Skocz do zawartości

BMW Navigation NEXT 2016-2


F1le

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@up

Tak, u mnie już od wczoraj śmiga :D

 

Super, ja juz wlasnie pen-drive'a wczoraj naszykowalem i bede wgrywac :) Jestem ciekaw czy w koncu pojawila sie obwodnica Janek/Raszyna pod Warszawa, bo jeszcze w 2016-1 tego nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pegaz71

 

Do zainstalowania tej aktualizacji będzie trzeba użyć pendrive o pojemności co najmniej 64GB, choć czytam głosy, że na niektóre pendrive'y 32GB jeszcze ta aktualizacja się mieści. Pendrive sformatowany FAT32 lub exFAT.

 

Instrukcja instalacji:

======================

 

1. Użyj WinRAR (lub inny kompatybilny archiwizator), aby rozpakować archiwum.

 

2. Po rozpakowaniu otrzymasz folder o nazwie NBT_ECE_101153.3.111.

 

3. Wejdź do folderu NBT_ECE_101153.3.111 i skopiuj wszystko do głównego katalogu na pendrive.

 

4. Włóż pendrive USB do portu USB w konsoli środkowej.

 

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, w trakcie zostanie wyświetlony monit o podanie kodu FSC. Kod FSC możesz kupić u dealera, możesz kupić w internecie, możesz też spróbować wygenerować go samodzielnie.

 

6. Aktualizacja zacznie się ładować.

 

7. Poczekaj na zakończenie procesu ładowania danych... i gotowe!

Edytowane przez Leo1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozpakowaniu lik o tej samej nazwie czyli NBT Europe Next 2016-2 (ale oczywiście już rozpakowany).

Poza tym na pen 32GB na samym końcu wgrywania na usb wyskakuje komunikat że za mało miejsca (brakuje ok 105 MB)

USB 64 nie mogę sformatować w Fat32 bo brak takiej funkcji.

Czy link do ściągnięcia navi podany na początku wątku jest OK ?

Wszystko pod górkę

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozpakowaniu lik o tej samej nazwie czyli NBT Europe Next 2016-2 (ale oczywiście już rozpakowany).

Poza tym na pen 32GB na samym końcu wgrywania na usb wyskakuje komunikat że za mało miejsca (brakuje ok 105 MB)

USB 64 nie mogę sformatować w Fat32 bo brak takiej funkcji.

Czy link do ściągnięcia navi podany na początku wątku jest OK ?

Wszystko pod górkę

 

Proszę o pomoc

 

Ja uzywam PENa 64GB, aby sformatowac na FAT32 musisz uzyc specjalnego programu dolaczonego do tego "torrenta" o nazwie "FAT32 Formater.exe". Potem przekopiowujesz po prostu na PENa pliki tak zeby to wygladalo tak jak na zdjeciu i wszystko. Tylko kod FSC musisz miec, ale mozna life-time kupic za ~50$ tyle, ze poszukaj w googlu, wiem, ze ktos z forum tez oferuje takie uslugi.

 

http://imageshack.com/a/img924/3665/t00TlK.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam PENa 64GB, aby sformatowac na FAT32 musisz uzyc specjalnego programu dolaczonego do tego "torrenta" o nazwie "FAT32 Formater.exe". ...

Ja też po raz pierwszy do aktualizacji map użyłem PENa 64GB, ale sprawdziłem, że nie musi być koniecznie sformatowany na FAT32. U mnie był sformatowany oryginalnie na exFAT i też poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1le, mam dokładnie zgrane na penie64 jak załączyłeś na zrzucie Właściwości.

Po włożeniu do gniazda usb w aucie nic się nie dzieje.

Jak kiedyś wgrywałem 2016-1 z 3 Penów nie było z tym kłopotu. Komunikat wyskoczył sam... A teraz nic

Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko zmieściło się na 32GB Pendrive.

Mam tylko pytanie jak sprawdzić postęp instalacji, tzn. ile już się zainstalowało.

