Skocz do zawartości

MKIII_16:9_SPOLSZCZENIE_SOFTY_MAPY


wowa93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym się poradzić ,ponieważ mam w systemie wyświetlone SW 3-1/40 (jest to nawigacja 16:9 na kasety, w bagażniku mam napęd NAVI i widnieje m.in napis DVD !!!![EDIT: to była naklejka]!!!! i mam również modem pod telefon i TV tuner również ale ,nie ma zmieniarki CD i nie widzę okablowania do tej zmieniarki ,może źle patrzę) , i czy od razu mogę wgrać bez żadnego problemu soft spolszczony czy właśnie muszę wgrać wpierw soft niższy czyli ten v17 lub v27? Od Mr.Lova ściągnąłem "MK3-GB-PL-6"

 

*A następne moje zapytanie to jest z mapą czy mogę wgrać "Navteq 2013" również od Mr.Lova? I czy to muszę nagrać pod MODE2/XA?

*Czy soft(spolszczony) też muszę wgrać pod MODE2/XA?

*I z jakim rozszerzeniem pliki mam nagrywać ? W mapach mam *.ccd ,*.img ,*.sub ,a w spolszczonym sofcie mam *.bin *.cue ,*.toc.

 

Byłbym bardzo wdzięczny o pomoc. Pozdrawiam.

Tu jest Mr.Lova=> chomikuj.pl/Mr.Lova

 

(Założyłem nowy temat ,ponieważ "podobne" są bardzo stare i linki od nich są nieaktywne i przy okazji odświeży się ogólny temat MKIII)

 

EDIT: ROZWIĄZANIA

MAPY:

Reasumując wszystkie informacje na temat MAP (dla tych ,którzy będą w przyszłości również potrzebowali ;) )

 

Ściągnąłem mapki (2013-2014r jest to mapa m.in POLSKI + jeszcze Europa Wschodnia ) z:

 

MAPY: chomikuj.pl/listtadek/Mapy+Navteq+VDO+Dayton+2013-2014+non+C-IQ+Europa+%28BMW*2c+Renault*2c+Opel*2c+Rover%29+CD70++DVD90/3.+EE_VDO+-+100*25+dzia*c5*82a

 

PROGRAM DO NAGRYWANIA IMGBurn: files.digital-digest.com/static/SetupImgBurn_2.5.8.0.exe

 

Po rozpakowaniu mapy miałem pliki o rozszerzeniu:

*.ccd (EE_13_14.ccd)

*.cue (EE_13_14.cue)

*.img (EE_13_14.img)

*.sub (EE_13_14.sub)

 

Nagrałem programem IMGBurn plik z rozszerzeniem (w tym przypadku) " EE_13_14.CCD " (PLIKÓW NIE ROZDZIELAMY ,CZYLI PO ROZPAKOWANIU NIE USUWAMY ,NIE PRZENOSIMY , PO ROZPAKOWANIU ZAZNACZAMY PLIK Z *.CCD (EE_13_14.CCD) I ODPALAMY PRZEZ IMGBURN). Wszystko świetnie działa.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Kamcio_Maxbimmer@. Pozdrawiam serdecznie.

 

SOFT

 

Reasumując wszystkie informacje na temat SOFTU SPOLSZCZONEGO (dla tych ,którzy będą w przyszłości również potrzebowali ;) )

 

Ściągnąłem SOFT z:

 

SOFT SPOLSZCZONY: chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/MK3/MK3-kolor/MK3-GB-PL-6

 

PROGRAM DO NAGRYWANIA IMGBurn: files.digital-digest.com/static/SetupImgBurn_2.5.8.0.exe

 

Po rozpakowaniu softu miałem pliki o rozszerzeniu:

 

*.bin

*.cue

*.toc.

 

Nagrałem programem IMGBurn plik z rozszerzeniem *.CUE (PLIKÓW NIE ROZDZIELAMY ,CZYLI PO ROZPAKOWANIU NIE USUWAMY ,NIE PRZENOSIMY , PO ROZPAKOWANIU ZAZNACZAMY PLIK Z *.CCD I ODPALAMY PRZEZ IMGBURN). Wszystko świetnie działa.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Kamcio_Maxbimmer@. Pozdrawiam serdecznie.

 

Myślę ,że w tym temacie WSZYSCY UŻYTKOWNICY MKIII będą wiedzieli jak mają nagrać mapy i soft SPOLSZCZONY.

 

POWODZENIA! ;)

Edytowane przez wowa93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego twoje opisy są sprzeczne i wygląda to tak jak czytnik mk3 w obudowie mk4. Jeśli jest SW3 to masz MK3 ale jeśli jest znaczek DVD na obudowie to świadczy o MK4. MK4 było montowane od września 2002 r ale czasami ludzie wymieniali sobie mk3 na mk4 w starszych autach. Proponuję wrzucić mapę HIGH na płycie dvd do czytnika i sprawdzić czy działa ale raczej nie będzie bo masz wersję MK3 a ona czyta tylko mapy na CD.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podjęcie pomocy.

