Skocz do zawartości

e39 MK2 nie dziala. Co dalej


typson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakis czas temu z pomocą Sebasta udalo mi sie potwierdzic, ze cos jest nie tak z navi a nie np. z mapą.

 

Nie pamietam juz dokladnie ale cos tam trzeba bylo wcisnac, przytrzymac i wchodzilo sie w menu serwisowe. Okazalo sie, ze czujniki obrotow kół oraz skrecania kol dzialaja prawidlowo. Niestety nie ma odbioru sygnalu z satelity. Czyli liczba widzianych satelit - brak. Blad komunikacji.

 

co moze byc trafione i jak to sprawdzic

 

auto to e39 touring, navi MK2 (jest tez TV choc to pewnie bez znaczenia)

 

Chcialbym sie jakos z tym uporac przed weekendem, bo na narty smigam za tzw granice ;)

 

pozdro

t

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie odezwij na GG, to pogadamy i może uda się ustalić, w czym problem. Sprawdź, czy masz podłączoną antenę do wzmacniacza GPS, a do wzmacniacz GPS jest podpięta wiązka. Do menu serwisowego wchodzi się przytrzymując przez ok. 8 sek przycisk menu będąc w podmenu SET (ustawienia).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzieki za odzew.

 

jak pisalem na mechanicznym cos mi sie wszystko sypie ostatnio, wiec bede pewnie w miare mozliwosci sam działał.

 

Auto to e39 touring. Z tego co wiem to antena jest nad tylna, otwierana szyba. A gdzie jest ten wzmacniacz, o ktorym piszesz? Czy to ta puszka rozmiaru kostki masla pod podloga bagaznika zaraz za tylna kanapa?

 

Co wchodzi w sklad navi?

 

antena

wspomniany wzmacniacz

czytniko-komputer (u mnie MK2)

ekran

cos jeszcze? (poza kablami)

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - antena GPS jest w kombi w desce rozdzielczej ...

Wzmacniacz jest tam gdzie czytnik - małe "pudełko" metalowe trochę większe od paczki papierosów i wchodzą dwa kable - jedna wiązka z czarną (najczęściej) wtyczką oraz cienki pojedynczy kabel z malutką wtyczką (to jest właśnie od anteny).

Co do "składu" navi - zależy co mamy na uwadze "navi" ... Przy MK2 jest jeszcze zawsze tuner TV oraz tuner radia (jeżeli to można zaliczyć jeszcze do navi ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tylną szybą, a dokładniej w półce masz w sedanie, a w kombi jest w kokpicie - przynajmniej tak powinno być w oryginale.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typson w turingu antena jest z przodu, miedzy radiem a schowkiem... zeby sprawdzic trzeba wymontowac schowek ale prawde mowiac nie wierze zeby cos bylo nie tak z antena. Sprawdz przekaznik, to ta kostka masla w bagazniku miedzy kolem zapasowym a scianka po lewej stronie jak sie stoi na wprost auta. Najlepiej pojechac do BMW i kazac sie podlaczyc do kompa... wyjdzie co jest walone, albo znalesc kumpla z takim samym MK2 dzialajacym i zamienic przekaznik.

MK2 mialy to do siebie ze sie zawieszaly ale mozna je skalibrowac manualnie, tylko musisz wyjechac na duze skrzyzowanie ktore masz pewnosc ze znajduje sie na mapie CD-ka. Przed wyjazdem odklemuj auto, zostaw odklemowane na 10 minut. Pozniej zaloz spowrotem i jedz na skrzyzowanie.

 

a to stalo Ci sie z nienacka ?? w jakich okolicznosciach...

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to stalo Ci sie z nienacka ?? w jakich okolicznosciach...

 

Nie, takie juz kupilem. Auto mialo navi niekompletna. Nie bylo czytnika. Poniewaz auto jako takie spelnialo moje oczekiwania (przebieg, stan techniczny oraz bardzo bogate wyposazenie jak na 523), cena tez byla dobra to nie robilem duzych awantur. Co prawda powiedzialem im, ze nie wezme bez czytnika, wiec zaraz jakis przywiezli. Oczywiscie zepsuty :D zmieniarki tez nie bylo. Udalo mi czytnik i zmieniare dokupic na allegro za jakies grosze. Czytnik czyta mapy, etc. Jak go skalibruje na skrzyzowaniu to tez nawet raczy dzialac. Tyle, ze po wejsciu w menu serwisowe nie ma zadnych danych telemetrycznych z satelit. (Liczba satelit 0, etc)

 

Poszukam dzis tego szajsu w schowku. Walne tez pare fotek i podlinkuje - moze mnie bardziej oswiecicie co do lokalizacji hardware'u w aucie.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typson a z ktorego roku masz autko i czy jestes pewny ze navi masz MK2 ?? bo moze tak byc ze masz navi MK3... a kupiles czytnik z MK2.... i nie sugeruj sie mala navi, bo w 2000 roku byla mala navi a juz MK3 wkladali. To tez nie jest przeszkoda, bo mozna tak podlaczyc, tylko ze podlacza sie inaczej, bo w MK2 byly dwa przewody tz antena i odbiornik, a w MK3 podlaczalo sie jeden a drugi zostawialo luzny..... kurna czy na odwrot to bylo, juz nie pamietam :mad2:

 

I jeszcze jedno, czy jestes pewny ze ten czytnik jest dobry, bo ze czyta mapy to nie znaczy ze nie jest walony i dlatego nie odbiera sygnalu. Na 99% jak czytnik nie odbiera sygnalu, tz w menu pokazuje 0, to czytnik jest walniety. Nie masz gdzies mozliwosci wlozenia od kogos funkcjonujacego czytnika ?

