Skocz do zawartości

Zmiana monitora w navi mono na 16/9 w E46


jar23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Na poczatku Witam szystkim forumowiczow :)

Jestem nowy na tym forum i zwracam sie do wszystkich z prosba i porada jak mam to ugryżć :)

 

Otoz tak:

Mam BMW E46 rocznik 2003 jest tutaj nawi seryjna z wyswietlaczem monochromatycznym, ta mala nawigacja strzalkowa, w bagazniku mam czytnik mk4.

Chcialem sobie zmienic monitor, czyli zamontowac ekran 16/9

 

Kupilem juz nawet taki monitorem, ale po wyjeciu tego starego zobaczylem ze kostki od tego mojego radyjka z nawigacja strzalkowa nie pasuja do tego monitorka 16/9

Jezeli dobrze pamietam to w tym starym radyjku mam 2 kostki 10 pinowe, a przy tym nowym sa 2 kostki 12 pinowe.

 

Moje pytanko do Was jest takie czy mozna jakos podlaczyc ten monitor bez koniecznosci przeprowadzania instalacji w aucje ?

Moje jest jakas przelotka lub inny sposob aby do tym kabelkow z mojej starej nawigacji podlaczyc ekran 16/9

 

Z tego co czytalem to w e38 i e39 i wystarczy tylko zamienic czytnik i monitor (jezeli mamy juz nawigacje w aucie) nie ma z tym problemow - ale moze i tutaj sie myle bo nie sprawdzalem tego osobiscie, a czy w e46 jest calkowicie inaczej?

Mam juz czytnik DVD mk4 i moze isnieje jakis sposob na polaczenie tego.

 

Z gory wszystkim bardzo dziekuje za podpowiedzi i porady

 

Moze mial ktos podobny problem?

 

pozdrawiam

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze cala wiazke wymienic? Czyli jezeli dobrze rozumiem musze przeprowadzic cala instalacje w aucje od czytnika az do monitora ?

 

A jaki jest koszt takiej wiazki ??

 

Kurka mam juz wiazke nawi w aucie i teraz trza przeprowadzac nowa :(

 

Naprawde nie ma innego sposobu na to ??

 

Sorki ze tak pytam ale naprawde nie mam pojecia o tym

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wiązki, której wymiana jest koniecznością, musisz jeszcze dołożyć tuner radiowy/wzmacniacz, który w tej wersji nawigacji jest osobnym urządzeniem, montowanym w bagażniku. Sporo roboty, no i koszty.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to sa orientacyjnie koszty ??

czytnik mk4 i monitor mam

Z tego co piszecie to brak mi wiazki, tunera radiowego, mocowania klimatronica i pewnie jeszcze kilku innych gadzetow :)

 

Zastanawiam sie czy warto mi sie w to bawic. Pewnie to koszt ok 1000-2000 o ile nie wiekszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się najdroższe rzeczy masz już za sobą :D Wiązka okablowania w bagażniku kosztuje 300 zł to ta druga co idzie od czytnika do monitora może być troszkę droższa więc mniej więcej liczyć 500 zł. Szufladka na klimatronic to groszowa sprawa. Najdroższy z tego wszystkiego jest czytnik i monitor bo coś kolo 3tyś.

http://images.chomikuj.pl/button/Sledz2424.gif


Softy [PL], instrukcje, mapy do systemów nawigacyjnych w naszych BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.