Skocz do zawartości

Aktywacja mapy 2d w bmw e90


bemka30

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.pewien kolega z forum ma nawigacje taką jak ja i napisał mi że on u siebie w aucie zkońca 2006r zmienił ncesem w module navi mask wpis na aktiv i ma już mape, jak mam wejść w ta opcje w ncs żeby to zmienic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... ogólnie czasami niezłe bzdury można tu wyczytać, ale ... !

 

Sprawdziłem jakiś pierwszy lepszy .trc z MASKa z googla i znalazłem tam:

 

MAP_2D
nicht_aktiv

 

więc można by spróbować przestawić to na aktiv. Nie siedzę akurat przy kompie z softem do BMW żeby sprawdzić czy to wogóle logiczne. Zawsze myślałem że trzeba mieć nowszego MASKa

 

Nie mniej, chcesz spróbuj (pisze z pamięci, jestem za leniwy żeby zweryfikować, instrukcji na necie jest multum):

- odpalasz NCS'a

- ładujesz profil expert lub revtor's

- czytasz FA z ECU -> E89 -> CAS

- jak pokaże Ci FA dajesz back

- potem choose ecu -> MASK

- zmieniasz robote na Codeirungdata-lesen

- execute

- modyfikujesz plik .trc, zmieniasz to co tam chcesz, zapisujesz jako .MAN

- zmieniasz robote na SG_codieren

- execute

- dajesz autu sie przespać 16 minut

 

Pewnie nie zadziała, lub potrzebuje jeszcze coś innego przestawić, googlaj - może coś znajdziesz. A tak pozatym, MASK2 można kupić naprawde za grosze na allegro, tylko kupuj u ludzi którzy przyjmują zwroty, bo można się naciąć i kupić coś uwalonego, a to tylko kolejne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, odgrzebałem i postanowiłem napisać bo to byłby mały przełom w używaniu mojej bemy...

Ja akurat mam IDrive navi Business ale to z przed 2007 (bez tych 8 guzików)roku i mam tylko widok strzałek w navi. Ale przypadkiem natknąłem się w sieci na coś takiego:

Tutaj widać ewidentnie, ze gość ma taką samą jednostkę jak ja i ma widok mapy 2D.

Czy ktoś byłby w stanie tutaj wyjaśnić to zjawisko, jak i dlaczego jest to możliwe i ew. podać wskazówki jak to uaktywnić (może jakiś upgrade softu jednostki)?

 

Z góry dzięki

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Samochody po 09/2006 mogą być aktualizowane do nowego softu i aktywacji widoku 2D

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak już taki manewr robić to od razu na CIC, bo koszt niewiele większy, a te systemy dzieli przepaść. To już zdecydowanie lepiej mieć CIC Business niż CCC Professional.

Właśnie tak się ostatnio zastanawiałem że jeśli już to wymieniłbym właśnie na CIC business (chyba w moim wypadku nawet nie trzeba by było wymieniać ekranu) tylko czy różnice programowe między CCC a CIC nie sprawiłyby problemu z adaptacją (kodowaniem) CIC do mojego modelu?

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ekran jest inny, bo ma większą rozdzielczość. Potrzebny będzie też nowy kabel sygnałowy do ekranu, gniazdo USB (do wgrywania map), kabel do tego gniazda oraz emulator. Reszta to już pierdoły i kodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Samochody po 09/2006 mogą być aktualizowane do nowego softu i aktywacji widoku 2D

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

tak, wszystkie urządzenia typu BMW BUSINESS MASK II (jeśli ktoś nie ma komputera to najlepiej wyjąć jednostkę i szukać na naklejce takiego oznaczenia) Na urządzeniach MASK II (w autach przed liftowych - do marca 2007r) da rade aktywować widok 2D (tyczy się aut BMW E87, E90, E60 , E61)

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Koledzy pomóżcie. Mam CCC Business z listopada 2006 i MASK II. Wszystko robię tak jak opisujecie tutaj czyli przez NCS ...ale...w moim pliku trc za cholerę nie mam magicznego MAP_2d :shock: Moje pytanie...czy mogę to sobie normalnie dopisać edytując plik i poźniej go podmienić czy nie tędy droga :( i jest jakieś inne rozwiązanie :cry2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.