Skocz do zawartości

[E46] Dziwne zachowanie navigacji 16:9


lukaszmozdzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym posiadaczem BMW E46 320d Touring (anglik). Kupiłem go z navigacją 16:9, zmieniarką płyt i odtwarzaczem DVD do navi. Kupując sprzedający stwierdził, że wystarczy włożyć płytkę z mapami i będzie działać. Więc pierwsze co chciałem zrobić to wgrać nowy soft PL. Próbowałem już wszystkiego: polski 3.2, oem 3.2, oem 2.7, anglielski 3.2. Za każdym razem na monitorze wyświetla się "Loading software" lub "No cd/dvd in navigation" etc. Trwa to tak długo że po pół godziny zrezygnowałem.Próbowałem też mapy. Także nic. Albo że nie ma płyty albo inne wariactwa. Płytki tanie i Verbatimy. Najniższa prędkość nagrywania. Wyciągałem odtwarzacz, czyściłem laser. Ciągle lipa. Ponadto jakimś sposobem mam dwa różne rodzaje softu. Czasem włącza się jeden, czasem drugi. Przy tym ciemniejszym wszystko się wiesza po wciśnięciu "Set" - za każdym razem. Przy drugim (domyślam się że starszym) wszystko gra ale nie ma opcji Navigacji. Mam tylko telewizje i komputer. Przy okazji, że dziś musiałem odpiąć akumulator dowiedziałem się, że i ta opcja nie daje efektów. Nie spotkałem się z takim problemem w necie więc liczę, że ktoś rozwiąże zagadkę. Poniżej screeny:

 

http://imageshack.com/a/img843/9385/avunf.jpg

 

http://imageshack.com/a/img836/9068/lu8fq.jpg

 

http://imageshack.com/a/img841/96/busez.jpg

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zmienia się wygląd softu zależnie czy navigacja niby łączy raz a raz nie? Soft to soft i chyba tylko funkcja powinna zniknąć, czyż nie?

 

Postawiłem na walnięty laser. Kupiłem nowy taki sam i nadal nic. Chodzi jak chodziło czyli:

 

Po otwarciu drzwi, przekręcenia kluczyka na 1 lub 2 widnieje info "No CD/DVD in navigation computer". Po włożeniu jakiejkolwiek płyty nic się nie zmienia. Dopiero po odłączeniu i podłączeniu czytnika nagle pojawia się "please wait" coś tam. Po ok 2 minutach wyskakuje error podczas odczytu płyty. Jeśli wyjdę do Menu i powróce do nawigacji znów ładuje i znów error. Dodam tylko że podczas wymiany lasera zerwałem te dwa kawałki cyny. Tak widziałem na anglojęzycznej stronie. Niestety u mnie jeden się zerwał i wygląda jak powinien a drugi wyrwał i zamiast niego jest dziura. Nie wiem czy tak też będzie dobrze. Poza tym przy otwartej nawigacji widzę że po włożeniu płyty ją mieli trochę, przestaje i mieli co jakiś czas przez jakieś 5 sekund.

 

Sam system już się tak czesto nie zmienia więc nawigacja raczej łączy dobrze. Zdarzy się to może raz na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam! potrzebuje pomocy z moim navi. mam czytnik mk3 , duza navi 16:9 , bmw e46 2002rok

1.gdy wlaczam navi pokazuje ze nie ma plytki - po sprawdzeniu okazuje sie ze wypluwa i wciaga plytke-dlaczego?

2. innym razem gdy wlaczam wczytuje wszystkie dane(miasto,ulice) i gdy uruchamiamy pokazuje tylko kilometry do celu i strzalke jak na kompasie a mapy nie ma- w czym problem?

3. podczas wbijania damych(miasta ,ulicy itp.) zdarza sie ze sie zwiesza i wylacza obraz i po czasie wlacza sie napis bmw i laduje od nowa..

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam koledzy,

nie cd mam tylko czytnik do navi. radio mam w srodku z kasetka.

a wiec, nareszcie znalazlem czas zabrac swoj czytnik do serwisu by przeczyscili ten laser i.... nadal wypluwa plytke. tylko ze teraz doszedl kolejny problem grzebiac w inpie widocznie usunelem softa (czytajac inne fora) ,nagralem plytke z v27 i nic sie nie chce instalowac tylko wypluwa, to wciaga plytke i na ekranie mam napis Loading of software required. Please insert a suitable CD-ROM.

 

czy ktos moze mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!! przy probach naprawy czegos cos sie udalo a cos zepsulo...udalo mi sie wczytac plytke z softem i napis sie zmienil cos ze laduje sofcik ale zaraz potem ekran sie zrobil czarny :( poczekalem z 15 min nic sie nie zmienialo i wyjalem plytke i wylaczylem samochod. teraz mam czarny ekran i od czasu do czasu migaja biale paski, do tego dioda power na czytniku przestala sie swiecic, a czytnik bez problemu wczytuje i po nacisnieciu przycisku oddaje plytke( w miedzyczasie slychac jak cos tam pracuje w czytniku).

Jak myslicie blad byl zle nagranej plytki?dlaczego dioda power sie nie swieci?jak mozna cos naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować to reanimować, ale szanse są niewielkie, prawdopodobnie będzie potrzebował ingerencji elektronika. Jak chcesz możesz mi to podesłać jeśli to problem softowy to może uda mi się ogarnąć jeśli nie to pod Warszawą gość robi te czytniki.
http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.