Skocz do zawartości

[e46] alternatywa dla dużej navi


ironman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Sterowanie z kierownicy zrobione....

 

 

Jak??

 

bo mam identyczne wtyczki tylko, że od navi 4:3.

 

a co z filmami podczas jazdy, trzeba jeden z kabli pod 12V podpiąć i załatwi robotę?

 

 

 

poszukaj kabla biało - zółto - czerwonego on jest odpowiedzialny za sterowanie z kierownicy,

 

kabel oznaczony na instrukcji jako "brake" (chyba różowy) do masy

 

no ale z czym go podłączyć? ten biało - żółty... jest od strony kiery czy navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy ktoś z was grzebał przy telewizji w dynavin? czy u kogoś działa telewizja i w jakich miastach? ja mam antene do dynavin cyfrowo-analogową a jak u was z tlewizją? bo czytałem że system kogowania dynavin jest inny jak syatem kodowania telewizji w polsce i nie będzie działać...

 

gdzieś czytałem na zagranicznych stronach że jest możliwość upgradu softu w dynavin pierwszych wersjach do nowego softu który obsługuje gry i chyba neta nawet i zmienia wygląd menu, dobrze by było takie coś zrobić tylko więcej info na ten temat nie mogę znaleść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gdzieś czytałem na zagranicznych stronach że jest możliwość upgradu softu w dynavin pierwszych wersjach do nowego softu który obsługuje gry i chyba neta nawet i zmienia wygląd menu, dobrze by było takie coś zrobić tylko więcej info na ten temat nie mogę znaleść...

 

z tego co wiem upgrade dotyczy pierwszych wersji, nie wiem jak się to ma np. do v4. Wiem również że jest możliwość odpłatnego pobrania oprogramowania (bodajże 19 USD to kosztuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. To kwestia podzespołów i wykonania. Chyba też dam sobie spokój z tym sprzętem. Funkcje fajne, cena powiedzmy średnia ale to chińszczyzna tyle.

 

Widzę ciągle rozczarowania, czytając takie posty to ciesze się że zainwestowałem w CarX (Choć nie skromnie dodam że wiedziałem że tak będzie :wink: ) . Bije na głowę ten "zamiennik", wszystko jest na oryginale a funkcje jakie można mieć mając oryginalną navi w aucie są nieograniczone jeśli chodzi o to co można mieć oczywiście na pc ;p I nie ma problemów z podświetleniami, sterowaniem, tv czy dźwiękiem czy czymkolwiek innym :wink:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to co oni maja na stronie to tylko taki wzor maja do e39 ? Czy mozna kupic takie cos zeby mialo mp3 i te inne a wygladalo jak oryginalna navi ? albo czy mozna podlaczyc taki dynavin pod seryjna navi ? i sterowac z navigacji ? I jak z ta telewizja ? macie ja bo ktos pisal cos ze to nie ten system kodowania ? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz oryginalną navi w samochodzie ? Bo jeśli tak to bezsens w ogóle kupować dynavin i jeszcze podłączać to do oryginału :duh:

 

A co do telewizji i funkcji webasto itd to ci muszą koledzy użytkownicy odpowiedzieć choć coś nie wiedzieć czemu zamilkli ? :wink:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do telewizji to ciężko się wypowiadać, bo uzależnione jest to od jakości nadawanego sygnału no i oczywiście od miejsca. U mnie nawet nie podchodzę do tematu bo lipa z tym będzie. Co do przewietrzania wnętrza nie spotkałem tej funkcji w opcjach dynawin pod e46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz oryginalną navi w samochodzie ? Bo jeśli tak to bezsens w ogóle kupować dynavin i jeszcze podłączać to do oryginału :duh:

 

A co do telewizji i funkcji webasto itd to ci muszą koledzy użytkownicy odpowiedzieć choć coś nie wiedzieć czemu zamilkli ? :wink:

 

Mam w aucie nawigacje DVD ale filmy mi nie graja a mapa chodzi telewizje telefon w podłokietniku duzy ekran ale nie mam mp3 i filmow video a wiem juz ze dzwiek z tunera tv jest mono a ja takiej kaszany nie chce ! Poza tym kumpel ma podlaczone dvd do tv i dzwiek jest kaszana a mp3 graja mu jak z kasety poza tym ma taka czujke przy monitorze i troche szpeci i musi uzywac pilota a ja nie chce sie bawic pilotem jak jade a chcialbym miec jakies teledyski no i glownie muzyczke w fajnej jakosci a nie potrzebuje sie zabic bo bede szukal na pilocie zmien katalogu wiec pytalem o ten dynavin choc nie bardzo mi sie podoba no chyba ze nie ma innej mozlwiosci ? bo widze ze oryginal to jakas lipa i same trudnosci a chinczyki maja lepsze opcje niz marka bmw co jest normalnie szokiem wiec jak zrobic zeby wgrac mp3 i fimy do navi ? chodzi mi o to zeby bylo w navi i jak z obsluga jest jakas rada na to ? bo szukam szukam i jakos straszna lipa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w aucie nawigacje DVD ale filmy mi nie graja

 

Bo czytnik mk4 nie służy do odtwarzania filmów tylko do nawigacji na dvd, nic więcej.

