Skocz do zawartości

CIC brak opcji edycja/usuwanie music collection


michalmx4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

1. Chciałbym się przywitać - jestem nowym Userem.

2. Mam Navi Professional CIC z HDD. Kupione od "Niemca", wraz z kolekcją niemieckich audiobooków :duh:

3. Nijak nie mogę wywołać opcji zmiany nazwy, zapisania na dysku, usuwania z music collection.

4. Analogicznie - nie mogę podświetlić folderów/utworów - naciśnięcie pokrętła skutkuje wejściem w folder/odtworzenie utworu.

5. Pendrive podłączony do podłokietnika - odtwarza, do schowka - nie widzi go - nie ma opcji zrzucenia, ale Pen z nawigacją rusza tam.

 

Mam podejrzenie jakbym miał zablokowane opcje edycji Music Collection - dogrywanie z USB, usuwanie, zmiana nazw itd.

Nie wiem czy takie coś istnieje?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie to miejsce na ten wątek. Tu jest o nawigacji, a jest baza wiedzy "audio" jest gdzie indziej.

Ale że jestem melomanem i korzystam z bazy muzyki na HD, to piszę co wiem.

Jak rozumiem, chcesz pozbyć się tego wgranego "bagażu". Ścieżka jest taka:

Kasowanie kolekcji muzyki:

1. "CD/multimedia"

2. "Kolekcja muzyki"

3. Wywołać "Opcje".

4. "Usunąć kolekcję muzyki"

Podobnie można usunąć wybraną płytę/utwór, wskazane przez iDrive. Ale uwaga - wskazane! czyli "w czerwonej ramce", a nie po wciśnięciu iDrive, bo wtedy właśnie zaczynasz odtwarzać! A więc wskazujesz ramką i naciskasz "opcje". Nie usuniesz tego co aktualnie odtwarzasz.

Generalnie system rozpoznaje płytę korzystając z bazy danych Gracenote wczytanej w system. Baza jest pokaźna, ja na ok. 150 krążków wczytanych mam zaledwie kilka których nie rozpoznała, choć są też wyjątkowe, które rozpoznaje błędnie.

Po włożeniu CD system ją rozpoznaje (albo nie) i pyta czy zapisać.

Nie można zmienić nazw płyty/utworów dla płyt rozpoznanych przez bazę danych. Nazwy można zmieniać i nadawać tylko dla płyt nierozpoznanych.

Jeśli coś Tobie nie funkcjonuje w ten sposób, to nie wiem, musi być usterka.

Jeszcze dygresja. Jak nagrasz na HD szereg płyt, to masz je ułożone według kolejności wgrania. Nie ma możliwości ich późniejszego ułożenia w innej kolejności. Jest wbudowany system wyszukiwania po wykonawcach, płytach, utworach alfabetycznie, ale, o zgrozo, jeśli z tego wyszukiwania skorzystasz, to on również alfabetycznie odtworzy utwory zapisane na płycie, co jest kompletnie bez sensu, ale tak już jest.

Nagraną bazę możesz zapisać na USB (gniazdko w schowku w desce rozdzielczej!) i odwrotnie, można potem kolekcję odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję- ale.

Nie mam żadnej możliwości do wywołania tych opcji.

Według instrukcji opcje typu "rename' "import" "export" znajdują się na ekranie opcji pod okienkiem "Random" po wywołaniu Opcji.

U mnie lista na tym ekranie zawsze kończy się na Random.

Po włożeniu CD pyta czy zapisać (USB ze schowka pasażera nie czyta w ogóle jakby-może to kwestia wielkości 8GB- choć Navi z tego samego USB czyta) i zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje "rename", "import", "export" są NAD okienkiem "random". Nie umiem wstawić zdjęcia, ale w menu "Opcje" w PL jest:

 

Podzielony ekran

Wyłączyć wyświetlacz kontrolny

Przesyłanie danych urządz. Bluetooth

Tytuł podświetlonej płyty (jeśli wskazana)

Zmień nazwę albumu (nieaktywne jeśli płyta jest rozpoznana)

Usunąć album

Kolekcja muzyki:

Pokazać instrukcję

Wolna pamięć

Usunąć kolekcję muzyki

CD/Multimedia:

Odtwarzanie losowe

Import/eksport muzyki

Bluetooth

Informacje Bluetooth

 

Tak powinno być!

Nawiasem mówiąc, wybór gniazda USB zależy od sprzętu. Pliki zapisane na iPod/iPhone podłączasz do USB w schowku w podłokietniku. W instrukcji masz:

 

"Aby możliwe było odtwarzanie plików muzycznych, do gniazda USB w schowku na rękawiczki musi być podłączone odpowiednie urządzenie.

▷ Odpowiednie nośniki danych: pamięć masowa USB, jak np. USB Memory Stick lub odtwarzacze MP3 wyposażone w złącze USB.

▷ Nieodpowiednie nośniki danych: dyski twarde USB, szyny USB, czytniki USB dla kart pamięci z wieloma kieszeniami, iPod/iPhone Apple. Pliki muzyczne zapisane w pamięci urządzenia Apple iPod/iPhone mogą być odtwarzane za pośrednictwem złącza USB-audio umieszczonego w środkowym podłokietniku.import/eksport muzyki przez USB.".

Więcej nie pomogę. Może jest jakiś problem albo z nośnikiem USB albo z gniazdem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłanie danych urządz. Bluetooth

Tytuł podświetlonej płyty (jeśli wskazana)

Zmień nazwę albumu (nieaktywne jeśli płyta jest rozpoznana)

Usunąć album

Kolekcja muzyki:

Pokazać instrukcję

Wolna pamięć

Usunąć kolekcję muzyki

CD/Multimedia:

Import/eksport muzyki

Bluetooth

Informacje Bluetooth

 

Tak powinno być!

No to u mnie tych powyższych wklejonych przez Ciebie nie ma... wieczorem uploaduje foty.

Co do USB - to wiem jak działa, instrukcję mam. Ale w realu u mnie jest całkiem inaczej.

Wygląda tak jakby menu edycji Music Coleciotn było zablokowane/wyłączone.

22.05.2015%2B-%2B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.