Skocz do zawartości

BMW Navigation PROFESSIONAL zamiana płyt [ROZWIĄZANIE]


primary1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ od jakiegoś czasu mapy do naszych nawigacji są sprzedawane na 3 płytach,

pojawia się problem wymiany płyty na inną - trzeba wyłączyć system na 5 minut.

Przynajmniej u mnie każda zmiana płyty skutkuje pokazaniem się takiego komunikatu.

 

Teraz do rzeczy: Można samodzielnie zrestartować system nawigacji, co spowoduje załadowanie nowo włożonej płyty bez czekania tych 5 minut.

Aby to zrobić należy trzymając wciśnięte pokrętło głośności przytrzymać przez kilka sekund przyciski wyjmowania płyty CD i przycisk zmiany utworu/stacji w lewo, lub wyjmowania płyt CD i DVD zależnie od nawigacji. Tu podgląd:

 

http://img607.imageshack.us/img607/8979/z4rr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po uruchomieniu się nawigacji płyta będzie gotowa do używania. Tu mała uwaga - po restarcie trzeba ponownie wprowadzić cel podróży.

Dajcie znać czy opisany sposób działa. Sprawdzone w nawigacji PROFESSIONAL w E87.

Instrukcji jak zrestartować inne nawigacje szukajcie w internecie.

 

Pozdrawiam

Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

No tak tylko jak to jest jesli podrozuje za granice?

Jestem w Polsce i chce wyznaczyc trase do Hiszpanii, wkladam DVD3, wybieram Barcelone, wylicza trase ale nie mam droh polskich i niemieckich.

Wkladam DVD1 z Polska i resetuje tym sposobem co pisales. Plyta sie zaladowala ale teraz musze od nowa trase wyznaczyc ale nie mam juz Hiszpanii i Barcelony czy innych mniejszych miejscowosci bo sa na DVD3. Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Icrew tak to właśnie jest z tymi nawigacjami CCC trzeba zmieniać płytki. ale jak masz zamiar jechać np. do barcelony to napewno na płytce z Hiszpanią są główne drogi PL i D z częściowymi mniejszymi drogami potrzebnymi np. do zawracania. sam osobiście co roku śmigam na południe włoch i nie mam problemu wrzucam od razu płytkę gdzie są Włochy i jade :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.