Skocz do zawartości

Problem z systemem MK4 e46 2004 listopad


barti_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukałem podobnego problemu ale nigdzie nie mogę takiego przypadku znaleźć.

 

Nie dawno miałem takie zdarzenie. Wsiadłem do auta odpaliłem a oświetlenie licznika zgasło( nie działały dodatkowo pykanie kierunków) dodatkowo cała nawigacja wyświetlacza MK4 zgasł. Szybko sprawdziłem bezpieczniki - okazały się dobre ale na wszelki wypadek wymieniłem na nowe. Niestety to nie pomogło.

Po jakimś max 10 min postoju wszystko wróciło do normy no prawie..... Od tamtego czasu kiedy próbuję wejść w SET moje MK4 zawiesza się. Wgrałem nowy OEM'owy SOFT jak pisało V32 nic niestety nie pomogło.

 

Czy ktoś może mnie nakierować jak rozwiązać ten problem. Dodam, że RADIO działa bez problemu w menu Navi, Tel mogę również wejść.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej awarii ile minęło??

 

Sytuacja wydarzyła się 5 dni temu.

 

Soft wgral się aby napewno?

 

Niby tak. Płyta została wysunięta. Potem został wykonany reset. Wgrywałem Soft OEM.

Po tej sytuacji nie mogłem już softu aktualizować. Na wszelki wypadek wyjąłem czytnik przeczyściłem isopropanolem laser zawieszenie lasera wydmuchałem sprężonym powietrzem.

 

Dzisiaj postanowiłem jeszcze raz zawalczyć i zaciągnąłem z netu SOFT V27 czekałem 40 min i nic. Co ciekawe po wyciągnięciu bezpiecznika i ponownym uruchomieniu włożeniu płytki z softem dostaje komunikat "Loading Software" no ale jak pisałem 40 min i nic.

 

Jakieś podpowiedzi. Czy może znacie jakiegoś fachowca z Bydgoszczy co mi uratuje NAVI.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego....uwaliles soft i tyle.Ten v27 nie wgrywa się wcale-pewnie uszkodzony lub źle nagrany .Masz dwa wyjścia :albo reset navi I wygranie nowego softu najlepiej Yaza v32 (na chomiku Berciu ) lub czysty soft OEM i dopiero v32. Inaczej nic nie pójdzie
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej mam ten sam błąd a może inaczej...

 

a czy muszę mieć konkretną wersję sp-daten mam zaciągniętą e46_50.2_SP-Daten ale jak pisałem wyżej nie działa "SYS-0012 IDENTYFICATION ERROR. Program Stoped"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Laser na 99% jest walnięty ale gubienie sygnału gps i wieszanie się ekranu tylko na ustawieniach ma z tym związek?

Drugie pytanie- wymienię chyba cały napęd , jest teraz dvd m3 4.6, wiem ze pasuje napewno m3.5, a jak jest z m5? - jest najbardziej dostępny z tych wszystkich. Ewentualnie może ktoś ma kontakt gdzie kupić taki napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do mojego e46 z 10.2003 kupowałem taki numer dopasowany po numerze VIN i działa prawidłowo 65839273194

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AP71-EUR-10-2003-E46-BMW-320d&diagId=65_1650

I według mnie taki będzie pasował też do twojego na 100 procent. Inne musisz sam zweryfikować. Kilka lat temu w ASO płaciłem za niego 420 zł. Teraz trzeba 730 zł. Ostro zdrożało.

Ten z twojego linku ma numer 65839273195 i pasuje na pewno do aut z linku

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/9273195-wymiana-napedu-dvd

Jak kolega napisał to inna navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciąg dalszy zmigania z nawigacją ;)


Kupiłem cały nowy napęd z laserem i dalej to samo


nie czyta płyty z mapą ( próbowałem różne , w tym oryginalną ) - leser świeci, płyta kręci, ale dioda power nie miga - świeci na stałe


nie można połoczyć się inpa z navi - ten sam bład co kolega wyżej

 

Niestety dalej mam ten sam błąd a może inaczej...


a czy muszę mieć konkretną wersję sp-daten mam zaciągniętą e46_50.2_SP-Daten ale jak pisałem wyżej nie działa "SYS-0012 IDENTYFICATION ERROR. Program Stoped"

 

zawiesza się w wejsciu na Ustawienia - sygnał GPS na dzielonym ekranie raz jest raz nie


Uwalony soft , czy cały czytnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.