Skocz do zawartości

dołożona navi mk2 nie działa obc


grzesiek2304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dołożyłem w swojej e39 530d z 2000r navi mk2 z monitorem 4:3, cały zestaw pochodzi z e38, wiązka podłączona prawidłowo zgodnie z wds, ogólnie navi i audio działa ale odc już nie.

nie pokazuje spalania, zasięgu, temperatury zewnętrznej itp...

nie mogę nic zmienić w ustawieniach poza kolorem ekranu, nie można ustawić godziny i daty,

wszystkie przyciski działają prawidłowo, navi dokodowana (dodana do klucza zcs) a i tak nadal nic.

dodam jeszcze że mam licznik w wersji LOW, ale na schematach też on występuje więc z tym nie powinno być problemu.

Prosze o jakieś pomysły i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-bus podpięty pod licznik, po podłączeniu kompa jest komunikacja z wszystkimi modułami, zastanawia mnie jeszcze sam licznik, jest to kmb low z małym bc, pokazuje temp, zasięg i spalanie, mam jakiś licznik high i postaram się go podłączyć na krótko żeby sprawdzić czy coś się zmieni.

w wds w schemacie podłączenia i-bus występują dwa liczniki - z ike i bez ike więc wydaje mi się że low nie powiniem być przeszkodą, ale to ostatni pomysł jaki mi przychodzi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz NavCoder, to podłącz i zobacz, co lata po szynie.

Po za tym, dawno nie bawiłem się tym programem i może istnieje możliwość zrobienia czegoś z IKE, żeby pluł w szynę wymagane ramki.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe, może głupie pytanie, czy masz multifuncyjną kierownicę?

U mnie taśma dała ciała i nastąpilo zwarcie pomiędzy szynami K i I i były niezłe jaja.

Żeby to zdiagnozować, wyciągnij bezpiecznik od MFL.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak potwierdziły się moje przypuszczenia, obc w navi nie współpracuje z licznikiem LOW, mam w garażu jakiś porozbierany na części licznik HIGH z dużym BC, podłączyłem na krótko i OBC w navi ożyło, można ustawić godzine, date, pokazuje temperature itp. Czyli jednak czeka mnie wymiana licznika.

Dziękuje Arecki za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.