Skocz do zawartości

CIC - czy warto bawić się w nawigację BMW


junno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam BMW E91 z systemem nawigacji BMW Professional. Mam tam wgrane fabryczne mapy z 2009 roku i co się z tym wiąże brak jest wszelkich nowo powstałych dróg. Bawiłem się chwilę tą navi i zastanawiam się na ile warto zawracać sobie głowę aktualizacją map. Do tej pory korzystałem z nawigacji w telefonie (Navi Expert) i nie wydaje mi się, żeby mapy BMW i w ogóle ich system nawigacji dorównywał rozwiązaniom firm trzecich. Chciałem poznać opinie właścicieli BMW korzystających z fabrycznej nawigacji. Czy warto aktualizować mapy i korzystać z nawigacji samochodowej? Czy też lepiej nie zawracać sobie tym głowy i korzystać dalej z podpowiedzi w telefonie, które są zawsze "na czasie"? Z góry dzięki za wszelkie rady i podpowiedzi. Liczę na wypowiedzi osób, które korzystają/korzystały z nawigacji BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja fabryczna w Polsce się nadaje do upiększenia wyświetlacza kolorową mapką. Najnowsze mapy Professional z 2014r. wciąż nie mają południowej obwodnicy Warszawy a z Warszawy na Śląsk prowadzą A2 przez Łódź. W naszym kraju gdzie nawet wiadomości drogowe wykorzystujące RDS w radiu nie działają, oczywiście nie ma co marzyć o funkcjonującym TMC. W Katowicach za to włącza się już TMC z Czech więc stojąc w korku na S86 wiem, że w Czeskich Budejovicach jest remont mostu...

 

Do nawigacji mam Automapę, która ma też Smart Routes więc pomaga omijać korki, równolegle chodzi Yanosik i ostrzega przed niebieskimi a nawi jest po to żeby było kolorowo... za 9 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A ja jeżdżę tylko na fabrycznej BMW :)

Gdy planuję dłuższą trasę to konfiguruję sobie trasę jak chcę na stronie BMW i wczytuje przez USB do nawi.

Nigdy mnie nie zawodzi i zawsze docieram do celu ale oczywiście jak kto woli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja fabryczna w Polsce się nadaje do upiększenia wyświetlacza kolorową mapką. Najnowsze mapy Professional z 2014r. wciąż nie mają południowej obwodnicy Warszawy a z Warszawy na Śląsk prowadzą A2 przez Łódź. W naszym kraju gdzie nawet wiadomości drogowe wykorzystujące RDS w radiu nie działają, oczywiście nie ma co marzyć o funkcjonującym TMC. W Katowicach za to włącza się już TMC z Czech więc stojąc w korku na S86 wiem, że w Czeskich Budejovicach jest remont mostu...

 

Do nawigacji mam Automapę, która ma też Smart Routes więc pomaga omijać korki, równolegle chodzi Yanosik i ostrzega przed niebieskimi a nawi jest po to żeby było kolorowo... za 9 tysi.

 

 

Nawigacja CIC montowana od ~ 09.2008r w e60 e90 , od 09.2009 x5 x6 e70 e71 itd. Mapy pasujace to system PREMIUM...Jesli chodzi o nawigacje przewage nawigacji fabrycznej nad "doczepianymi na szybke" to nie maja kabli, szybciej działaja, posiadają większy ekran, wspołpracują z komputeem pokładowym BMW(np konczy sie paliwo i nawigacja sama pokazuje stacje paliwowe w pobliżu i inne)

 

Głowne atuty moim zdaniem systemu CIC to:

- szybkość działania, wyznacza sie trase i prawie w ogóle sie nie czeka i trasa jest juz obliczona, pokazana. Szybkość skalowania, wszyukiwania POI itd.

- nie posiada płyt, w porównaniu z systemem professional(poprzednik), posiada lepsze także pokrycie np OBWODNICA POLUDNIOWA WARSZAWY NA 2014 juz jest w porownaniu z professional

- bardzo dobra rozdzielczość ekranu, ładna szata graficzna

- możliwość ogładania DVD na tych urządzeniach oraz odblokowania funkcji podczas jazdy

- kompatybilność z COMBOX(modul bluetooth) poszerzony o funkcje INTERNETU,BMW ONLINE oraz BEZPRZEWODOWEGO PRZESYLANIA MUZYKI!

- kompatybilnosc z bmw online oraz internet, bmw connected(apps, facebook, streetview,googlemaps itd) wiecej info na http://www.navibmw.pl/bmw_internet_apps.html

- możliwosc wgrywania muzyki na dysk twardy

- import WCZEŚNIEJ ZAPLANOWANYCH tras (na komputerze w przegladarce internetowej) do samochodu

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel wątku napisał jedno w tytule (CIC) a co innego w tekście (Professional). Ja wyrażałem swoją opinię o Professional. CIC używałem raz i wyglądała fajnie ale nie wiem jak się sprawuje na codzień. Professional bardzo słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel wątku napisał jedno w tytule (CIC) a co innego w tekście (Professional)

 