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zasiales ziarno wątpliwosci...

 

Ekram mam maly, kolorowy, 4:3. jest tez w tym TV choc to pewnie opcja dodatkowa i nie ma znaczenia.

 

W bagazniku mam kieszen pasujaca do MK2 oraz dwie wtyczki (niebieska i rozowa) rowniez pasujace. Innych kabli nie mam i niczego innego nie da sie podlaczyc.

 

NAVI kupilem od kogos na allegro, czlowiek wydawal sie nawet zorientowany, zrobil upgrade softu przed sprzedaza wiec nie sądze, by wciskal mi kit. Zreszta przy zakupach z allegro kieruje sie tez komentarzami i niekupuje od ludzi sprzedajacych cos okazjonalnie.

 

Poza tym z ETK bądz innych systemow wynikaly konkretne numery czesci - czytnika i wszystkie byly to MK2 (w odniesieniu do mojego VIN)

 

auto wg VIN jest z 04/1999

 

jeszcze jedno - gdy sie wejdzie w menu serwisowe navi to czytnik ma wpisane jakies informacje, m.in. ostatnie 7 cyfr VIN, model auta. Wydaje mi sie, ze to sa informacje potrzebne do jakiejs zdalnej pomocy technicznej, przesylane w razie wezwania serwisu droga elektroniczna przy pomocy telefonu na pokladzie ale moge sie mylic. W kazdym razie tej koncowki VInu nie moge zmienic i jest ona inna, prawdopodobnie od e38. Nie sądze, by mialo to znaczenie ale pisze jak jest.

 

Jak mam sprawdzic, pod co dokladnie mam instalacje w aucie? Kable, elementy instalacji?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz wtyczki niebieska i rozowa, to masz MK2. Czyli musisz zalatwic sobie wyprobowanie u kogos tego czytnika, jak jest okejos, to musisz sprawdzic tez odbiornik GPS czy jest dobry, to ta mala kostka masla w bagazniku miedzy kolem zapasowym a scianka do ktorej przychodzi antena (sprawdz tez czy jest dobrze wpieta w odbiornik), jak jest okejos .... to zostaje antena. Musisz sie dobrac do niej z przodu i zobaczyc czy jest podlaczona.... kabel antenowy idzie przez cale auto i bedzie trudno ustalic czy czegos na kablu tez nie ma hmmm ale to mozna obejsc i podlaczyc dlugi kabel antenowy bezposrednio do krazka anteny i od odbiornika. Kurna innej mozliwosci nie widze zeby sie cos innego zepsulo oprocz tych trzech rzeczy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe uwagi :

1. Raczej nie przypominam sobie aby fabrycznie były montowane MK3 z małą navi (4:3)

2. Czytnik MK3 ma bezpośrednio wejście na antenę GPS, MK2 nie ma - tym gniazdem się różnią oraz wyglądem - kieszeń jest taka sama we wszystkich MK 1-4, a wtyczki niebieską i fioletową/różową mają MK2 3 i 4 ...

3. Najczęściej powodem problemów jest nie podłączona antena do wzmacniacza GPS, nieco żadziej uszkodzony wzmacniacz lub sam czytnik, a następne inne przypadki ...

 

http://www.republika.pl/e38/allegro/czytniki_mk_01am.jpg

 

Czytnik MK2 wygląda jak ten 1-wszy lub 2-gi na fotce, mk3 jak ten 3-ci

a z tyłu MK3 ma gniazdo na antenę GPS, MK2 nie ma.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebast - BMW Klub Polska wkladali, wkladali :twisted: mozna trafic, przed liftingiem wszystko pakowali... a ten dodatkowy kabelek do bylego podlaczenia sobie poprostu luzno jest :wink:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, choć takiego przypadku nie przypominam sobie. Co innego jak sobie ktoś taki zamontował - bo to bardzo częsty przypadek.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK4 (DVD) jest najwyzszym modelem pasującym do e39. Dokladnosc zalezy tak na prawde od mapy. Tu bardziej sie rozchodzi o dodatkowe funkcje oraz predkosc przeszukiwania, przerzucania ekranow, etc, ogolnie predkosc dzialania mapy.

 

Wez tez pod uwage, ze jedyna dostepna mapa polski to jakas wersja testowa z 2004 roku.

 

Co do cen i kosztow montazu - Sebast Cie uswiadomi

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No wiec przy okazji naprawy nivo (uszkodzony sterownik za o dziow 300 pln i jeden czujnik wahadła) poprosilem tez o naprawe nivo. Cos tam pogmerali i powiedzieli, ze byc moze trzeba bedzie sciągać całą deske. Jak to jest - da sie rade dojsc do tej anteny bez sicagania deski? (o tourringu mowa)

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.