Skocz do zawartości

Brak uśpienia czytnika, instalacja???


andie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam jak w temacie schematu do czytnika MK3. Czytnik nie przechodzi mi w stan czuwania, pobiera cały czas 0,5A. Zastanawiam sie także czy to może być kwestia tego, że w moim aucie powinien być czytnik MK4, niestety jest MK3. Chodzi o to czy MK3 w moim aucie może jakoś nie mieć aktywowanego przejścia w stan czuwania?

Edytowane przez andie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po modyfikacji nazwy wątku proszę o pomoc w sprawie zbyt dużego poboru prądu, zlokalizowałem że winnym jest czytnik, lub jak sugeruje kolega duniek - zasilanie czytnika, nawigacji MK3. Czytnik nie przechodzi w stan czuwania, lampka świeci, pobór prądu 0,5A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

sprawa z przed kilku miesięcy ale może komuś się przyda...

otóż oddałem czytnik do naprawy, wydaje sie w dobre ręce... wcześniej sprawdziłem z innym czytnikiem że instalacja w aucie działa prawidłowo...

Gościu stwierdził zawilgocenie, a przez to zaśniedzenie mechanizmów i elektroniki w czytniku, wszystko ładnie poczyścił (czytnik czasem wieszał sie, nawigacja sie gubiła), po czym, nie sprawdzając czy czytnik sie usypia zadzwonił że można odebrać...

Dobrze że pojechałem osobiście, ponieważ problem uśpienia czytnika dalej występował...

 

i tkwił, jak dobrze zrozumiałem w zasilaniu, prawdopodobnie wymienił jakąś część w czytniku odpowiadającą za zasilanie...

Całość 200zł

 

Teraz czytnik działa bez zarzutu, szybko odnajduje trasę, oraz wyznacza nową, a co najważniejsze przechodzi w stan czuwania po ok 1-3 min., dostałem także w bonusie niby najnowszą mapę...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

odkopuje temat,

 

czytnik MK3 pobiera 0,46 A po uspieniu, poodłączeniu pobór prądu spada do 0,03 A

 

ogólnie czytnik ma problem z wciągnięciem płyty, jak się ją popcha aż zaskoczy to działa normalnie i oddaje też bez problemu, pobór cały czas 0,46 w spoczynku

 

możesz się podzielić co naprawiłeś/wymieniłeś za 3 pln ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.