Skocz do zawartości

Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!


robertpos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zgrałem mapy BMW Nawigation DVD Road Map Europe Premium CIC 2014-1, przygotowałem pendrive USB jak należy, wpisałem kod FSC i zainstalowało się. Bez błędów.

 

I co widzę?

 

Ano jest problem. W mojej miejscowości poznikały ulice (w poprzedniej wersji 2013-2 były wszystkie). Czy może ktoś sprawdzić, czy w miejscowości Przeźmierowo jest przykładowo ulica Kościelna?

Tak na oko, to brakuje jakieś 80% ulic. Nie ma ich na mapie ani w wyszukiwarce. Nie wiem jak w pozostałych miejscowościach, ale mogę się spodziewać tego samego...

 

Podsumowując, proszę kogoś, kto już wgrał sobie 2014-1 o sprawdzenie i o info - czy to jest problem mapy, czy może mojej instalacji.

 

P.S. Jutro wgram zdjęcia.

 

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za odpowiedź, która nota bene mnie trochę zmartwiła...

 

U mnie po zainstalowaniu 2014-1, oprócz zniknięcia dużej części ulic, zauważyłem też inny niekorzystny objaw - ulice, które pozostały na mapie, wyglądały jakoś dziwnie. Stały się jakby cieńsze, tzn. ulica 'główniejsza' była jeszcze OK, ale boczne ulice podrzędne, niezależnie od ustawionego zoom-u, były zawsze szerokości jednego piksla.

 

Przywróciłem poprzednią wersje, czyli 2013-2, i wszystko jest w porządku. Dziś po pracy spróbuję jeszcze raz 2014-1.

Dam znać.

 

 

P.S. Moje auto to F10 z 2011r.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się powstrzymać z napisaniem o tym fakcie na forum, ale mam dokładnie ten sam problem.

Mapy zassałem z linków na forum i zainstalowałem bez zastrzeżeń.

W mojej miejscowości nie mam połowy ulic, punkty poi są w polu.

Powróciłem do 2013-2, bo ta mapa to jakiś żart.

 

Postąpiłem jak kolega wyżej i wgrałem ponownie 2013-2 i po tym 2014-1 ale efekt jest ten sam.

Dziwne, że w serwisie mapy 2014 są niedostępne na CIC.

Mapy ponoć wyszły ale ich nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, mimo iż mapy pobrałem z torrenta, którego kolega wyżej poleca. W czym może tkwić problem? Generalnie jak długo wam się taka mapa instalowała? Sprawdzi ktoś czy jest np. ulica Chopina w miejscowości Kotlin woj. Wielkopolskie, u mnie nie było :/ Jak przywrócić poprzednią mapę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem wersję 2013-2. Poniżej mapa mojej miejscowości:

http://imageshack.us/a/img189/5199/xuyr.jpg

 

Porównajcie to zdjęciem tego samego obszaru mapy 2014_1 (kilka postów powyżej). Jest różnica. W wersji 2013-2 wszystko jest OK. W 2014-1 większości ulic brak.

 

Do Derlej: sprawdziłem Kotlin. Ulicy Chopina brak. Poprzednią mapę wgrywa się tak samo jak nową. Auto wtedy nie pyta już o kod FSC.

Do Kruk: ja w Przeźmierowie mam jednak ulicę Kościelną (wyżej napisałem, że jej nie mam), ale to jest tylko jej mały fragmencik (na mapie 2013-2 jest cała). A możesz sprawdzić czy masz w Przeźmierowie ulicę Majową?

 

Spróbowałem, po przywróceniu wersji 2013-2, jeszcze raz nagrać 2014-1. Niestety problem się powtórzył. Za chwilę po raz kolejny będę nagrywać 2013-2.

 

Proponuję osobom, którym wydaje się, że u nich mapa 2014-1 działa OK, aby sprawdziły jak wyglądają jakieś małe miejscowości. U mnie np. Poznań wygląda dobrze i gdybym nie sprawdził Przeźmierowa, to nie zauważyłbym żadnych błędów. Wg mnie coś z mapą jest nie tak, a objaw jest taki, że z nieznanych powodów jednym działa (a może im tak tylko się wydaje, że działa) a innym nie. A ci, którym działa, niech to dokładnie sprawdzą, by nie okazało się mapa 2014-1 ich zawiedzie akurat wtedy, kiedy będą jej potrzebować.

 

Po mojemu, trzeba poczekać na oficjalną wersję mapy 2014-?.

 

Na wszelki wypadek zgram torrenta i porównam pliki mapy 2014-1, ale idę o zakład, że będą takie same jak te co już są nagrane na moim pendrive.

 

 

Pozdrawaiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko, ja szukałem kilka większych i mniejszych ulic w moich rejonach i nic nie mogło znaleźć, mało tego, jadąc na drodze gminnej, która istnieje od kiedy żyję, pokazywało mi, że jadę po polu! A w nawigacji professional 2012 w innym aucie wszystko jest ok, z tą drogą i innymi.

