Skocz do zawartości

E46 Navi MK4 gubi zasięg


fortis325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od niedawna jestem posiadaczem E46 325i Touring z 2003r.

Problem dotyczy navi MK4 (duży ekran 16:9), mianowicie często pokazuje że jestem poza drogą, chociaż jadę po drodze. (satelity są widoczne)

Oprócz tego co jakiś czas zatrzymuje się w miejscu i kręci się w kółko :? pomaga dopiero ponowne włączenie zapłonu.

I jeszcze nie ma komunikatów głosowych (w chwili gdy mają się pojawić wycisza radio na chwilę i tyle) :cry:

Mam wgrane spolszczenie, v32 Sting_(up. by Sledz).

Proszę o pomoc w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vito 12 - miałeś rację. Wgrałem nową mapę (BMW Road Map Europe HIGH 2014 DVD2 SpeedCam SL) z prędk. 2x na Verbatim - nic nie pomogło.

Więc zdjąłem obudowy góra i dół i ... Masakra :shock: cała lewa część płytki był czymś zalana (zielony osad, coś w rodzaju kwasu z wylanej baterii) - aż dziwne że w ogóle działa. Nawet już nie próbowałem wgrywać nowszego softu. Pozostaje poszukać takiej płytki, albo całego MK4, chyba że koledzy mogą polecić jakiegoś magika od elektroniki :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz już takie wykwity to nie ma co ratować

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/PCB_corrosion.jpg

Możesz to zawsze spróbować wyczyścić, najlepiej schodzi wodą. Potem dokładnie osusz i zobacz jak to wygląda. Najważniejsze to slokalizować źródło wody. Gdzieś ci musi kapać. Nie uszczelnisz to następna płyta też Ci zgnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo i udało mi się uratować czytnik. Jeśli masz na dachu tą małą antenkę to obejrzyj ją dokładnie u mnie ktoś za nią złapał i zrobił minimalny dołek, a wtedy woda z dachu leci rynną na kable schowaną pod podsufitką prosto do do czytnika . :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam anteny na dachu. Nie ma nawet śladu zacieku wody. Tak czy siak płytka w jakimś stopniu uszkodzona.

Na ebayu znalazłem taką samą płytkę (A2C53059510) za 200€, czyli tyle co cały czytnik mk4 na allegro (800-1000zł).

Wobec tego na razie pozostaje mi navigacja w telefonie :(

Jak by ktoś słyszał o fachowcu co umie/lubi to naprawiać to proszę o namiary :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.