Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2015


dziurba_jr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to następna kwestia.

Obecnie nawigacje mam jak mniemam na dysku, wkładając płytkę z obrazem - co się dzieje?

Zasysa mi na dysk nową? Czy chcąc korzystać z nowej musi być płyta w czytniku?

 

Jak sprawdzić jaką wersję mam obecnie zainstalowaną? (parę dni temu dopiero odebrałem autko :) )

 

Navigationssystem professional

 

I oczywiście jak działa - dobre whiskey dla kolegi za udostępnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to następna kwestia.

Obecnie nawigacje mam jak mniemam na dysku, wkładając płytkę z obrazem - co się dzieje?

Zasysa mi na dysk nową? Czy chcąc korzystać z nowej musi być płyta w czytniku?

 

Jak sprawdzić jaką wersję mam obecnie zainstalowaną? (parę dni temu dopiero odebrałem autko :) )

 

Navigationssystem professional

 

I oczywiście jak działa - dobre whiskey dla kolegi za udostępnienie!

 

Mapa z tematu nie będzie działać w Twojej Navi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD1 z Polską nie ma dostępnej jak rozumię?

 

Polska jest na DVD2

 

DVD 1:

Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Norwegen, Österreich, Portugal (inkl. Madeira), San Marino,

Schweden, Schweiz, Slowakei, Spanien (inkl. Kanaren), Tschechien, Vatikanstadt

 

DVD 2 :

Dänemark, Deutschland, Finnland, Griechenland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Norwegen, Österreich, Polska, San Marino, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Tschechischen, Ungarn, Vatikanstadt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądając zawartość dvd2 widzę, że główny plik ma datę 12.2013 a reszta 01.2014. Czy należy spodziewać się stanu dróg z tego okresu?

Czy ktoś może sprawdzić czy jest odcinek S2 od Konotopy do Puławskiej w Warszawie?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś poszukiwał DVD1

 

BMW UPDATE RoadMap Europe BUSINESS 2015 w wersji 2xDVD

PASUJE DO:

E60, E61, E63, E64, E81, E82, E87, E88, E90, E91, E92, E93.

DVD 1:

Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Norwegen, Österreich, Portugal (inkl. Madeira), San Marino,

Schweden, Schweiz, Slowakei, Spanien (inkl. Kanaren), Tschechien, Vatikanstadt

DVD 2 :

Dänemark, Deutschland, Finnland, Griechenland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Norwegen, Österreich, Polska, San Marino, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Tschechischen, Ungarn, Vatikanstadt

 

http://chomikuj.pl/cc4fun/BMW/Business+2015/

lub torrent:

https://www.dropbox.com/s/7pom4w0m3jte4jd/BMW%20BUSINESS%202015DVD1%262.torrent?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego linku:

http://chomikuj.pl/litewiak/BMW

 

Plyta dziala. Niestety poza sladem (szkoda ze to tylko slad, a nie droga) obwodnicy Lublina zadnych zmian nie zauwazylem.

 

I przestancie tutaj wymyslac jak nagrac plyte. Pod Win7 prawy przycisk myszy, nagraj obraz i jazda... bez zadnego pieprzenia sie w niewiadomo jakie plyty i niska predkosc zapisu... to nie lata 90-te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj odnośnie map jak to wygląda.

1. dane kartograficzne z Q1 2014. mapa została wypuszczona do sprzedaży listopad. drogi oddane po Q1 będą w następnej wersji co do business map bmw jest to finalna wersja.

 

co do nagrywania nie masz racji.

wolny zapis jest ważny gdyż wtedy ścieżki są b.dobrze wypalone . wolne nagrywanie wpływa na żywotność lasera w czytnikach laser mię musi pracować na maks. mocy wiec soczewka dłużej wytrzyma czyli nie zmatowi się od temperatur.

rodzaj nagrywarki i sposób nagrywania .

ciesz się ze twoja nagrywarka akurat obsługuje secure disk i zapis w trybie dvd-rom

 

 

tyle na temat po więcej zapraszam na gpsunderground.com lub trekerr.ru i cdrinfo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ściągnąłem tą mapę do swojej e60 i mam problem po włożeniu płyty pokazuje się napis Loading navigation data.. i nic się nie dzieje, czasami navi potrafi się zrestartować ale nic to zmienia, ktoś opisywał podobny problem al jemu nie czytało żadnej mapy a mi wersję 2014 normalnie czyta chociaż jest już dosyć porysowana, mp3 także czyta bezproblemowo. Nagrałem na identycznej płycie jak Navi 2014 czyli Verbatim DVD+R, zniszczyłem już 10 płyt bo próbowałem różnymi programami i na dwóch komputerach, niestety nie pamiętam jakim programem nagrałem wersję 2014, ani jaką prędkością. Nie wiem już co zrobić, może forumowicze na coś wpadną.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dvd+R płyta. nagrywasz imgburn z opcją book Type dvd-ROM.

jak wypalasz na laptopie to raczej nie będzie działać.

jak na stacjonarnym i nie działa to pod icom głowice i iste trzeba update firmware zrobić.

