Skocz do zawartości

Wymiana nawigacji e83


dedeks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum i nie znam się za bardzo na technicznych szczegółach. Mam pytanie odnośnie wymiany nawigacji w BMW X3 e83 z 2008 roku. Otóż posiadam nawigację monochromatyczną w radiu i chciałbym wymienić ją na nawigacje z kolorowym wyświetlaczem wysuwaną ze schowka. Czy to prawda że konieczna jest wymiana całej wiązki oraz wszystkich elementów zestawu. Dodam jeszcze że na wyposażeniu samochodu jest odtwarzacz DVD w bagażniku http://i.ebayimg.com/t/BMW-MK4-DVD-NAVIGATION-COMPUTER-E38-E39-E46-X5-MKIV-GPS-/00/s/NDM5WDc5OQ==/$(KGrHqJ,!pwFCss9RTL9BQ9O!KP8y!~~60_35.JPG zestaw głośnomówiący oraz zmieniarka CD w podłokietniku.

Jak rozpoznać model odtwarzacza DVD czy jest to MK3 czy MK4?

Czy możecie wyszczególnić jakie elementy należy wymienić oraz przybliżony koszt takiej wymiany.

Dodam jeszcze że w specyfikacji technicznej samochodu jest napisane: System nawigacji Business oraz System HiFi Professional DSP.

Prosze o porade bardziej doświadczonych posiadaczy X3.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK4 ma napis DVD czyli tak jak na foto.MK3 to tylko płyty CD :mrgreen:

Wiązki pozostają te same ale nowe radio ,monitor ...wg mnie gra nie warta swieczki tym bardziej iż do tego systemu mapy nie są jakieś wypasione :mad2: :mad2:

Polecam lekturę http://moto.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=210199

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka ale jednak chcialbym oryginalną nawigację z komputerem pokładowym.

Jeszcze jedno pytanie: gdzie znajduje się tuner tv? Czy jest w tej instalacji gotowa wtyczka i wystarczy tylko wpiąć? I czy ten tuner obsługuje dvb-t?

Ile po kolei to wszystko kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytnik DVD MK4 mam w bagażniku, nawigacje z małym monochromatycznym wyświetlaczem mam w radiu, zmieniarkę płyt oraz zestaw głośnomówiący mam w podłokietniku. W moim przypadku nie warto kupować całej kompletnej nawigacji, więc dlatego prosze o porade które elementy musze dokupić (ew. wymienić)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Właśnie też zabieram się za zmianę z mono na professional, Kruk co masz na myśli przekodować MK4, tzn wgrać jakiś inny soft?

 

Pozdrawiam,

 

Wklepać jej, że masz kolorowy ekran i wgrać soft z koloru.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Koledzy a gdybym chciał zamontować u siebie radio z nawigacją (ale takowej nie używać) służyłaby tylko jako wyświetlacz do radia to potrzebuje: radio, wiązkę do monitora a także monitor? Czy może bez reszty elementów z bagażnika nie będzie to działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grafikę odpowiada czytnik Mk4 i jest niezbędny.

 

czyli tak czy inaczej całe wnętrze do wybebeszenia żeby wiązkę przeciągnąć, dziękuję za info. Niestety sprzedawcy używanych część nie kompletują tego w zestawy co stanowi pewien kłopot :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E83 operacja te jest i tak dość łatwa do wykonania i zajmuje kilka godzin.

 

wiązki pasują p&p czy trzeba ciąć, lutować oraz kombinować? Najbardziej martwi mnie opuszczanie podsufitki kiedyś za bardzo podgiąłem podsufitkę w innym aucie i się załamała, musiałem kupować nową w aso za ciężkie pieniądze bo używki w dobrym stanie nie było. Chyba, że antena już jest gdzieś w okolice bagażnika wyprowadzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już nie raz mi pomogłeś mimo iż jestem tu od niedawna. Jeszcze raz bardzo dzięki ten opis będzie przydatny na etapie kompletowania elementów. Ważne, że nie muszę nic ciąć i lutować (nie żeby miał z tym problem ale chcę sprawę załatwić bez pisania zbędnych doktoratów) gdyż mam głowę zawaloną często innymi rzeczami a to chcę po prostu potraktować jak przerywnik w pracy zawodowej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.