Skocz do zawartości

BMW Update DVD Road MAP Europe HIGH (MK4) 2015


matimisztal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby ktoś potrzebował http://chomikuj.pl/Schnitzer_95/BMW/BMW+Road+Map+Europe+HIGH+2015/DVD+2+SL+*2b+Fotoradary+2015+PL*2bDE+MK4

Wszystko działa, wypalania UltraISO nie polecam. Za każdym razem kończy się to błędem Nero Expres z prędkością nagrywania x2 + weryfikacja danych po zapisie. Nigdy nie miałem problemu, za każdym razem działa. Mapę aktualnie sam testuję w swoim aucie, jak na razie nie zauważyłem żadnych błędów. Może tylko to że nawigacja często informuje Mnie o fotoradarach których już dawno nie ma.

 

U Mnie wszystko sprawne, sam korzystam i bez problemu działa .

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, słuchajcie ściągnąłem te mapy: http://chomikuj.pl/marcineddie/BMW/EUROPE+HIGH+2015+%28MK4%29

 

Wypaliłem na dl programem ultraiso z najmniejszą prędkością wkładam płytkę do czytnika i zonk, nie działa. Myślę ok pewnie płyta nie taka, chce wyjąć ale nie chce czytnik oddać. Wyciągnąłem ją recznie poprzez lekki demontaż czytnika. Wypaliłem następną płyte tym razem w nero i sytuacja ta sama. Problem jednak polega na tym że teraz po włożeniu płytki ze starszymi mapami czy to ori czy nagranymi (które przez ostatnie kilka lat działały) wyskakuje błąd brak płyty :| Dodam że te płytki z navi które wcześniej śmigały czytnik oddaje bez problemu.

 

Przed mapami instalowałem soft V32 Sting, teraz pytanie czy to laser w czytniku tak nagle padł czy coś innego może być? Jakieś rady, sugestie?

 

pzdr, topgear68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdyby ktoś potrzebował http://chomikuj.pl/Schnitzer_95/BMW/BMW+Road+Map+Europe+HIGH+2015/DVD+2+SL+*2b+Fotoradary+2015+PL*2bDE+MK4

Wszystko działa, wypalania UltraISO nie polecam. Za każdym razem kończy się to błędem Nero Expres z prędkością nagrywania x2 + weryfikacja danych po zapisie. Nigdy nie miałem problemu, za każdym razem działa. Mapę aktualnie sam testuję w swoim aucie, jak na razie nie zauważyłem żadnych błędów. Może tylko to że nawigacja często informuje Mnie o fotoradarach których już dawno nie ma.

 

U Mnie wszystko sprawne, sam korzystam i bez problemu działa .

 

Kolego a są punkty Poi w tej mapie,bo fotoradary mowisz że są,ja szukam z poi i fotoradarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ściągnąłem mapę http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW/BMW+Update+DVD+Road+MAP+Europe+HIGH+2015/BMW+Navigation+DVD+Road+Map+Europe+HIGH+2015+DVD2+SL+*2bFoto+PL+DE

Baza fotoradarów jest przerażająca!! Nie dość, że informuje o radarach oddalonych o 3 ulice (równolegle od tej którą się poruszam) to dodatkowo informuje tylko o radarach stacjonarnych. I tu kolejny problem. Po ostatnich wyjazdów świątecznych informowało mnie raczej o miejscach w których kiedyś stały radary.

 

Są jakieś wersje z lepszą baza fotoradarów? (stacjonarnych i przenośnych)?

Czytałem coś o podmianie plików z radarami? Znajdę gdzieś gotowe pliki do podmiany i jakąś prostą instrukcje?

Można jakoś sprawdzić wersje pobranej mapy? Szukałem opcji w radiu ale nie znalazłem.

Soft sledz lub szakal44.. Mam któryś z tych. Polecacie tu że Yaza. Są jakieś znaczące różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety fotoradary na większości stron są sprzed lipca czy sierpnia 2014, czyli kiedy była ich cała masa. Po usunięciu tych które nie są obsadzone, nikt tego nie zaktualizował. Dlatego jest taka kaszana. Odpal sobie yanosika i tyle. A mapę wypal bez fotoradarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to normalne jest że informuje o radarach umiejscowionych trzy ulice dalej? Chyba rzeczywiście trzeba będzie zacząć używać janosika ;)

nowej mapy nie będę ściągał. w sofcie mam możliwość wyłączenia. A co z tym softem od yaza? Tak często pojawia się w tematach, że zastanawiam się nad kolejnym update. Chociaż ten który teraz używam jest ok. I podobno jest w wesji V32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sorry za zamieszanie - jest już OK :)

 

Na której mapie jest OK?? Na tych od surfer 30?? Już się pogubiłem... Które ściągnąć żeby mieć fotoradary i POI?? Najlepiej DL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zamieszanie - jest już OK :)

 

Na której mapie jest OK?? Na tych od surfer 30?? Już się pogubiłem... Które ściągnąć żeby mieć fotoradary i POI?? Najlepiej DL

 

Kolego w czym się gubisz ? Na moich mapach wszystko jest ok, na co dzień na nich jeżdżę.

