Skocz do zawartości

Doposażenie w Navi i w bluetooth F30


misiekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc założyłem nowy temat.

A więc....czy da się doposażyć bmw f 30 w nawigację oraz bluetooth (pod fabryczną instalację)? Jeżeli tak to gdzie i jakie są to orientacyjne koszty? Pytałem w ASO ale oni nie oferują takich usług.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że ASO Ci odmówiło, jako, że masz serię F można wsadzić NBT bez większych kombinacji, fajny sprzęt i za granicą można czasem tanio trafić a plus masz taki, że NBT ma w sobie wszystko wbudowane, także Bluetootha, USB i inne a do HW bodajże 08 masz także wbudowane gyro!. Tutaj koszty zależą w dużej mierze za ile kupisz sprzęt.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego jeżeli masz radio z bluetooth to będziesz potrzebował czytnik, ekran, idriva i emulator oraz kabel czytnik-ekran.

Nie trzeba dokładać żadnej wiązki.

Jeżeli masz samo radio to będzie potrzebna dodatkowo wiązka do mikrofonu, antena bleutooth oraz kabel z wtykiem usb.

Gdy masz radio i comboxa to jest trochę więcej zabawy.

 

Na allegro bez problemu znajdziesz navi NBT do 3tys. zł: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=bmw+nbt+f30&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-mt-0113&price_to=2900&price_enabled=1

 

NBT-ki fajnie działąją, dużo szybciej niż CIC i z istotnych zmian to mają wbudowany moduł bluetooth oraz odtwarzają filmy z usb w formacie divx.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tak to jest z serwisami. :? Pisałem do wielu autoryzowanych serwisów. Zero jakiejkolwiek inicjatywy. :8)

W zamian proponują mi (dokładaną na szybę) nawigację z logo BMW za ok 1800 zł. :wink:

 

ASO nie zamontuje Ci niczego czego nie ma w liście retrofitów dla vin Twojego auta.

Mają zawiązane ręce ale każdy niezależny warsztat zajmujący się elektryką BMW wykona taką usługę chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak z kodowaniem F30 jaki program pociągnie dopisanie navi do wyposaźenia ?
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja do F30 z 2012 roku wyposażonego z moduł bluetooth dostałem wycenę w tej firmie, którą podaliście 7045 pln brutto - masakra. Mój smartphone poradzi sobie o niebo lepiej niż ta navi. Wydanie więc 7tys pln tylko po to aby na ekranie komputera a nie na telefonie mieć navi dla mnie mocno nieracjonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Pozwole sobie dopytac w tym temacie - nie znalazlem odpowiedzi na forum.

 

Nosze sie z zamiarem doposazenia auta (F30 US) z radiem i Combox`em GPS w navi. Combox na zlacze FAKRA do anteny GPS, ale samej anteny nie ma podpietej. Nie jest mi potrzebne navi pro, w zasadzie, chcialbym jak najmniej w aucie zmienic (np.: ekran 6.5" chcialbym, zeby zostal).

 

Auto jest z poczatku 2012 roku (01-2012) - z tego, co sie orientuje, potrzebuje navi CIC_MID.

Na "znanym serwisie aukcyjnym" jest dostepnych wiele modulow CHAMP2 w roznych konfiguracjach i cenach.

 

Zastanawiam sie, jaki modul bedzie pasowaldo mojego auta?

Modul, ze wszystkimi zlaczami (z konektorem do anteny GPS)?

Modul bez zlaczy do GPS - ale z navi - zakladajac, ze sygnal z anteny pojdzie do Comboxa i stamtad zostanie przetransferowany do modulu z przodu?

 

Ktos moze robil retrofit navi w aucie z takim wyposazeniem, jak opisalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj dokonczylem retro-fit, jeszcze pokodowac cos tam trzeba i bedzie git.

Uzylem modulu Champs2, z auta z 2012 roku. Tam mapy sa za karcie SD, jest dostepna z przodu jednostki Champs.

 

Z emulatorem, "nowa" jednostka zadzialala plug-and-play, wyglada na to, ze swiatlowod tez dobrze dziala - tak wiec udalo sie w koszcie ponizej 1000zl to doposazenie zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.