Skocz do zawartości

Bmw X6 (e71) problemy po zmianie z CCC na CIC


radziu_1974

Rekomendowane odpowiedzi

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/088/442/500/500442088_940.JPG/img]

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/088/442/500/500442088_940.JPG/url]

 

Witam wszystkich

Mam problem z radiem CIC po wymianie z CCC.

Moje auto było fabrycznie wyposażone w radio CCC, ale uszkodziło się i po jakimś czasie nic nie działało. Włączało się tylko na kilkanaście sekund wyświetlając tylko napis BMW, po czym wyłączało się i tak w kółko.

Powiedziano mi, ze jest to usterka nienaprawialna, wiec zasugerowano, ze w grę wchodzi wyłącznie wymiana…

Kupiłem cały zestaw CIC, wymieniłem go sobie sam, ale pojawiło się kilka problemów…

 

1. Po pierwsze musiałem kupić emulator dla CIC, ale podczas podłączania go zauważyłem, ze czerwony przewód (+12V) ma być podpięty w głównej kostce pod nr (16), ale u mnie nie było tam żadnego przewodu… Kupiłem wsuwkę, ale i tak nie ma tam tego napięcia (+12V)…

Nie wiem nawet dlaczego? W związku z tym, ze nie ma napięcia (+12V) na emulator, wiec się wyłącza i nie podaje mi obrazu na monitor… oglądam np. film, słyszę dźwięk, ale nie mam obrazu…

Jeśli usunę emulator i pomostkuję przewody, to wszystko jest ok, ale niestety nie mam wizji, kiedy tylko wrzucę bieg…

2. Drugi problem to brak kamerki cofania, oraz czujników… Fizycznie czujniki działają, ponieważ słyszę sygnał, kiedy zbliżam sie do przeszkody, ale nie przełącza się monitor, a nawet jeśli sam go przełączę, to i tak nic nie wyświetla. Pojawia mi sie jedynie komunikat: że kamera cofanie jest nie podłączona…..

No właśnie i jak to sprawdzić?

Które to są kable od kamery?

Gdzie je wetknąć?

Dlaczego nie mam napięcia we wtyczce w gnieździe (16), gdzie mam podłączyć napięcie na emulator DVD dla CIC?

I jeszcze jedno… W starym radiu CCC był wentylator, do ktorego podłączona była wtyczka z trzema przewodami. Przewody te były z głównej wtyczki- z kostki od numeru 29-40. W nowym radiu nie ma wentylatora, ale co z tą wtyczką?

Jeszcze raz proszę o pomoc

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie…

Wciąż w aucie jest zmieniarka na 6 płyt ze starego zestawu, ale z kablem, którego nigdzie nie da się podłączyć…

Czy jest możliwość podłączenia tej zmieniarki?

Jeśli tak to czy potrzebny inny kabel, czy jest przejściówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ad.1 - wg. mnie błędne podłączenie emulatora lub jego uszkodzenie.

 

Ad.2 - kamera oraz wizualizacja PDC nie będzie działać, ponieważ CIC wymaga innej wersji modułu PDC i JBE. W autach z fabrycznie zamontowanym CIC, moduł PDC jest zagregowany z JBE a nie oddzielnie jak w Twoim aucie.

Aby działały kamera i PDC, konieczna będzie wymiana JBE i PDC na pojedynczy moduł JBE+PDC oraz modyfikacja instalacji lub zastosowanie dedykowanego emulatora dla CIC. Wszystkie chińczyki na Allegro niestety nie emulują PDC i kamery...

 

Tutaj był ten temat już poruszany --- > viewtopic.php?p=1737879#p1737879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówki

Co do emulatora, to wyjaśniam…

Ma 6 kabli (żółty, brązowy, zielony, niebieski, czarny i …czerwony)

To właśnie mój problem, bo tam gdzie on jest podpięty (+12V), to u mnie nie ma kabla w głównej kostce przy radiu…, a jak sprawdzałem, to nawet nie ma tam prądu…,

Być może czegoś mi w kostce brakuje, lub co źle podłączyłem…

Może to dlatego, że miałem wcześniej radio CCC i muszę coś z mienić w kostce…

Szukam jakiegoś schematu z oznaczeniem każdego przewodu w kostce CCC i CIC

Miałbym okazję to sprawdzić i ewentualnie zmienić

Nie mniej jednak bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ad.1 - wg. mnie błędne podłączenie emulatora lub jego uszkodzenie.

 

Ad.2 - kamera oraz wizualizacja PDC nie będzie działać, ponieważ CIC wymaga innej wersji modułu PDC i JBE. W autach z fabrycznie zamontowanym CIC, moduł PDC jest zagregowany z JBE a nie oddzielnie jak w Twoim aucie.

Aby działały kamera i PDC, konieczna będzie wymiana JBE i PDC na pojedynczy moduł JBE+PDC oraz modyfikacja instalacji lub zastosowanie dedykowanego emulatora dla CIC. Wszystkie chińczyki na Allegro niestety nie emulują PDC i kamery...

 

Tutaj był ten temat już poruszany --- > viewtopic.php?p=1737879#p1737879

 

 

mylisz sie kolega , my posiadamy takie emulatory ktore maja mozliwosc emulowania pdc oraz kamery na ekranie przy zmianie w e70/e71 x5/x6 z CCC na CIC!

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie kolega , my posiadamy takie emulatory ktore maja mozliwosc emulowania pdc oraz kamery na ekranie przy zmianie w e70/e71 x5/x6 z CCC na CIC!

 

Myśle, ze nie przeczytałeś uważnie postu kolegi PRMAX, gdyż znajdziesz w nim informacje, ze zamiast kupować JBBF z PDC możesz zastosować odpowiedni emulator CIC. Poniżej fragment postu:

 

 

... lub zastosowanie dedykowanego emulatora dla CIC. ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.