Skocz do zawartości

Ekran, Wyswietlacz, Obraz, Nawigacja miga


nerc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dzisiaj stalem sie posiadaczem E39. Mam jednak pewien problem na ktory nie znalazlem odpowiedzi na forum, a mianowice problem jest z duzym ekranem. Caly czas nie wyraznie na nim widac. Czasem obraz zaczyna latac, przeskakiwac. Jezeli wlaczam tuner tv to wszystko jest ok, pok powrocie do menu znowu jest to samo. W czym moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Witam wszystkich

 

U mnie w E39 duża navi czasami całkiem gaśnie, tzn. radio gra ale tylko można je podgłośnić/zciszyć , więcej nic nie mozna zrobić - wyświetlacz jest nieaktywny.

Po jakimś czasie znowu wszystko się pojawia i działa, dopiero co kupiłem auto i nie wiem o co kaman - poprzedni właściciel mówił, że pewnie trzeba uaktualnić soft - prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie gdzie przechowywany jest system operacyjny, czyli całe menu? W urządzeniu w bagażniku czy w samym ekranie ? Ponieważ jeżeli wszystko ok widać z tunera to mogę wyeliminować wyświetlacz ? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wlasnie przerabiam problem z niedzialajaca juz nawigacja (duzy wyswietlacz). problem polega na tym ze glowny element nawigacji znajdujacy sie w bagazniku jest bezposrednio polaczony z komputerem pokladowym.Kiedy przestaje dzialac czytnik dvd,przestaje tez dzialac wiele funkcji w samochodzie np. kontrolki kierunkowskazow,informacje komputera,nawigacja,radio itd.( bardzo czesto przyczyna tych problemow moze byc zwarcie).Jezeli tobie - kolego WXJ - czasami gasnie navi , to wczesniej lub pozniej zaniemowi calkowicie i nic nie bedzie dzialalo (tak jak mi).Prad bedzie dochodzil wszedzie, problem jest w samym czytniku - zerwane jest polaczenie ktore ma specyficzna nazwa (poznam ja jutro). Czytnik nadaje sie do malego przegladu i pozniej nalezy go wprogramowac do systemu bmw od nowa (podobno) .I pytanko w zwiazku z tym: znacie kogos kto ste zajmuje takimo czytnikami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Jak narazie nie moge znalez kogos kto przegladnie moj czytnik. mechanik ktory chcial to zrobic zazadal 1500PLN ( i tutaj sie zbuntowalem). Jedno jest pewne - czytnik jest do naprawy.Zamierzam sie tym zajac bo juz mi brakuje cierpliwosci do jazdy bez muzyki,wstecznych swiatel itd( bunt powoli mija).Napewno dam znac jak sie sprawa zakonczyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale czyszczenie zrobiłem zwykła płytą i na razie jest ok.Nagrałem też nową płytę z mapami dla pewnosci.Co do naprawy to twój mechanik przesadził i to znacznie bo koszty są duze mniejsze np. ode mnie wołano 300 pln.
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Pisząc mechanik miałem na myśli, iż to nie on naprawia tylko jego kolega w swoim zakładzie a cena ustalona po konsultacjach.Patrząc jednak na link to i tak było to wygórowane chociaż pewnie zależne jest to od tego co tam trzeba wymienić ewentualnie :D :D :D :D
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I tak po wielu miesiacach powrocilem.Moje 525d dziala.Dla osob zainteresowanych nawigatorem,komputerem i telewizorem w e39 krotki schemat (prosciutki).

Nawigator,komputer i telewizor tworza jedna calosc tzn. jezeli cos dziala nieprawidlowo to inny element tego schematu dziala niepoprawnie. Wyjasniono mi ,ze jest kilka powodow dla ktorych ostatecznie przestaje dzialac komputer,wyswietlacz,radio itd. -wszystko razem.

1. Zwarcie

2.Spalony czytnik nawigatora lub uszkodzony odbiornik TV

3.Wyswietlacz w samochodzie (UWAGA:wyswietlacz w samochodzie nie jest telewizotem!!!!!)

Jak sobie radzic?Oto odpowiedz.

 

1.Zwarcie. Nalezy go szukac w kilku miejscach znajdujacych sie w bagazniku tj.

- przy znieniarce CD,

-w radiu (malo prawdopodobne ale trzeba sprawdzic) ktore znajdziecie kiedy sciagniecie pokrywe kola zapasowego.Po lewej stronie znajdziecie dwie plastikowe pokrywki - trzeba je odkrecic i waszym oczom ukaze sie odbiornik radia

-w odbiorniku TV ktory znajduje sie w bagazniku.Aby sie do niego dostac wystarczy odczepic waski pasek pokryty materialem znajdujacy sie tuz tylnymi siedzeniami.Kiedy to zrobicie waszym oczom ukaze sie odbiornik TV.

