Skocz do zawartości

E60 Navi Business - problem


blokers77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z navi w E60. Chciałem zaktualizować soft za pomocą ISTA/P + ICOM A2 zacząłem i...

GW - poszło OK

AUD - OK

BO - tutaj zaczął się problem ponieważ po około 10min ista pokazała czerwony krzyżyk i błąd - Global.VehicleCommunication CoAPI7052 - (CoAPI) - Problem komunikacji ze sterownikiem.

CHAMP - Global.VehicleCommunication CoAPI7052 - (CoAPI) - Problem komunikacji ze sterownikiem.

M-ASK-D - Global.VehicleCommunication CoAPI2082 - (CoAPI) - Nieprawidłowe kasowanie pamięci Flash

TEL/ULF - Global.VehicleCommunication CoAPI7052 - (CoAPI) - Problem komunikacji ze sterownikiem.

Dodatkowo przy wszystkich modułach przy których wywaliło błąd doszła informacja: "Status programowania osiągnął wartość 12". ISTA/P oznacza wszystkie te moduły jako do wymiany. Ponowna próba programowania przynosi taki sam efekt...

Czy jedynym rozwiązaniem jest flashowanie na stole za pomocą bin? Prosiłbym o jakieś wskazówki.

Edytowane przez blokers77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

ICOM ori czy chińczyk ?

Z info które załączyłeś wynika, że problem jest z programowaniem po MOST.

Czy Gateway i audio poszły po DIAGBUS ?

Czy po ponownym uruchomieniu ISTA/P i próbie programowania rezultat jest ten sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICOM klon dobrej jakości - programowałem już nie jedno auto lecz co prawda nie po MOST.

GW i AUD poszły właśnie po most...

http://oi57.tinypic.com/2a77e42.jpg

 

Tak po ponownym uruchomieniu i programowaniu objawy te same, te same moduły się wysypują. Navi wisi teraz na logo BMW z informacją o wersji softu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prmax, wielkie dzięki,że naprowadziłeś mnie na dobrą drogę - rozebrałem głowicę MOST i okazało się,że procek miał niedolutowane 3 nogi - dosłownie były luźne.

Już navi postawiona na nogi:

- najpierw czynności końcowe po wymianie modułu - MASK AG

- programowanie i kodowanie całego - MASK AG

 

Dzięki za pomoc i zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.