z jakiego ściągnąłem wszystkie 14 plików, tak aby nie było już żadnych niejasności:

http://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+HIGH+2017/DVD+2

te pliki nie mają żadnego rozszerzenia. Są do bani. Ściąganie zaś mapy w wersji Blitzer Edition nie ma sensu tam są tylko główne drogi Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak napisałem. Tym pakowałem i tym trzeba rozpakować. Chodziło mi o to aby jak najmniej zajmowały, żeby nie naciągać bez sensu ściągających, a z tego co pamiętam 7zip jest najoszczędniejszy. Niestety nie do końca mi to wyszło, bo maksymalna kompresja potrzebuje dużo wolnej przestrzeni na dysku, a ja działam teraz na takim badziewiu co ma 32 GB cały dysk na system i wszystko, więc kicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie info ode mnie też miał ale widać ,że czytać nie umie tylko chwalić się potrafi :-:)

To napisałem ja inwalida komputerowy :):)

Pomóc niektórym osobom z forum naprawdę przerasta moje możliwości psychiczne

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , jest to mój pierwszy wpis na forum więc proszę o wyrozumiałość .

Posiadam mini coopera z 2003 roku z okrągłą nawigacją . Wygląd menu navigacji jest praktycznie taki sam jak w e39 / e46 itd .

W związku z tym chciałem spytać czy ktoś się orientuje czy to DVD nadaje się do tej navi ? Dzięki serdeczne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

 

Po wnikliwej analizie powyższych postów dziękuję za opis procedury wypalania płyty;-) Prosze jednak o poradę: po ściągnięciu wersji HIGH.Blitzer.Edition.2017.DVD2_East po jej wypakowaniu wyodrębniają się 2 pliki ISO: NAV_DB_21715.ISO - rozumiem, że jest to obraz dysku mapy East i plik ISO NAV_SW_32_speedcam.iso - rozumiem, że jest to obraz kamer drogowych.

Pytanie pbrzmi jak to wypalić na 1 nośnik DVD?

Jeśłi to banalne pytanie to przepraszam ale nie ogarniam;--)

 

Pozdrawiam

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ISO NAV_SW_32_speedcam.iso - to jest soft navi, który nagrywa się na CD, żeby nawigacja miała opcja wyświetlania fotoradarów i czytała płyty dwuwarstwowo 8,5GB. Ten drugi plik to po prostu mapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

o boziu :duh:

tłumacze jeszcze raz, ale teraz wolniej:)

Ten mniejszy plik o nazwie ISO NAV_SW_32_speedcam.iso, nagrywasz na płytę cd. jest to soft do mk4, po to aby były widoczne radary. Wczesniejsze softy nie miały takiej opcji. Jeżeli masz już taki soft wgrany to tej płyty nie nagrywasz. mozesz to sprawdzić wchodzac w ustawienia i sprawdzic czy masz opcje Fotoradary, jak na zdjęciu. Jak w górnym prawym rogu masz takie same cyferki jak na fotce to znaczy, że masz odpowiedni soft.

 

http://images65.fotosik.pl/970/dc0e65b1fc963442.jpg

 

Druga płyta jest do nagrania na płytę DVD. jest to płyta z mapą. Jeżeli mieści się na płytę zwykłą DVD 4,7GB to znaczy ze ktoś już ją modyfikował, bo oryginalnie BMW wypuszcza mapy na płytę Dvd 8,5GB. Aby navi widziała 8,5gb płytę z mapą też musisz zrobić soft v32. jeżeli mapa mieści się na 4,7gb to softu nie wgrywasz.

 

8,5gb to nie jest płyta dwustronna tylko dwuwarstwowa.

Mam nadzieje ze teraz wszystko już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack79 dzięki za info

W ustawieniach pojawia mi się ta właśnie wersja, mam również ustawione fotoradary na ON ale niestety nawigazja ich nie wyświetla.

Mam sprawdzone dwie mapy: NAV_DB_21715.ISO, HIGH.Blitzer.Edition.2017.DVD2_East - obie 2017 - nie wiem czym się różnią...

Ogarnąłem - soft NAV_SW_32_speed cams.iso to system nawigacji, który prawdopodobnie umożliwia również oprócz zmiany języka wyświetlanie fotoradarów.