-jezeli ktos ma telefon warto tez przegladnac ten element ( informacja od mechanika z ktorego zrezygnowalem)

 

2.Spalony czytnik nawigatora. Warto go sprawdzic czy dziala.Mozna go podlaczyc pod niebieska wtyczke dochodzaca do odbiornika TV (kabel idacy z wyswietlacza dochodzi do odbiornika TV i potem jest przeciagniety do czytnika nawigacji - jest to ten sam kabel).Jezeli zadziala to znaczy ze macie problem z odbiornikiem TV (pamietajcie ze jest to calosc , nie dziala jedno - nic nie dziala).Jezeli nie zadziala po podpieciu pod niebieska wtyczke odbiornika TV, sprawcie czy do odbiornika TV dochodzi prad.(Zrobcie to miernikiem, a nie sugerujcie sie diodami w nawigatorze).Jezeli prad dochodzi to sprawdzcie w jakis sposob wasza nawigacje (np. w innym e39) .Jezeli nie dziala to naprawiac (jesli mozna), lub zakupic inny egzemplarz.Jezeli dziala to przechodzimy to punktu nr.3

 

3:Wyswietlacz w samochodzie. sprobujcie podlaczyc inny.Jezeli cala reszta dziala jest to ostatnia z mozliwosci w tym zakresie problemow.Podobno naprawa jest droga.Ja za uzywany, ktory jest lekko zniszczony (wyswietlacz ma lekko zniszczone szklo) + robocizne zaplacilem 130 € czyli jakies 520 PLN.

 

I tak to dobieglismy do konca.Informacje dotycza e39 w wersji kombi. Zycze wam powodzenia.Informacje te zdobylem przygladajac sie chlopakowi ktory w 1,5 godziny przywrocil wszystko do normy sprawdzajac wszystko pokolei (oprocz telefonu bo go nie mam).Nie dajcie sie nabrac mechanikom ktorzy probuja was naciagnac. Ja wychodze z zalozenia (moze sie myle) ze BMW to jeden skomplikowany schemat.Ale jak go poznasz to wszystko staje sie proste i piekne. Zycze szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam problem z mała Navi

Nie wiem czy to ma cos do tego ale od jakiś 3 tyg jak wpadne w dziurę to mi sie wyłącza dźwięk w radiu jak wyłączę i włączę radio wszystko działa i to zdarza sie tylko czasami ( miałem robione zimne luty z rok temu ale w tedy prawie wgl dźwięk nie działał )

No i główna usterka zaczął mi wyświetlacz szaleć a to sie resetuje a to cos mu nie pasuje wczoraj mi się wyłączył po zgaszeniu auta działał normalnie, podświetlony był napewno bo mi pasek pixeli wyskoczył i było go widać.

Ostatnio tez zrobił coś takiego że wgral starsza wersje systemu niewiem jakoś to tak wyglądało wszystko bardziej kwadratowe co ciekawe jak otworzyłem ustawienia wyszło tam że mam z 6 języków a w moim systemie sa tylko dwa

 

Nie wiem czy to ma cos do rzeczy ale założyłem ostatnio lampy na tył poliftowe i troche wiązke przepbilem przy lampach

 

Nie mam tez płyty do Navi

 

Co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z mała Navi

Nie wiem czy to ma cos do tego ale od jakiś 3 tyg jak wpadne w dziurę to mi sie wyłącza dźwięk w radiu jak wyłączę i włączę radio wszystko działa i to zdarza sie tylko czasami ( miałem robione zimne luty z rok temu ale w tedy prawie wgl dźwięk nie działał )

No i główna usterka zaczął mi wyświetlacz szaleć a to sie resetuje a to cos mu nie pasuje wczoraj mi się wyłączył po zgaszeniu auta działał normalnie, podświetlony był napewno bo mi pasek pixeli wyskoczył i było go widać.

Ostatnio tez zrobił coś takiego że wgral starsza wersje systemu niewiem jakoś to tak wyglądało wszystko bardziej kwadratowe co ciekawe jak otworzyłem ustawienia wyszło tam że mam z 6 języków a w moim systemie sa tylko dwa

 

Nie wiem czy to ma cos do rzeczy ale założyłem ostatnio lampy na tył poliftowe i troche wiązke przepbilem przy lampach

 

Nie mam tez płyty do Navi

 

Co to może być

 

Jeśli masz 6 języków to masz na 99% uwalony czytnik od navi i obraz idzie z tunera TV.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.