Edytowane przez chubbchubbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się rozwodził czemu tak a nie tak - pierwszy standart na świecie był DVD-R w 1997r , DVD+r wyszedł w 2002/3 roku ale dopieor oficjalnie został zaakceptowany w 2008r i z tego powodu dużo elektroniki mało problem ze standartem DVD+R ( jakies 8%) elektorniki wyprodukowanej między 1997-2008

 

ja z doświadczenia wiem tak jak napisałem wyżej jak nie działa w ten sposób narywanie to trzeba zobaczyć firmware lub już laser pada

 

ostatnio 9sztuk Business robiłem i 2 nie poszły z wersją 2015 w jednym nie czytało bo soft w drugim laser matowy do wymiany ale taniej i szybciej było kupić M-ASK z alledrogo gdyż lasery w PL sa po 200--250zł a za 450zł można kupić już z nowym laserem wymienionym taki czytniki

 

pozdrawiam i tyle na ten temat jak nie jesteś pewien czy dobrze wypalasz PW z danymi wyślę płytkę z mapą

 

ps. DVD+R też działają ale jak jest problem z odczytem to lepiej na MINUSIE nagrać , oryginalna mapa tez na minusie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jakby ktoś poszukiwał DVD1

 

BMW UPDATE RoadMap Europe BUSINESS 2015 w wersji 2xDVD

PASUJE DO:

E60, E61, E63, E64, E81, E82, E87, E88, E90, E91, E92, E93.

DVD 1:

Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Norwegen, Österreich, Portugal (inkl. Madeira), San Marino,

Schweden, Schweiz, Slowakei, Spanien (inkl. Kanaren), Tschechien, Vatikanstadt

DVD 2 :

Dänemark, Deutschland, Finnland, Griechenland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Norwegen, Österreich, Polska, San Marino, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Tschechischen, Ungarn, Vatikanstadt

 

http://chomikuj.pl/cc4fun/BMW/Business+2015/

lub torrent:

https://www.dropbox.com/s/7pom4w0m3jte4jd/BMW%20BUSINESS%202015DVD1%262.torrent?dl=0

 

Kolego, pobralem te pliki, nagralem DVD2 ale mam problem z 'Business DVD 1 West Europa 2015' - zajmuje 5,887 GB i nie miesci sie na zwykla 4.7GB DVD. Jakis pomysl jakiej plyty nalezy uzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się rozwodził czemu tak a nie tak - pierwszy standart na świecie był DVD-R w 1997r , DVD+r wyszedł w 2002/3 roku ale dopieor oficjalnie został zaakceptowany w 2008r i z tego powodu dużo elektroniki mało problem ze standartem DVD+R ( jakies 8%) elektorniki wyprodukowanej między 1997-2008

 

ja z doświadczenia wiem tak jak napisałem wyżej jak nie działa w ten sposób narywanie to trzeba zobaczyć firmware lub już laser pada

 

ostatnio 9sztuk Business robiłem i 2 nie poszły z wersją 2015 w jednym nie czytało bo soft w drugim laser matowy do wymiany ale taniej i szybciej było kupić M-ASK z alledrogo gdyż lasery w PL sa po 200--250zł a za 450zł można kupić już z nowym laserem wymienionym taki czytniki

 

pozdrawiam i tyle na ten temat jak nie jesteś pewien czy dobrze wypalasz PW z danymi wyślę płytkę z mapą

 

ps. DVD+R też działają ale jak jest problem z odczytem to lepiej na MINUSIE nagrać , oryginalna mapa tez na minusie wychodzi

 

Witam

Kolego bzdury piszesz jak chcesz zmienić płytę minus na DVD-ROM? Tylko plusy można zmienić i nie mydlij ludziom w głowach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Kolego bzdury piszesz jak chcesz zmienić płytę minus na DVD-ROM? Tylko plusy można zmienić i nie mydlij ludziom w głowach. Pozdrawiam

 

wkradł się błąd DVD+R powinno być dziękuje za zwrócenie uwagi i nie bzdury tylko informacje z doświadczenia

 

a chodzi o rodzaj zapisu na płytach DVD+R czy DVD+R DL ( na 8,5GB trzeba zastosować zapis metoda BookType DVD-ROM aby mapa poprawnie działała )

 

ps. błąd poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Kolego bzdury piszesz jak chcesz zmienić płytę minus na DVD-ROM? Tylko plusy można zmienić i nie mydlij ludziom w głowach. Pozdrawiam

 

wkradł się błąd DVD+R powinno być dziękuje za zwrócenie uwagi i nie bzdury tylko informacje z doświadczenia

 

a chodzi o rodzaj zapisu na płytach DVD+R czy DVD+R DL ( na 8,5GB trzeba zastosować zapis metoda BookType DVD-ROM aby mapa poprawnie działała )

 

ps. błąd poprawiony

 

No kolega się poporawił i teraz to jest prawidłowa poidpowiedź :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.