Niestety po wgraniu softu straciłem język polski;-( obecnie wyświetla 4-1/00 Teraz po wgraniu w/w softu mam ENG i GER i FR

Prosze oo ostatnią podpowiedz - gdzi znaleźć polski soft z obsługą fotoradarów. - niestety nie mam pliku instalacyjnego;-(

Ktoś kto mi wgrywał spolszczenie i mapy wziął 350 PLN - spolszczenie zadziaąłało ale mamy się restartowały - na moją reklamację Pan z Car Connect stwierdził że to wina mojego czytnika i On nie ponosi odpowiedzialności;-(

Zacząłem szukać i znalazłem sam na forum dzięki Waszej uprzejmości - dziękuję;-)

Jak wszystko zadziała wrócę do Pana z CarConnect i powiem mu co o nim myślę...Chyba, że pieniądze odda...

 

 

Z góry dziekuję za info

Sławek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Język jest właśnie w sofcie. Ja używa softu Yaza. Chyba tego, bo już dawno temu ściągałem. Wszystko śmiga poprawnie na nim.

https://chomikuj.pl/Sledz2424/BMW/Software/MK4-+kolor

 

Aby navi wyświetlała fotoradary, do mapy musi być dodana baza fotoradarów programem Poison,poniewaź bmw nie dodaje tego od razu. Niestey chyba nie ma teraz nigdzie aktualnej bazy fotoradarów, tylko są takie gdy było ich najwięcej sprzed kilku lat. Jak sobie je dograłem, to mi cały czas piszczało mimo że fotoradaru brak. Także temat fotoradaru zlałem i używam yanosika.

 

No kupe kasy zapłaciłeś za coś co można zrobić samemu poprzez nagranie jednej płyty cd :( trzeba było tu najpierw wpaść a 350zł wydać na dziewczynę zabawę lub co tam byś chciał:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

już miałem zakładać fakekonto bo wstyd pisać ale zeżarło mi już dwie płyty.

mamy już ściągnięte te party. scaliłem je w programie hjsplit, wypakowałem i mam te kilka folderów i kilka plików, robie z nich iso.. imgburn widzi że nagrywam 4.1 giga więc chyba wszystko. chyba źle dodaje te 3 foldery? musze je pootwierać i dopiero dodać wszystko luzem?

(dwa lata temu nagrałem od strzału mapę ale nie pamiętam, tam miałem chyba więcej plików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież jak to ściągniesz i rozpakujesz porigramem 7zip, to dostajesz plik ISO. To jest obraz, więc wystarczy że go nagrasz programem imgburn, tak jak jest. Nagrywaj niską prędkością. Tyle. Tak powinna wyglądać po nagraniu płyta:

DB\

DVD9\

TPD\

ABSTRACT

BIBLIOGR

CARINET

COPYRIGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Plik iso to jest obraz plyty. Dlatego w programie do nagrywania, może być jakikolwiek, wybierasz "nagraj płytę z obrazu" i on ci wszystko robi tak jak ma być bez zbędnego kombinowania. Nie nagrywasz samego pliku iso obrazu na płytę, bo to by było bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dobra menu wrucilo plyte wyciaglem to co zle zrobilem ze nie chodzi tylko takie cos mi robi ??jakis wirus czy co nawi sie przycinala i tu nagle nowe menu jakies :(

 

Weź to przeredaguj, bo nie wiadomo o co chodzi bez przecinków i kropek. O błędach, co oczy wypalają już nie mówiąc.

Co do menu to musisz fotkę wrzucić. Skąd mamy wiedzieć co ci się wyświetliło. Masz opcje TV? Jeśli tak, to navi ci się odłącza i funkcje wyświetlanua obrazu przejmuje tuner TV. Bywa, że navi woda zalewa, może wtyczki z tyłu dvd ci się poluzowały. Często jak nie czyta map to znaczy że laser już do wymiany. Te 15 lat dla lasera to już dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli tuner tv przejmuje wyświetlanie obrazu, bo coś się złego dzieje z nawigacją. Wyjmij napęd dvd, bo on odpowiada za ten ładny obraz, otwórz i zobacz czy na pewno nie masz tam oksydacji. Posprawdzaj te dwie wtyczki czy dobrze siedzą, które dochodzą do napędu. Nie słyszałem, żeby uszkodzony laser tak zawieszał navi żeby obrazu nie dawała. Więcej pomysłów nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.