Skocz do zawartości

Navigacja Dayton VDO 5000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Posiadam w swoim aucie navi Dayton z dużym ekranem zamontowanym w miejscu zapalniczki. Navigacja sterowana jest pilotem zamontowanym obok ekranu. Chciałbym do tej navigacji podłączyć kamerę cofania. Posiadam kamerę NTSC/PAL. Niestety nikt w moim regionie zamieszkania nie potrafi mi pomóc. Na temat podłączenia w obiegu sa dwie opcje. Jedna poprzez wpięcie do tunera TV, którego nie posiadam. Druga poprzez bezpośrednie wpięcie do czytnika do pinu nr 5 ( + sygnału AV z kamery i minusa do masy) Podłączenie zasilania nie stanowi dla mnie problemu.

Niestety nikt nie potrafi ( lub nie chce , bo nie potrafi) mi pomóc. Jestem zbywany "wariantami" typu "prosze zostawić auto na 2- 3 dni i zobaczymy.... Niestety mam przykre doświadczenia z tego typu fachowcami w Jeleniej Górze.

Moje obawy pogłębia fakt, że ta Navi to rzadkość w e46.

Proszę o pomoc. W razie potrzeby wszelkich onformacji udzielę pod telefonem 692 144 073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autosewis Larum w JG. Serwis RTV w Jeleniej Górze, ul. Elnera, który reklamuje się w sprawach związanych z : kodowaniem kluczyków, uruchamianiem navi itp, itd. Pierwsza firma trzymała mi czytnik 2 tygodnie, bo rzekomo wymagał naprawy. Nic nie zrobili i jeszcze chcieli za to 200 złotych. Przypadkowo okazało się , żę moje navi miało czytnik od innego modelu. Kupiłem taki na Allegro i działa. Druga firma skasowała mnie za odkodowanie radia, które nie działało z powodu rzekomego zakodowania. Po " naprawie" w samochodzie nie działa moduł komfortu, zamykanie na kluczyk, fabryczny zestaw głośnomówiący. Tylko.... po co ci te informacje ? Ja potrzebuję pomocy w konkretnej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt. Skontaktuję się napewno z tą firmą we Wrocławiu. Tam bowiem od pewnego czasu naprawiam swoje auto. Moi synowie dawno już odradzali mi naprawy mojego BMW w Jeleniej Górze. Nie wierzyłem też, żę we Wrocławiu może być szybciej i bardzo często taniej niż w Jeleniej Górze. Miarka przebrała się , kiedy za przedni wahacz żaden z miejscowych mechaników nie był w stanie skasować mnie mniej niż 600 złotych + oczywiście wymiana nie mniej niż 100. We Wrocławiu za całkiem niezły zamiennik zapłaciłem 400 + 80 wymiana > Oczywiście do tego faktura. Być może błędem jest to, że unikam tzw stodół i lubię odbierać zamochód z nieuwalonym środkiem.

Niestety Jelenia Góra mocno jeszcze odstaje od "reszty świata".

Mogę jeszcze podać kilka przykładów robienia w tzw. wała takich naiwnych jak ja tylko.... po co ? Tym bardziej nie interesują mnie nazwiska mechaników. Ale nazwę firmy mogę podać. Ku przestrodze dla innych. I jeśli bedzie taka potrzeba- służę pomocą.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.