Chyba muszę wgrać na razie wersję 2013-2. Koledzy a ile wam się te mapy instalują? Mi z płyt około 2-3h, musiałem mieć auto odpalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zgram torrenta i porównam pliki mapy 2014-1, ale idę o zakład, że będą takie same jak te co już są nagrane na moim pendrive.

 

Sprawdziłem - pliki z torrenta są niestety takie same jak z innych linków.

 

W mojej opinii, obecnie dostępna mapa 2014-1, to jakaś wersja przedsprzedażowa, z ewidentnymi błędami.

 

 

 

Do lopico: jak w starszych wersjach ustawić tryb zoom-u auto? U mnie jest tak, że kręcąc pokrętłem, zmienia się skala od 25m do 1000km. I 'auto' się nie pojawia. W 2014-1, o ile dobrze pamiętam, po dojechaniu do 25m, potem było jeszcze 'auto'.

 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że po porównaniu MAPY EUROPE 2013-2 i EUROPE 2014-1 można łatwo wywnioskować,

że zamiast powiększyć swoje rozmiary, mapa uległa zmniejszeniu:

 

2013-2 ----- 21,6 GB (bajtów: 23 230 341 764)

2014-1 ----- 21,2 GB (bajtów: 22 765 700 041)

 

Co wzbudza nie tylko moje wątpliwości...

 

Coś jest NIE TAK

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zgram torrenta i porównam pliki mapy 2014-1, ale idę o zakład, że będą takie same jak te co już są nagrane na moim pendrive.

 

Sprawdziłem - pliki z torrenta są niestety takie same jak z innych linków.

 

W mojej opinii, obecnie dostępna mapa 2014-1, to jakaś wersja przedsprzedażowa, z ewidentnymi błędami.

 

 

 

Do lopico: jak w starszych wersjach ustawić tryb zoom-u auto? U mnie jest tak, że kręcąc pokrętłem, zmienia się skala od 25m do 1000km. I 'auto' się nie pojawia. W 2014-1, o ile dobrze pamiętam, po dojechaniu do 25m, potem było jeszcze 'auto'.

 

 

Robert

 

O ile dobrze pamiętam zoom-u auto nie ma w widoku perspektywy w pozostałych widokach pojawia się.

Auto pojawia się przy granicy min lub max zbliżenia (dokładnie nie pamiętam).

Auto pierwszy raz widziałem jak w sierpniu wgrałem 2013-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest dostosowana do wgrywania mapy przez usb w schowku przed pasażerem. Nie było chyba wejścia na USB w schowku w 3 z 2008roku?

Kolego nie zauważyłem Twojego postu wcześniej :oops: Do mojego auta oczywiście te mapy nie podejdą, ale rzecz jasna jestem tego świadomy i akurat mówiłem tu o aucie z nawigacją CIC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ja słyszałem, że oficjalna mapa 2014-1 ma się pojawić na początku grudnia.

i przy okazji pytanie. Mam wersję Road Map Europe Premium 2013. Czy w związku z perturbacjami wersji 2014-1 warto zaktualizować do wersji 2013-2?

Jak sam piszesz, OFICJALNA mapa 2014 ma się pojawić w grudniu w salonach. Też tak mi powiedzieli w salonie. Nie chcieli też potwierdzić, że wiedzą cokolwiek o jakichkolwiek dostępnych już mapach 2014 - OFICJALNIE ICH NIE MA!

Śledzę uważnie wątki o nawigacjach, bo mam swoją wersję od nowości auta (marzec 2010) i wkurza mnie brak naszych pięknych nowych autostrad! Ale czytam je właśnie dość dokładnie i dlatego... nie odważę się instalować map w ten sposób, choćby miały kosztować grosze, a zdaje się, że do zaoszczędzenia jest 200-300 PLN. Mapa zakupiona w salonie i tamże zainstalowana po prostu będzie musiała działać, bo za nią odpowiada wtedy BMW i serwis! Ale... żyjemy w wolnym kraju i każdy może zrobić jak zechce.

Warto zaktualizować tylko do naprawdę najnowszej wersji, bo mapa 2013-2 nie ma np. warszawskiej obwodnicy z Konptopy do Puławskiej, ale jak widzę - tylko mapa CIC Premium w wersji 2014-1 ją już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie przesadzaj. Po co od razu serwis ma ciągnąć kasę za robociznę przy wgrywaniu mapy? Grunt to nabyć orginalne mapy BMW z certyfikatem i samemu można sobie je wrzucić do auta. Sam proces z płyt trwa ok 2,5 godziny i polega na wkładaniu płyt jedna po drugiej. Czekamy na oficjalne płyty, ot.co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.