Jeśli dobrze pamiętam to przy poprzedniej wersji wystarczyło chyba kliknąć klawisz OPTION i mapa nawigacji zmieniała się na ekran z paskiem postępu instalacji.

Tym razem to mi się nie udało, ale może dlatego iż zbyt wcześnie chciałem to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdążyłem zaktualizować mapy, ponieważ trasa którą pokonałem była zbyt krótka, aby dokonać pełnej instalacji, a nie chciało mi się siedzieć w aucie tylko po to aby ją dokończyć.

Po podłączeniu Pendrive 32 GB z mapą w wersji 2016-2, został on bez problemu wykryty i rozpoczęła się instalacja łącznie z komunikatem o tym, że niektóre funkcje nawigacji będą nieaktywne podczas aktualizacji map.

Jednak jak napisałem we wcześniejszym poście nie wiem jak sprawdzić postęp instalacji, dlatego też spróbuję ponownej instalacji jak wybiorę się gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robilem update na 64GB pen-drive'ie. Musialem wygenerowac nowy kod FSC (niby mialem lifetime, ale przyjal tylko 2 update'y). 47min i wszystko dziala i smiga w wersji 2016-2

 

na 32GB mapa mi nie wchodzi bo dostępne jest tylko 28,8GB a potrzeba 28,9 GB

Większego 64GB auto nie widzi, po włożeniu nie ma reakcji

Co robię źle?

 

A to nie kwestia odpowiedniego przeformatowania PEN'a? Uzywasz tego formatera ktory jest dolaczony do tej mapy? Albo pen "padniety", albo w Twoim roczniku jest max 32GB i wiecej nie rozpoznaje. Mialem tak w Hondzie kiedys, chyba wiecej niz 8GB nie chcialo za Chiny isc. W takim razie musisz przygotowac 2 pendrive'y.

 

może jest ktoś z wawy lub okolic kto ma 2016-2 na penie....

 

Ja mam swojego pen'a z ktorego sam zrobilem aktualizacje i jestem z Warszawy.

 

Sprawdziłem interesujący Ciebie fragment i okazuje się, że w mapie 2016-2 jest odcinek od Wolicy do węzła Opacz, natomiast łącznik S8 do DK7 (Wolica - Sękocin) jeszcze zaznaczony jako "w budowie" :)

 

Ah, czyli jak "w budowie" to oznacza, ze jest i jak przejade to mapa chyba sama sie domysli, ze ta droga juz dziala?

 

Jednak jak napisałem we wcześniejszym poście nie wiem jak sprawdzić postęp instalacji, dlatego też spróbuję ponownej instalacji jak wybiorę się gdzieś dalej.

 

Postep sprawdzasz wchodzac do NAV a potem OPTIONS i na samym dole jest "Postep aktualizacji" (czy cos podobnego). Klikasz to i widzisz. U mnie srednio to zajmuje 45-50min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegaz71 dokonaj formatowania pendrive przed wgraniem mapy koniecznie Fat32 na Windowsie lub FAT na OS X bo inaczej będziesz mail taka sytuacje jak masz, ze auto nie widzi aktualizacji. Tylko FAT32 lub FAT
To nie prawda, że tylko FAT32 lub FAT. Może być również exFAT. Sprawdzone empirycznie.
jak już pisałem navi nie mieści się na pen32, na pen64 nie ma formatowania FAT32 , jest tylko exFAT. Programik z pliku navi FormatFAT32 pokazuje błąd po uruchomieniu. Mój usb64 widzi auto z plikami mp3 ale nie startuje z pilkami navi 2016-2
Nie wiem, czy już ogarnąłeś temat aktualizacji, ale jak czytam ostatnie Twoje posty to przychodzi mi do głowy tylko jedna możliwość, a mianowicie czy aby na pewno pliki aktualizacji (4 foldery i 3 pliki) masz wgrane do roota w penie? Czy może masz je w jakimś folderze? Tylko gdy będą one w głównym katalogu pena zostaną zobaczone przez NBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.