Skocz do zawartości

BMW e61 problem z aktualizacją nawigacji


RotkiW80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie ponieważ jestem w tych temat laikiem proszę o pomoc. Jestem od niedawna posiadaczem bmw e61 które posiada nawigację ale niestety z płytą do navi z 2005 roku bez mapy polski. Dzięki forum udało mi się ściągnąć nawigację professional (tak ja oryginał) 2016 r. Po włożeniu płytki do napędu ukazała się informacja New DVD version. Please shut down system end restart after 5 minutes. Po odczekaniu 5 minut i ponownym uruchomieniu ukazał się komunikat Please insert navigation DVD choć płyta cały czas jest w napędzie. Stuacja taka powtarza się za każdym razem próby aktualizacji. Proszę o pomoc bo nie wiem co robię nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te nawigacje są uczulone na płyty, w swoich zasobach znalazłem stare płyty philipsa DVDR z 2009 roki i te idealnie czyta, verbatimów zachwalanych nie chcziało brać za chiny. Musisz sobie po testować różne płyty. Ja ostatecznie zmieniłem na CIC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Nawigacja odpaliła po restarcie ale pojawił się inny problem, co jakiś czas wyskakuje info o błędzie nawigacji i problemie z płytą. Jak wyjmę płytę i ponownie ją załączę, nawigacja się wczyta i znów spokój na jakiś czas i tak w kółko. Zauważyłem że płyta która jest nowa i była czysta teraz cała powierzchnia porysowana jak diabli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wg mnie mogą narobić więcej szkody niż pożytku.

 

 

A co Ty za herezje głosisz co ??

 

Ja czyszczę czytniki z 10 lat i jakoś żadnego nie uszkodziłem i po zabiegach śmigają az milo.Poza tym ja stosuję zawsze "suche" czyszczenie a jeśli już nie pomaga to na " mokro "

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem sfinks311 :)

tylko napisałeś, żeby to zrobić płytą a mi chodzi o opinie w tym temacie :)

Też wiem, że takie płyty są ale do tej pory ich nie używałem. I liczyłem na to, że może ktoś się wypowie i potwierdzi że używał i może polecić taki zabieg :)

Jeśli możesz się podzielić opinią na temat, czy faktycznie pomaga, nie "szkodzi laserowi" to byłbym wdzięczny :cool2:

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, przeglądałem tyle razy i tego nie widziałem. sorry :duh:

Ja czyszczę czytniki z 10 lat i jakoś żadnego nie uszkodziłem i po zabiegach śmigają az milo.Poza tym ja stosuję zawsze "suche" czyszczenie a jeśli już nie pomaga to na " mokro "

dobra to ost pytanie, bo aż poczerwieniałeś :)

masz jakiegoś sprawdzonego producenta od tych płyt? możesz coś polecić?

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie ponieważ jestem w tych temat laikiem proszę o pomoc. Jestem od niedawna posiadaczem bmw e61 które posiada nawigację ale niestety z płytą do navi z 2005 roku bez mapy polski. Dzięki forum udało mi się ściągnąć nawigację professional (tak ja oryginał) 2016 r. Po włożeniu płytki do napędu ukazała się informacja New DVD version. Please shut down system end restart after 5 minutes. Po odczekaniu 5 minut i ponownym uruchomieniu ukazał się komunikat Please insert navigation DVD choć płyta cały czas jest w napędzie. Stuacja taka powtarza się za każdym razem próby aktualizacji. Proszę o pomoc bo nie wiem co robię nie tak.

Pozdrawiam

 

 

słaba soczewka lub słaba płyta ...innej możliwości nie ma

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.