Skocz do zawartości

MK3 wysuwa płyty


kornel_no_1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Wiem że temat był wałkowany i czytałem już sporo o tym jednak problem nadal mam.

 

navi chce soft ;(

i teraz mam takie v17 i v27

mam dwie wersje softu od chomikuj.pl/Mr.Lova (przy okazji super że to umieściłeś).

zagrany obraz w prędkości 2X

i nadal wypluwa mi płytę posiadająca soft z czytnika.

tak wiem pewnie czytnik. no to nie wiele myśląc rozkręciłem wyczyściłem i złożyłem i nawet nie wybuchło :lol:

Ale dalej ten sam problem.

 

Teraz pytanie o same płyty bo tu może być pies pogrzebany.

Jakie wybrać DVD–R lub DVD+R

czy dla tego czytnika nie ma to znaczenie.

Dodatkowo jak rozumiem lepiej DVD niż CD (gdzie tu na forum czytałem taką teorię nie wiem czy sprawdzona).

 

Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Mk 3 to nie dawaj jej płyt DVD...sam sobie odpowiedziałeś pp części na swój problem czemu Ci wywala płyty jeśli nie masz na czytniki napisu DVD to wkładasz tylko i wyłącznie płyty CD!

 

 

Masz rację niestety zmeczenie daje o sobie znać:(

 

Pytanie pochodne

CZY CD-R czy CD-RW wiem że nie wszystkie czytniki poradzą sobie z z CD-RW i widzą je jako DVD. w tym w BMW też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego.Nic takiego nie ma miejsca.CD to Cd a nie DVD.Pierwsze słyszę że w innych markach jest inaczej

W tych navi nie ma problemu z odczytam żadnego rodzaju.Jeśli jest to wina lasera lub źle nagrany soft lub zły soft choć ta ostatnia wersja uwali czytnik i będziesz wiedział co było źle

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik też :):) Już nie bedzie działał bo jego software bedzie uszkodzone .Wszystko masz tutaj opisywane

 

viewtopic.php?f=91&t=88508

 

 

zrobiłem wszystko z godnie z instrukcją

plik z http://chomikuj.pl/Mr.Lova

 

Nagrałem na prędkości 2X oraz zaznaczonym MODE2XA

I dalej wypluwa mi płyty.

 

CO jeszcze mogę sprawdzić/zrobić

 

Nagrałem wersję 17 i 27 bo przeczytałem że może się nie wgrać jeśli dam na CD taką samą jak posiadałem.

Mówisz o uwalonym sofcie samego czytnika. jak można to sprawdzić naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra jeden problem rozwiązałem uwaloną mam nagrywarkę. Nagrałem płyty u kolegi i czytnik zaczoł reagować.

 

Teraz mam kolejny problem

 

wersje 17 pokazuje mi komunikat incorrect cd in navigation computer

jak dałem wersje 27 to czytnik zaczął czytał ale ekran zgasł i po jakiś 7 minutach wypluł płyte. i od tego momentu mam czarny ekran.

 

Co radzicie dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie uwaliles czytnik ...przecież ostrzegalem

Doda w nim miga ?

Powiedz mi proszę jak można uwalić wyjaśnij mi to proszę jakim cudem płyta która jest nośnikiem danych w nawigacji (wielkim skrócie) może uwalić czytnik zaznaczam nie mówię o wkładaniu płyty chodnikowej w niego.

 

Tak dioda miga dioda miga.

 

Jeśli źle zrozumiałem opisy tego całego systemu to poprawcie mnie.

 

Soft jest wgrywany do urządzenia wyświetlającego. sam czytnik ma tylko swój program BIOS do obsługi samego urządzenia. Czy mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu.

Mam podobny problem. Miałem płytę nagraną z prędkością 10x. Jak ją wsadziłem to zrobił się czarny ekran i tylko słychać jak płyta próbuje się rozkręcić w czytniku. Po wciśnięciu przycisku płyta nie chciała wyjść. Więc rozebrałem czytnik, wyciągnąłem płytę i wsadziłem inną nagraną z prędkością 2x. Podpiąłem i dalej to samo tzn. jest czarny ekran i tylko słychać jak płyta próbuje się rozkręcić w czytniku. Wyciągałem biezpieczniki żeby zresetować radio ale to też nie pomogło.

Gdzieś znalazłem że jeśli odłączyć prąd podczas wgrywania softu to może ulec uszkodzeniu pamięć w nawigacji (którą nazywacie czytnikiem). Teraz nie wiem czy mam juz martwą navi (czytnik), czy złą płytę.

 

Panowie, jak sprawdzić ?

Aha, ja mam MK3, żadna dioda nie miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.