Skocz do zawartości

Potrzebny interfejs do przeprogramowania MK4


fortis325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem już, że aby przeprogramować MK4 z navi strzałkowej na 16/9

potrzebny jest Navcoder i interfejs i-bus. Navcoder już ściągnąłem.

Może ktoś ma do odsprzedania taki interfejs lub do wypożyczenia odpłatnie?

Znalazłem w bagażniku taki kabelek:

wtyk%2B1.jpg

i to chyba do niego trzeba wpiąć interfejs. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

wiązka ta ma tyklo 3 żyły, a interfejs do kupienia na necie ma przeważnie 4 żyły, o co chodzi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wtyczka do zmieniarki CD.

 

Jak najbardziej można tam podłączyć interfejs NavCodera. Kabelki:

Brązowy to minus i masa

Czerwony to plus i zasilanie

Czerwono żółty to szyna danych I-Bus

 

Poszukaj w necie schematu interfejsa. Jest prościuteńki, każdy obeznany z lutownicą zrobi to w pół godziny, metodą na "pająka".

Koszt - to może z pięć złotych :D Dychy nie przekroczy, a każdy praktykujący elektronik ma do tego graty w szufladzie.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też 5.0.2

W inpie logujesz się na moduł nawigacji, i gdzieś w zakładce "active" będzie "mono/kolor"

potem wgrywasz soft kolor i wyświetla się obraz.

 

 

 

 

Jak inpa nie działa z navi to niestety nie pomogę. Może spdaten trzeba uaktualnić lu coś innego, nie wiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przejściówki USB - COM, to może to nie zadziałać z powodu innej prędkości wymiany danych, niż typowe dla specyfikacji COM portu.

Nie bawiłem się z tym, mój dedykowany do diagnostyki lapek ma generic COM i nigdy nie było konieczności używnia kowersji.

Jest na pewno rozwiązanie tego zadania poprzez użycie drogich przejściówek na chipsecie FT, te tanie chinole mają w środku PL, i to nie zawsze zgodny ze specyfikacją.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam już interfejs zrobiony wg schematu powyżej, a przejściówkę DB9-USB kupiłem na chipsecie FT: Konwerter USB - RS232 COM [na FT232 RL FTDI]

jednak navcoder 2.1 nie może się połączyć z żadnym modułem, podaje żeby sprawdzić czy szyna ibus jest włączona (można to jakoś włączyć?)

i przy tych kombinacjach zamieniłem kabelki ibus i ground. urządzenia typu radio, wzmacniacz, czytnik działają - ale czy mogłem przez to coś spalić w tej szynie ibus?

aha i ten brązowy na zdjęciu to jest brązowo-czarny, ale rozumiem, że nie zmienia to faktu, że to jest: ground?

KYSGqdURJU0GYFYxoDZVUbVRmiwwrI-FT5971mqwexY=w564-h207-p-no

navcoder%2Bbrak%2Bpol.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.