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w czym się gubisz ? Na moich mapach wszystko jest ok, na co dzień na nich jeżdżę.

 

OK pewnie je przetestuje :) Tylko pytanie jeszcze szybkie: baza fotoradarów w tych mapach obejmuje tylko PL i DE?? Istnieją mapy z pokryciem fotoradarów w całej Europie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co to kolega sfinks napisał, co jest w tym wszystkim najgorsze że baza jest jeszcze z przed tego bum gdzie wszystkie "straszaki" jak i obudowany na przenośny radar miały zostać usunięte. Jeżdżąc po mieść w którym mieszkam, nawigacja co chwile informuje mnie o fotoradarze co jest lekko irytujące bo od dawna wiem że go tam nie ma.
Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uli, na moich mapach nie ma fotoradarów. Jeśli więc szukasz takiej kompilacji to musisz zgrać od kogoś innego. Bez radarów masz najnowszą płytę u mnie w SL i DL :)

 

Wysłane z mojego H60-L04

 

Zgrałem w weekend już drugą płytkę w DL i mogę potwierdzić, że śmiga ;)Z tymi radarami dam sobie spokój, bo chyba faktycznie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
uli, na moich mapach nie ma fotoradarów. Jeśli więc szukasz takiej kompilacji to musisz zgrać od kogoś innego. Bez radarów masz najnowszą płytę u mnie w SL i DL :)

 

Wysłane z mojego H60-L04

 

Zgrałem w weekend już drugą płytkę w DL i mogę potwierdzić, że śmiga ;)Z tymi radarami dam sobie spokój, bo chyba faktycznie lipa.

 

A powiedz mi na jakich płytach nagrywasz ? Bo ja już probowałem na TDK,SONY i jakiejś no name z tesco ale ciągle to samo chwila płyta się pokręci i czytnik ją wyrzuca. W przypadku CD nie ma problemu czyta ją bez problemu. Nawet przez chwilę myślałem, że nie mam DVD ale sprawdzałem oprogramowanie jakie mam (8.4.4.) które wskazuje na NAV02 czyli czytnik DVD jest. Może ktoś jest w stanie mi pomóc bo już nie mam pomysłów jak sobie z tym poradzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak laser jest sprawny, to nie ma znaczenie na jakiej płycie nagrywasz. Czytnik łyka wszystko. Ale jak miałem kijowy laser to najlepiej działał na SONY albo VERBATIM DVD+ z tego co pamiętam. Po wymianie mechanizmu z laserem na nowy ori BMW jest jak pisałem wcześniej. Czyta wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak...mi czyta DL jakieś no name, widać laser jeszcze dobry. Poza tym żeby odczytał płytkę DVD DL musi być z tego co czytałem soft nowszy (minimum v31), ale tego nie jestem pewien. Ja mam w każdym razie V32 i śmiga bez najmniejszych problemów. Tak jak kolega wyżej pisał pewnie laser do wymiany. Jak wymieniasz cały mechanizm z laserem to operacja bajkowo prosta, po rozkręceniu czytnika wystarczy odkręcić kilka małych torxów, odczepić dwie tasiemki ( tu trzeba być w miarę delikatny), podmienić napęd, złożyć i musi działać. Wymiana samego lasera to już trochę więcej roboty, ale też do ogarnięcia :) Jeśli będziesz chciał kupić nowy napęd to w ASO coś niewiele ponad 400 zł (na allegro nie wiedzieć czemu 470). Mi udało się kupić używany za 200 bo nie byłem pewien samej płyty głównej nawigacji czy jest sprawna, ale jestem bardzo zadowolony bo czyta wszystko bez zająknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tymi cenami za laser to też zauważyłem, że na allegro jest drożej niż w ASO. Ja kupowałem w ASO nówkę.

Co do wymiany samego lasera to nie polecam. Kupiłem na allegro, wstawiłem i wszystko było super przez rok i miesiąc. Gwarancja się skończyła i padł. Oczywiście laser jakiś zamiennik, bo oryginalny SANYO to koszt koło 400zł. Zamiennik z tego co pamiętam kosztował mnie coś koło 150-170zł, wymieniałem sam, bo tak jeszcze robota kogoś by doszła. Taniej kupić w ASO napęd. Dużo łatwiejsza wymiana i masz cały mechanizm nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przepatrzyłem w mailach to było najczęściej 404 zł, a najtaniej powiedzieli w czescidobmw.pl za 388 zł plus pewnie jakaś wysyłka. Nr części o jaki pytałem to: 65839273194. Czas realizacji od 2 do 4 dni roboczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jeszcze raz nagrać na płytkę SONY mapy buisness i tak jakby zaskoczyło bo zapaliła się lampka cd-in, ale po chwili czytnik wyrzucił płytkę. Na monitorze pojawiła się informacja ze płyta jest niekompletna albo uszkodzona. Ja już sam nie wiem o co chodzi, możecie podać jakieś pewne zródło skąd mogę pobrać DVD2 i 3 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.