To jest raczej MK3 ponieważ widnieje właśnie SW3.. ,dodam również ,że działa tam mapa oryginalna CD ,ale nie ma polski ,a poza tym to jakaś stara mapa. Myślę ,że może poprzedni właściciel wymienił czytnik GPS z MK3 na MK4? Możliwe? Bo co do radia to jest na kasety i raczej jak dla mnie na 99% to MK3. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sfinks311@ umiem czytać. Sprawdziłem jeszcze raz ten czytnik iii.. jakiś idio...ta przykleił naklejkę DVD.. kiedy odkleiłem było lekko zarysowane ,ale to w żaden sposób nie przeszkadza i nie koliduje w działaniu sprzętu (najwyraźniej komuś taka ryska przeszkadzała i nie wiedział co zrobić i przykleił naklejkę..i to jeszcze perfidnie DVD ) więc po odklejeniu jest identyczna do 3-go czytnika na zdjęciu Kolego sfinks311@. Przepraszam za zmyłke ,ale sam zostałem zmylony..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do twojego czytnika jest 11 na całą Europę. Mapy robią 2 firmy NAVTEQ lub TOMTOM(rzadziej spotykane) Polska jest na cd z East Europe.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia już prawie jasna, ale.. z jakim rozszerzeniem mam tą płytkę CD nagrać ,bo po rozpakowaniu mam takie rozszerzenia jak: *.ccd ,*.img ,*.sub i czy nagrać mam z MODE2/XA z najniższą prędkością czy po prostu jedynie z najmniejszą prędkością?

 

A ze spolszczeniem jak? Muszę schodzić do tego V17 albo V27 softu? Czy od razu mogę nagrać ten zmodyfikowany (spolszczony) od Mr.Lova "MK3-GB-PL-6"? I czy przy nagrywaniu muszę ustawić MODE2/XA z najniższą prędkością czy jedynie z najmniejszą prędkością? No i te rozszerzenia *.bin *.cue ,*.toc ,bo po rozpakowaniu mam takie i nie wiem który zaznaczyć ,żeby nagrał.

 

Dziękuję Wszystkim i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają :shock: :shock:

 

Umiesz przeczytac co jest napisane na czytniku ???? DVD czy CD ????

Inaczej jeszcze:

 

http://www.republika.pl/e38/allegro/czytniki_mk_01am.jpg

 

Który to twój czytnik ???

 

A ty umiesz przeczytać co jest napisane w wersji softu? Ręce opadają jak widzę pseudo fachowców, dla których napis DVD na czytniku świadczy o tym, czy to MK3 czy MK4.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia już prawie jasna, ale.. z jakim rozszerzeniem mam tą płytkę CD nagrać ,bo po rozpakowaniu mam takie rozszerzenia jak: *.ccd ,*.img ,*.sub i czy nagrać mam z MODE2/XA z najniższą prędkością czy po prostu jedynie z najmniejszą prędkością?

 

A ze spolszczeniem jak? Muszę schodzić do tego V17 albo V27 softu? Czy od razu mogę nagrać ten zmodyfikowany (spolszczony) od Mr.Lova "MK3-GB-PL-6"? I czy przy nagrywaniu muszę ustawić MODE2/XA z najniższą prędkością czy jedynie z najmniejszą prędkością? No i te rozszerzenia *.bin *.cue ,*.toc ,bo po rozpakowaniu mam takie i nie wiem który zaznaczyć ,żeby nagrał.

 

Dziękuję Wszystkim i Pozdrawiam.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia już prawie jasna, ale.. z jakim rozszerzeniem mam tą płytkę CD nagrać ,bo po rozpakowaniu mam takie rozszerzenia jak: *.ccd ,*.img ,*.sub i czy nagrać mam z MODE2/XA z najniższą prędkością czy po prostu jedynie z najmniejszą prędkością?

 

A ze spolszczeniem jak? Muszę schodzić do tego V17 albo V27 softu? Czy od razu mogę nagrać ten zmodyfikowany (spolszczony) od Mr.Lova "MK3-GB-PL-6"? I czy przy nagrywaniu muszę ustawić MODE2/XA z najniższą prędkością czy jedynie z najmniejszą prędkością? No i te rozszerzenia *.bin *.cue ,*.toc ,bo po rozpakowaniu mam takie i nie wiem który zaznaczyć ,żeby nagrał.

 

Dziękuję Wszystkim i Pozdrawiam.

