Skocz do zawartości

MK4 zmiana z mono na 16:9


Beemik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio chodzi za mną montaż BT parrot CK3000 do swojego autka. Trochę poszperałem i okazało się, że mój moduł navi to chyba MK4. Posiada napis DVD na czytniku, w ustawieniach widać coś takiego:

http://i1167.photobucket.com/albums/q626/Beemike46/20150712_171919_zpsqvadymc5.jpg

 

Rozumiem, że cyfra 4 ma mnie utwierdzić w przekonaniu, iż jest to moduł MK4?

 

Tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby wymienić moją małą navi na 16:9. Teraz moje pytanie, bo próbowałem coś znaleźć, ale nie udało mi się nic konkretnego wyszukać. Co muszę zrobić, aby wstawić navi 16:9? Wystarczy zmiana wyświetlacza, no i oczywiście panel klimatyzacji na dół i koszyczek na 2din. Tyle? Muszę jeszcze coś robić?

Posiadam jeszcze zmieniarkę na 6CD w bagażniku, po zmianie na dużą navi będzie dalej działać?

 

Jeszcze jedno pytanie. Żeby mi dział parrot z kierownicy, który zamierzam dołożyć, to potrzebuję connector 17pin czy 40pin?

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc. ;)

 

 

[Aktualizacja]

Poszperałem trochę więcej i okazało się, że jest to wykonywalne, tylko trzeba podmienić pliczek w oprogramowaniu, który zmienia bootowanie z mono na kolor i sam moduł MK4 wtedy powinien działać. Normalnie jeśli mamy moduł pod monochromatyczną navi to wstawiając kolorowy wyświetlacz nic się nie wyświetli i na odwrót tak samo. Trzeba zmienić bootowanie w oprogramowaniu.

 

Tylko gdzieś widziałem, że ktoś przekładał i oprócz wspomnianej wyżej zmiany oprogramowania, jak i zakupu ekranu musiał kupił moduł radia BM54. I tu moje pytanie, czy może być tak, że w moim aucie już jest ten moduł, czy jednak trzeba kupić? Chyba, że kupując monitor 16:9 da się kupić wersję z modułem? Jeśli dobrze rozumiem, że bez tego modułu radio najzwyczajniej w świecie nie będzie grać, mam rację?

Żeby upewnić się, że moduł jest/nie_ma_go najlepiej zajrzeć do bagażnika za fotele z lewej strony, czy da się po jakimś numerze dociec czy tam jest?

 

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł sprawdz tutaj http://www.realoem.com/bmw/pl/select ale raczej masz go

 

Co do parota to tylko plug@play i multifunkcja chodzi ale pytaj o to sprzedawce.Jak miałem dwa paroty i tylko sie to wpinalo do radia z tyłu

Co do zmiany o ktorej piszesz z mono na kolor to prosto w Inpie to się robi bez żadnej kombinacji i plików

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem 2 śrubki spojrzałem i okazało się, że modułu nie ma.

http://i1167.photobucket.com/albums/q626/Beemike46/20150715_200912_zpsk6ocapo6.jpg

 

Dodatkowo dowiedziałem się, że by dołożyć nawigację oprócz preprogramowania swojego modułu MK4 potrzebuję zakupić i wymienić/dołożyć wiązkę, moduł BM54, ekran nawigacji no i ramkę pod dużą navi i pod panel klimy na dole. Ogólnie to nie wiem jeszcze jak to cenowo wychodzi, ale podejrzewam, że tak 1k trzeba mieć na tą przeróbkę. Zobaczymy, najbardziej obawiam się ciągnięcia kabli przez auto, trochę to roboty no i łatwo coś schrzanić. Ale dla chcącego nic trudnego. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc, ja jestem na etapie wymiany modulu radia i navi. I powiem Ci ze 1k to bedzie zdecydowanie za malo :/

 

Tutaj ktos opisal co i za ile --->>> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=278351

 

Pozdrawiam

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.