Skocz do zawartości

[e46] Problem z nawigacją mk4


kamandolosz

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

następujący problem w nawigacji : w zakupionym przeze mnie samochodzie był soft włoski, poszperałem po internetach ściągnąłem polski i mapy z 2013, wszystko śmigało jak talala...jakiś czas temu nagle się ten tego popsuło...po wybraniu opcji Nawigacja z menu, pojawia się komunikat by czekać, i nic za tym nie idzie...po naciśnięciu Ustawienia zawiesza się i nic nie można zrobić...po wejściu w Komputer (przy podzielonym na 2 części ekranie) aktywna jest tylko część wskazująca spalanie i średnią prędkość, natomiast część na której powinna być mapka jest pusta...Nagrałem nowe mapy, bo myślałem, że może się coś stało z płytką...NIC...próbowałem wgrać nowy soft, ale prócz komunikatu "Uwaga: CD-ROM w czytniku, ładowanie oprogramowania" NIC się nie dzieje...Nie mam pojęcia o co kaman, może po prostu napęd DVD padła, jakiś laser czy co? jeśli ktoś miałby jakąś sugestię będę wdzięczny...nie żebym nie mógł jeździć bez navi, ale drażni mnie po prostu jak coś nie działa :)

pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No laser ci pada i tyle. Poszukaj tematów jest pełno na forum. Jak mi tak zrobiło najpierw wymieniłem sam laser. Niestety wytrzymał tylko 13 miesięcy. Stwierdziłem że nie warto ładować się w kolejny nie oryginalny laser i zakupiłem za 400zł z ASO bmw nowy napęd z laserem. Mam nadzieje że podziała dłużej. Na początek możesz przeczyścić laser u mnie pomogło na trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej,

 

u mnie podobnie, jednak za każdy, razem jak odłączę zasilanie czytnika to po podłączeniu płyta jest czytana i można spokojnie używać.

 

Jeśli wyłączę zapłon i za jakiś czas odpalam autko to znowu tylko "Bitte warten" :)

 

Dalej mam stawiać na laser?

 

Nie mam zamiaru za każdym razem odłączać zasilania, żeby korzystać z navi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na razie [bAD]...próba z czyszczeniem napędu płytką czyszcząca nic nie dała...

Generalnie takie płyty nic nie dają. Pic na wodę, fotomontaż.

Taka płyta się nadaje się do czytników stacjonarnych typu: wieża, czytnik dvd, bo tam są montowane napędy ze szklaną soczewką. W napędach PC (takie jak są montowane do aut) tworzywo jest to niskiej jakości, przy wysokich obrotach może uszkodzić czytnik. Poza tym ta płyta może dać jakieś rezultaty jeśli napęd jeszcze działa w twoim przypadku wykonaj próbę z rozkręceniem i fizycznym czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poza tym jeszcze jedna uwaga. Po co ci ta nawigacja? W telefonie masz dokładniejszą i lepszą w obsłudze.

W swoim aucie też mam fabryczne navi, bieżące mapy na rok 2014-2015 i gdybym jeździł według nich to z wakacji jeszcze bym nie wrócił. Mapy są nieaktualne i źle opisane, odpuść sobie. Ja używam jedynie jako dodatkowy komputer pokładowy i do kamery cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że przeczyszczenie (w moim przypadku wacik+spirytus salicylowy) pomogło. Czytnik teraz bez problemu czyta mapę.

 

Laser już mam w domu i jak sytuacja się powtórzy to wymienię.

 

Chcę jeszcze dodać, ze wymiana to nie jest wielka filozofia. Samemu można spokojnie sobie poradzić, wystarczy tylko odpowiedni zestaw narzędzi.

 

Ja mój kupiłem za 39zł w Leroy/Merlin:

 

http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/930/1429930/product/zestaw-wkretakow-precyzyjnych-10607912-dexter,big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poza tym jeszcze jedna uwaga. Po co ci ta nawigacja? W telefonie masz dokładniejszą i lepszą w obsłudze.

W swoim aucie też mam fabryczne navi, bieżące mapy na rok 2014-2015 i gdybym jeździł według nich to z wakacji jeszcze bym nie wrócił. Mapy są nieaktualne i źle opisane, odpuść sobie. Ja używam jedynie jako dodatkowy komputer pokładowy i do kamery cofania.

 

Wszystko fajnie tylko jak czytnik jest wpiety to się zawiesza jak pisał kolegą po próbie wejścia w ustawienia, a jak go fizycznie odepniesz to masz niebieskie tło z grafika atari, bo przecież soft masz właśnie w czytniku navi.

Kasper226 ile dales za laser jeśli to nie tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko fajnie tylko jak czytnik jest wpiety to się zawiesza jak pisał kolegą po próbie wejścia w ustawienia, a jak go fizycznie odepniesz to masz niebieskie tło z grafika atari, bo przecież soft masz właśnie w czytniku navi.

Nie zmienia to faktu, że dokładność map jest słaba, a grafika nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja tez miałem taki problem, usunąłem płytę wykręcając silniczek. Po podpięciu napęd dalej nie działa. Ekran mruga (wcześniej był czarny) w momencie "pstykania" napędu - "uwalony", diagnoza prosta.

 

Ale, ale pytanie - czy da się tak zrobić, żeby po odpięciu napędu, działał ekran na desce rozdzielczej (teraz mam cały czas czarny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Co ma napęd do wyświetlania funkcji na wyświetlaczu,jak miałem uwalony napęd to go wymontowałem i wszystko działało tylko navigacja padła.Napęd można kupić w serwisie i nie jest bardzo drogi. Wymienić można samemu bez żadnego problemu,cztery śruby torx i dwie wtyczki i po zawodach.Podejrzewam uwalony soft, a bez napędu nowego nie wgrasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.