 

;)

 

Odpal IMGBurn, wybierz plik .ccd lub .cue i nic więcej nie zimeniaj.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując wszystkie informacje na temat MAP (dla tych ,którzy będą w przyszłości również potrzebowali ;) )

 

Ściągnąłem mapki (2013-2014r jest to mapa m.in POLSKI + jeszcze Europa Wschodnia ) z:

 

MAPY: chomikuj.pl/listtadek/Mapy+Navteq+VDO+Dayton+2013-2014+non+C-IQ+Europa+%28BMW*2c+Renault*2c+Opel*2c+Rover%29+CD70++DVD90/3.+EE_VDO+-+100*25+dzia*c5*82a

 

PROGRAM DO NAGRYWANIA IMGBurn: files.digital-digest.com/static/SetupImgBurn_2.5.8.0.exe

 

Po rozpakowaniu mapy miałem pliki o rozszerzeniu:

*.ccd (EE_13_14.ccd)

*.cue (EE_13_14.cue)

*.img (EE_13_14.img)

*.sub (EE_13_14.sub)

 

Nagrałem programem IMGBurn plik z rozszerzeniem (w tym przypadku) " EE_13_14.CCD " (PLIKÓW NIE ROZDZIELAMY ,CZYLI PO ROZPAKOWANIU NIE USUWAMY ,NIE PRZENOSIMY , PO ROZPAKOWANIU ZAZNACZAMY PLIK Z *.CCD (EE_13_14.CCD) I ODPALAMY PRZEZ IMGBURN). Wszystko świetnie działa.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Kamcio_Maxbimmer@. Pozdrawiam serdecznie.

 

Teraz jedynie kwestia SOFTU została.

 

EDIT:

 

Reasumując wszystkie informacje na temat SOFTU SPOLSZCZONEGO (dla tych ,którzy będą w przyszłości również potrzebowali ;) )

 

Ściągnąłem SOFT z:

 

SOFT SPOLSZCZONY: chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/MK3/MK3-kolor/MK3-GB-PL-6

 

PROGRAM DO NAGRYWANIA IMGBurn: files.digital-digest.com/static/SetupImgBurn_2.5.8.0.exe

 

Po rozpakowaniu softu miałem pliki o rozszerzeniu:

 

*.bin

*.cue

*.toc.

 

Nagrałem programem IMGBurn plik z rozszerzeniem *.CUE (PLIKÓW NIE ROZDZIELAMY ,CZYLI PO ROZPAKOWANIU NIE USUWAMY ,NIE PRZENOSIMY , PO ROZPAKOWANIU ZAZNACZAMY PLIK Z *.CCD I ODPALAMY PRZEZ IMGBURN). Wszystko świetnie działa.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Kamcio_Maxbimmer@. Pozdrawiam serdecznie.

 

Myślę ,że w tym temacie WSZYSCY UŻYTKOWNICY MKIII będą wiedzieli jak mają nagrać mapy i soft SPOLSZCZONY.

 

POWODZENIA! ;)

Edytowane przez wowa93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując wszystkie informacje na temat SOFTU SPOLSZCZONEGO (dla tych ,którzy będą w przyszłości również potrzebowali ;) )

 

Ściągnąłem SOFT z:

 

SOFT SPOLSZCZONY: chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/MK3/MK3-kolor/MK3-GB-PL-6

 

PROGRAM DO NAGRYWANIA IMGBurn: files.digital-digest.com/static/SetupImgBurn_2.5.8.0.exe

 

Po rozpakowaniu softu miałem pliki o rozszerzeniu:

 

*.bin

*.cue

*.toc.

 

Nagrałem programem IMGBurn plik z rozszerzeniem *.CUE (PLIKÓW NIE ROZDZIELAMY ,CZYLI PO ROZPAKOWANIU NIE USUWAMY ,NIE PRZENOSIMY , PO ROZPAKOWANIU ZAZNACZAMY PLIK Z *.CCD I ODPALAMY PRZEZ IMGBURN). Wszystko świetnie działa.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Kamcio_Maxbimmer@. Pozdrawiam serdecznie.

 

Myślę ,że w tym temacie WSZYSCY UŻYTKOWNICY MKIII będą wiedzieli jak mają nagrać mapy i soft SPOLSZCZONY.

 

POWODZENIA! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Skorzystałem z Twojej instrukcji i udało się, wreszczie, bo szukałem wszędzie map do navi i nie mogłem znaleźć. Udało się też rozładować akumulator, ale naszczęście jak już wszystko było wgrane.

 

Małe sprostowanie przy nagrywaniu softu dla tych co poczuli by się zakłopotani (pogrubione): (PLIKÓW NIE ROZDZIELAMY ,CZYLI PO ROZPAKOWANIU NIE USUWAMY ,NIE PRZENOSIMY , PO ROZPAKOWANIU ZAZNACZAMY PLIK Z *.CUE I ODPALAMY PRZEZ IMGBURN).

 

U mnie spolszczenie zaczeło działać, jak wgrałem V17 o co komputer poprosił. Dopiero poszło. I mam pytanie czy wgranie V27 teraz coś zmieni w funkcjonalności, czy to jest nowsza wersja, czy nie warto ? Bo się boję, żeby sie coś nie powaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.