Czy jedno wyklucza drugie. O ile mi wiadomo po 2009 r. był system CIC. W specyfikacji mojego samochodu jest S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL. Chyba, że CIC to te najnowsze navi z serii F. Jeśli wyraziłem się nieprecyzyjnie to przepraszam. Chodziło mi ogólnie o nawigację BMW. Mapy z 2014 roku można dostać zapewne do wszystkich rodzajów navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja również należę do osób, które korzystają tylko z fabrycznych nawigacji a nie z jakichś telefonów czy jeszcze gorzej - z doczepianych na szybę dedykowanych nawigacji. Owszem, fabryczne nawigacje nie są idealne, ale w mojej ocenie sprawdzają się znakomicie - zawsze dojadę na miejsce niezależnie od tego czy jestem w Polsce czy gdzieś w Europie. Nie ma drogi oddanej do użytku miesiąc temu? Ale masz jeszcze oczy, które widzą znaki i mózg, który w teorii powinien przetworzyć informacje dostarczone przez oczy i stwierdzić co robić w takiej sytuacji, która przecież nie występuje nagminnie tylko raz na ruski rok, bo ile tych dróg się u nas oddaje? Tyle co kot napłakał. Za to w Europie gdzie sytuacja drogowa jest bardziej stabilna z fabrycznymi nawigacjami nie ma najmniejszego problemu. Tak więc odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: zdecydowanie TAK. Warto się bawić w nawigację BMW i powiem więcej - nie wyobrażam sobie samochodu bez wbudowanej nawigacji. Sama się włącza, jest zawsze w samochodzie, nie musisz nic przyczepiać na szybę, nie musisz się bawić telefonem, nawigacja jest zintegrowana z systemem audio, więc komendy głosowe odbywają się po uprzednim ściszeniu muzyki itp. itd. Prawie same zalety a wady? Mniejsza częstotliwość aktualizacji map w porównaniu z innymi rozwiązaniami, które wręcz czerpią trasy z sieci w czasie rzeczywistym. Niektórzy za wady uznają również brak ostrzegania przed patrolami czy fotoradarami, ale prawdziwy facet jak łamie przepisy to powinien być facetem i ewentualne konsekwencje brać na klatę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 % racji! A dodatkowo najważniejsze: dwa ekrany, dowolność zmiany widoku i skalowania widoku każdego z nich i to wszystko genialnym iDrive'm jednocześnie bezpiecznie prowadząc auto! Na przyczepioną do szyby nawigację z dotykowym ekranem i wiszącym stale kablem można sobie w czasie jazdy tylko popatrzeć...

Do tego import tras poprzez pamięć flash i USB z BMW Routes i znakomite wskazywanie korków i objazdów w Europie!

Kiedyś jeździłem z bardzo dobrą nawigacją Navigon. Wydawało mi się że to cudo! Niedawno musiałem z niej skorzystać w innym aucie i aż strach pomyśleć co by było gdybym przy zakupie mojej X3 pożałował kasy na nawigację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek rozwija się może nie do końca po myśli junno, ale właśnie - proszę o opinie na temat Head Up. Ja nie zamówiłem do mojej X3, po części za namową dealera, bo on w zdecydowanej większości czasu ma Head Up wyłączony. Niby że przydatny tylko w trasie i w nocy, bo za dnia nie do końca widoczny, w mieście po zmroku nieczytelny pośród niezliczonych świateł miejskich itp. Jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gadżet, który jak jest to fajnie, ale jak go nie ma to nikt nie płacze. Tak bym to określił. Faktycznie w nocy lub w pochmurne dni jest dużo lepszy kontrast a w słoneczne dni bywa, że cały efekt jest wręcz niewidoczny. Jeśli chodzi o starsze HUD-y to bym sobie nie zawracał nimi głowy - dużo bardziej przydatna jest nawigacja jeśli mówimy w kontekście gadżetów. Jak HUD to jakiś nowszy i współpracujący z Night Vision i np. informujący o pieszych, których my jeszcze nie widzimy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hud niewidoczny w słoneczny dzień???

To chyba szyba nie oryginalna.

Wszystko jest idealnie widoczne nawet w słoneczny dzień idealnie, jak już będziesz miał to go nie wyłączysz bo po przyzwyczajeniu się jazda bez niego jest nędzna :mrgreen:

Oprócz tego że wyświetla prędkość i drogę to również aktualne ograniczenia prędkości (jeśli jest opcja w aucie), utwory i stacje radiowe w trakcie wyboru jak i np. listę ostatnich numerów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli HUD wyświetla informacje z night vision to super! Bo lista utworów i telefonów to tam jest kompletnie niepotrzebna!

Nie wiem, czy tu jest miejsce do dalszej dyskusji na te tematy, ale chciałbym przy okazji pozbierać opinie o night vision (dla mnie to opcja obowiązkowa, wcale nie gadżet!), również o systemach asystujących - jest teraz kilka opcji:

1. speed limit info;

2. systemy asystujące kierowce (ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu z ostrzeganiem przed najechaniem, rozpoznawanie pieszych;

3. asystent jazdy w korku.

Ma już ktoś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do tego import tras poprzez pamięć flash i USB z BMW Routes i znakomite wskazywanie korków i objazdów w Europie!

 

Czy te funkcje działają w modelu E? Jak nawigacja niepodłączona do internetu może wskazywać objazdy i korki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa, nie wiem, zapewne przez sygnał GPS. To działa już w Czechach, ale w PL nie, bo w naszym pięknym kraju mało co działa. Na widocznej mapie widzisz wszystkie utrudnienia w ruchu na trasie i wokół niej. Można jeszcze ustawić podgląd tzw. "szarej mapy", gdzie dokładnie widać właśnie utrudnienia w ruchu. Na przełączanych iDrive'm ekranach masz listę korków, z opisem i tam, posługując się dalej iDrive'm otrzymujesz informacje o możliwych objazdach. Oczywiście, zdarza się, że nawigacja pokazuje korek, który już się rozładował, ale nigdy nie było sytuacji odwrotnej. Wiele razy nawigacja poprowadziła mnie objazdem z zakorkowanej autostrady i zaoszczędziłem godziny stania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.