Skocz do zawartości

e60 LCI po wymianie navi Business na CIC


tyrexxus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam pytanie odnośnie dołożonego CIC w e60. Soft wgrany najnowszy + polskie menu i głos.

Nie działa mi zaznaczanie i odznaczanie opcji w menu Ustawienia ->zamek drzwi oraz światła.

Myślę o zakodowaniu modułu CIC pustym plikiem Man w NCS. Ale mam obawy że zniknie mi polskie menu??

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje auto pochodzi z niemieckiego salonu. Ale w CIC (dołożonym) mam do wyboru polski, angielski, francuski. Czy po wgraniu pustego MAN będę miał dalej do wyboru te języki? Na dysku jest to zapisane czy wszystko się kasuje? W module CIC mam tak:

LANGUAGE_1_3

polnisch

LANGUAGE_2_3

franzoesisch

LANGUAGE_3_3

english_uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język polski jest zapisany w oprogramowaniu, a kodowanie wybiera jaki język ma zostać wyświetlony. Informacje te pobierane są z klucza wyposażenia podczas kodowania. Czyli jeśli Twoje auto jest z rynku niemieckiego, to zapewne w kluczu ma zapisany język niemiecki, więc jeśli przekodujesz auto pustym plikiem MAN (choć powinno to się robić w inny sposób) to wszystkie ustawienia dostosują się do Twojego klucza wyposażenia. Ale nie znaczy to, że w CIC usuniesz język polski. Znaczy to jedynie, że spośród wszystkich dostępnych języków będziesz miał do wyboru trzy wg. Twojego klucza wyposażenia. Po takim przekodowaniu możesz manualnie ponownie przekodować wyświetlany język Navi aby był dostępny polski. Mam nadzieje, że wytłumaczyłem zrozumiale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grzanie tyłków mam w CIC,ale inne rzeczy są nie tak do końca prawidłowo.

Wydaje mi się,że CIC fabryczny w E60 działał na tym samym sofcie co CCC i tu jest problem.

A my mamy soft z serii F i niektóre rzeczy się nie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Panowie,mam pytanie.

Nie miałem basów podłączonych po zamianie Business na CIC,błąd w Ista- komunikacja ze wzmacniaczem niemożliwa.

Gość podłączył mi wzmacniacz,basy dają tak,że szyby mało co nie wylecą a w Ista sterownik AMP nadal na czerwono i dalej ten sam błąd.

Fabrycznie mam 676 Hi-FI,CIC na zielono i wszystko inne oprócz tego AMP.

O co chodzi?

Podbijam pytanie

mam to samo u siebie - basy grają czyli wzmacniacz działa , a ISTA go nie widzi ?

Panowie u mnie po dołożeniu CIC (było Business) i standardowym kodowaniu nie grają głośniki basowe pod fotelami. Również fabrycznie mam 676 Hi-Fi, jak rozwiązać problem?

tyrexxus, co znaczy, że nie miałeś podłączonych basów? Czy poza kodowaniem musiałeś zrobić coś jeszcze, aby grały głośniki basowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba przepiąć , przelutować kable w wtyczce CICa .

Nawigacja bisnes ma w innych pinach sygnał dla wzmacniacza niź CIC .

Przykład z e60 LCI

wtyczka X13812

http://i610.photobucket.com/albums/tt181/malysz1976/Mobile%20Uploads/20160831_211602_zpscymcyh35.jpg

Na pinach 10 i 3 kanał lewy , piny 9 i 4 kanał prawy w cicu nie ma sygnału do wzmazniacza i dlatego głośniki basowe nie grają.

Trzeba sygnał dla wzmacniacza wpiąć do pinu 4 i 8 kanał lewy , pin 1 i 5 kanał prawy.

Mam nadzieje źe zrozumiale opisałem jak co to pytać .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz wypiąć z wtyczki piny 10,3,9,4 i przylutować do kabli które wychodzą z 4,8,1,5 te piny są zajęte z nich grają głośniki tylne.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podałem sygnał z głośników tylnych i suby wstały. Jedyny minus jest taki, że jak ustawię Fader na przód to suby przestają grać. No i ogólnie mam wrażenie, że na Business głośniki grały lepiej...

I jeszcze jedno, nie działa regulacja głośności radia w zależności od prędkości auta, z Business to działało, z CIC nie działa mimo, że jest włączone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest to możliwe,że po wymianie na CIC nie można zrobić aktualizacji softu całego samochodu?

Jest akcja serwisowa,coś tam z podciśnieniem,umawiam się,jadę do ASO i jak zawsze mają problem.

Po kombinacjach,po 2godzinach stwierdzili że nie mogą wgrać tych aktualizacji bo mam zmienioną nawigację i coś tam,coś tam.

Dodam że CIC jest dodany do wyposażenia,w ISTA sterownik normalnie na "zielono"po teście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aso nie zrobi aktualizacji jeśi cic jest na emulatorze i nie ma vinu Twojego auta.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso nie zrobi aktualizacji jeśi cic jest na emulatorze i nie ma vinu Twojego auta.

 

Chodzi o to że nie jest na emulatorze i jest wpisane.Każdy program do diagnostyki go widzi.

Te k%#@y w ASO zawsze widzą problem.

Wystarczy tylko zrobić aktualizację DDE do tej akcji serwisowej podciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest akcja względem chamulce z tego co wiem ale co robią to nie wiem.

Wszystkie 4 cylindry w benzynie między 2006-2012

 

Aktualizacji nie zrobią bo wyposażenie nie zgadza się z nr. Vin.

Nie wiem czy jak wyrzucisz CIC-A z FA to zrobią. Możesz spróbować.

 

Tomsky po co jechać do magik a jak ASO za free chce zrobić.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się do innego ASO powtórnie.

Aktualizacja dotyczy pompy Vacum i polega na wgraniu nowego softu.

Jeśli znowu będą mieć problem to i tak będę musiał podjechać do jakiegoś magika.

Macie jakiś namiar na magika w Warszawie?

 

Navi CIC jest ok.ale wciąż jakiś problem z tej wymiany wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.