Skocz do zawartości

Przekładka NAVI z MK1 na MK2 lub MK3


andrzejw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie co dokładnie trzeba mieć żeby odpalić czytnik mk2 lub mk3 w Navi MK1? Znalazłem taką przelotke na wiązke do czytnika. Wiem że mk1 ma inne kostki od mk2 mk3 i mk4. To jest ta przelotka http://www.individual-cars.com/xshop/product_info.php/language/en/info/p120_BMW-Umruestkabelbaum-Navigation-7er-E38-MK1-auf-MK3--MK4.html . Szukałem tego na polskich stronach ale nic o tym nie pisze i nawet nie idzie tego dostac. Może w polsce nikt takiego czegos nie przerabiał. Nawet tu jest ta przelotka http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF61&mospid=47516&btnr=65_1226&hg=65&fg=95 . Mk1 coś traci mi głos jak jest ciepło, więc myślałem o zmianie czytnika ale już na nowszy przy okazji. Czyba że da się naprawić ten głos.

Pozdrawiam.

Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeżeli chcesz zachować TV to tuner i czytnik MK3, do zestawu z czytnikiem MK2 musisz dokupić dodatkowo jeszcze moduł GPS, oczywiście wiązkę trzeba sobie zrobić lub kpić.

Jak nie zależy ci na TV to tunera nie musisz kupować ale TV miał już nie będziesz.

Ja osobiście kupowałem tuner i czytnik a wiązkę robiłem sam (opcja raczej dla ludzi mających jakie takie pojęcie o elektronice samochodowej ).

Na koniec pozostaje dodanie w DIS-ie opcji navi które też we własnym zakresie wykonałem tak że w sumie koszty nie były porażające chyba w okolicy 500zł się zmieściłem, miłej zabawy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

@gbi5

 

Mam do Ciebie pytanie, w związku z tym że piszesz że sam zmodyfikowałeś wiązkę. Mam ochotę zmienić MK1 na MK3 i o ile zdobycie elementów to nie problem, o samych informacji o modyfikacji okablowania jest niewiele, w zasadzie ograniczają się one do tego, że jest konieczna.

 

Jak daleko idące są te zmiany w wiązce przewodów, chodzi mi głownie o to, czy dotyczą one jedynie tego co znajduje się w tej komorze w bagażniku za osłoną (razem z tunerem i czytnikiem), czy też konieczna będzie głębsza modyfikacja w dalszej części samochodu?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.