Skocz do zawartości

X3 E83 2007 - jaki jest najnowszy soft czytnika


MARIO_X3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Witam,

 

Mnie nurtuje temat softu/spolszczenia gdyż wiele jest informacji o problemach po dokonaniu zmiany na język PL.

W mojej sytuacji posiadam BMW X3 z 2007r do tego nawigacje professional 2014 oryginalna. Język softu EN (do wyboru z DE i FR)

jaki soft, to może jakoś uda mi się odczytać.

 

Pytanie: czy w takim przypadku warto i czy istnieje jakieś ryzyko przy lub już po wgraniu nowszego softu?

Czy mając dodatkowe fotoradary oraz głębię 3D warto w jakikolwiek sposób ryzykować coś co działa, może nie jakoś wizualnie pięknie ale działa.

Tak wbrew powiedzeniu zamienił stryjek....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, faktycznie zapędziłem się - chodzi o mapy na PL na 2014r

 

Czyli mam oryginalną mapę a nie mam języka polskiego w nawigacji - jeśli jest ryzyko uwalenia całej navi to nie do końca mi się uśmiecha - trzeba się uczyć języków :)

Wcześniej w VW Touranie też miałem EN i jakoś się dało przywyknąć, choć tam nawigacja na dotykowym ekranie to bajka :)

 

Niby kusi mieć 3D i może fotoradary ale ryzyko przy pechozie jest dość nieopłacalne - ciekawe jakie są konsekwencje?

 

jak tu sprawdzić ten soft....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kilkadziesiąt aktualizacji nie popsułem niczego :mrgreen: :mrgreen:

Zawsze mozesz pojechać do kogoś kto się tym zajmuję ,zapłacić i jeśli to mentalnie pomoze to ktoś powie,ze bedzie ok :wink: ale i tak gwarancji nie da ,bo to elektronika a soft nie jest softem ori bmw :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Mam navi MK4 auto z belgii.Oryginalny soft,język angielski,niemiecki i francuski.W czasie uruchamiania nie pojawiało się logo powitalne1.Zassałem softa od Mr.Lova z logiem =BMW= wszystko ładnie po pierwszym uruchomieniu.Później logo już się nie pokazało.Co może być przyczyną?2 W tym sofcie napisy podświetlane są zieloną ramka.Który soft do ściągnięcia jest podświetlony na czerwono?3 i ostatnie pytanie.Jak będe instalował inny soft to od razu instalować ten z czerwonym podświetleniem,czy najpierw np.OEM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło i było.Softy działały ale logo dalej się nie pojawialo.Postanowiłem zajrzeć więc do czytnika.Okazało się że na tej zielonej płycie z układem scalonym w dwóch miejscach jest biały nalot jakby pleść albo coś takiego.Wyczyściłem wszystko miękką szczoteczką poskładałem i.....działa jest logo.Ten nalot powodował że czytnik nie przechodził w stan uśpienia dioda cały czas się świeciła i rozładowywał się akumulator.Teraz wszystko gra.Po wyjęciu kluczyka dioda chwile mruga później się wyłącza i nawigacja śpi,a ja jestem spokojny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Kupiłem nie tak dawno temu X3, rocznik 2005r. Naszło mnie jednak na przeprowadzenie aktualizacji, tak aby było pl menu, i polskie mapy.

 

Panowie, możecie mnie nakierować, jakie pliki powinienem pobrać. Będę bardzo wdzięczny.

Ogrom informacji znajdujących się tutaj na forum, niestety trochę mi nie pomaga, przez co mam póki co, problem w wybraniem właściwej paczki :oops:

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Właśnie zainstalowałem w mojej X3 soft Yaza v32 od dareckx1- wielkie dzięki!

 

Teraz można włączyć perspektywę mapy 3D, pełny ekran na stałe i nareszcie navi zapamiętuje nową książkę adresową :)

 

Wgrany przez handlarza polski soft był chyba uwalony, bo ww. funkcje albo się nie aktywowały, albo były zapamiętywane tylko do wyjęcia kluczyka ze stacyjki.

 

Jedyna zmiana to to, że zamiast logo X3 wita mnie logo M :)

 

I niestety radość była przedwczesna... Po dłuższym postoju z wyłączonym zapłonem polskie adresy nadal znikają z pamięci, a co gorsza pomimo ustawienia języka polskiego menu wraca do wersji niemieckiej :(

 

Z ustawień wynika, że w sofcie polski język jest wgrany w miejsce angielskiego i francuskiego - czy to może być powodem problemu? Czy też wynika to z czegoś innego? Poprzedni soft przynajmniej zawsze odpalał po polsku...

 

Jakieś sugestie?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uwalony soft kolego.Zrób reset navi i wgraj ponownie.Czasami takie blędy są wynikiem źle pobranego softu.Trzeba wgrać od nowa

 

Na razie wgrałem soft CX3 z chomika Berciu - postęp taki, że menu odpala o polsku :) A jak się robi reset navi?

 

Zastanawiam się, czy nie wgrać OEM i na nim spróbować czy pamięć ustawień i GPS działa poprawnie? A dopiero potem załadować któreś ze spolszczeń?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset inpa .Jeśli sytuacja ma nadal miejsce to jedyne co przychodzi mi do głowy to że pamięć czytnika jest uszkodzona

 

A która opcja w inpie kasuje pamięć czytnika?

 

Rozumiem, że jak reset nie pomoże, to do wymiany jest ustrojstwo w bagażniku (DVD) czy coś innego? Czy po wymianie nowy czytnik wymaga jakiejś adaptacji?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.