 

widze ze oryginal to jakas lipa i same trudnosci a chinczyki maja lepsze opcje niz marka bmw co jest normalnie szokiem

 

Jak się nie znasz na rzeczy to się nie wypowiadaj :nienie:

 

Modyfikacje co do BMW w temacie navi przewyższają te twoje "chińczyki" pod każdym względem bo masz sprzęt "porządnej" a nie "różnej" jakości, opcje są bardziej rozbudowane niż w przypadku dynavin czy też innego carpc 2din i pod względem funkcjonalności oryginał przebija wszystko bo tu masz najlepszej jakości dźwięk, wszystko działa, masz komunikacje ze wszystkimi modułami więc korzystasz z tego tak jak należy, wykonanie wiadomo jest o niebo lepsze a sprzęt potrafi być kompatybilny z prawie każdym zewnętrznym urządzeniem a co najważniejsze to to że w samochodzie nic się nie sypie jak chiński wynalazek . Nie jestem przeciwnikiem tego bo każdy może mieć w swoim samochodzie co mu się żywnie podoba ale jak już zabierasz głos to się zorientuj w temacie . A jak nie wiesz jak się ma sprawa z dynavin to polecam popytać niektórych użytkowników jak im się niestety ów sprzęt spisał i polecam się jeszcze przejść na inne forum a nie koniecznie tutaj bo się dowiesz więcej o takich problemach .

 

wiec jak zrobic zeby wgrac mp3 i fimy do navi ? chodzi mi o to zeby bylo w navi i jak z obsluga jest jakas rada na to ? bo szukam szukam i jakos straszna lipa !

 

Pisałem wcześniej o CarXie gdzie masz sporo lepszą opcje, bez ograniczeń sprzętowych a w dodatku z pełną kontrola z poziomu monitora ale ostrzegam montaż i konfiguracja CarX'a to już trzeba mieć do tego smykałkę i cierpliwość . Tu masz pogląd jak to wygląda w seryjnej navi :

 

 

A jak chcesz większy pogląd to wpisz sobie w YT "CarX BMW" i wsio zobaczysz jak wygląda bo ja ten filmik mam poglądowy a mam więcej materiału a opcja jest konkret bo ja u siebie zrobiłem dźwięk pod wejście AUX a nie jak to jest zazwyczaj w CarX'ie pod tape bo ta jakość też się różni .

 

Ale co do tego to jeszcze trzeba tego chcieć :mrgreen:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko za oryginalna nawi do bmw trzeba dac pore tysiecy zlotych a jak chcesz miec jeszcze inne rzeczy to wszystko trzeba dokupywac osobno i trzeba sie liczyc z tym ze niektorzy ludzie nie maja na to pieniedzy i wola kupic cos innego ale szkoda ze to nie dziala tak jakbym chcial . Ogladalem wlasnie tego caraxa i kozacko to u ciebie wyglada ale widze ze masz e46 ? czy w e39 bedzie to chodzic ? moze troche gupie pytanie bo widzialem i e39 na YT z carx ale tak dla upewnienia czy z wszystkimi e39 tez ? i jak to w ogole wgrac ? jak podlaczyc laptopa przykladowo do ekranu ? i jak zrobic sterowanie ? chetnie bym cos chcial takiego jesli to jest mozliwe w oryginale . Ja w sumie wiem ze oryginal to oryginal ale wczesniej tego nie widzialem a i powiedz mi czy to tyko wystarczy kupic jakiegos lapka do auta i mozna miec te wszystkie opcje z carx ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko za oryginalna nawi do bmw trzeba dac pore tysiecy zlotych a jak chcesz miec jeszcze inne rzeczy to wszystko trzeba dokupywac osobno i trzeba sie liczyc z tym ze niektorzy ludzie nie maja na to pieniedzy i wola kupic cos innego ale szkoda ze to nie dziala tak jakbym chcial .

 

Tyle to ja sam dobrze wiem :wink:

 

Ogladalem wlasnie tego caraxa i kozacko to u ciebie wyglada ale widze ze masz e46 ? czy w e39 bedzie to chodzic ? moze troche gupie pytanie bo widzialem i e39 na YT z carx ale tak dla upewnienia czy z wszystkimi e39 tez ?

 

Tak mam e46 ale CarX działa nie tylko w e46 i w e39 ale także i w innych :wink:

 

i jak to w ogole wgrac ? jak podlaczyc laptopa przykladowo do ekranu ? i jak zrobic sterowanie ? chetnie bym cos chcial takiego jesli to jest mozliwe w oryginale . Ja w sumie wiem ze oryginal to oryginal ale wczesniej tego nie widzialem a i powiedz mi czy to tyko wystarczy kupic jakiegos lapka do auta i mozna miec te wszystkie opcje z carx ?

 

Kolego nie jeden by chciał i ja też chciałem już dwa lata temu to nikogo nie było kto by sie tym zainteresował i się nie poddał więc cierpliwośći trochę . Jakby wszystko było podane na tacy to by było chyba zbyt pięknie . Nie wystarczy, do pełnego działania trzeba mieć działający PC w samochodzie, fabryczną navi (połówka albo duża) i interfejs Ibus .Opcje CarX są w większości dostępne takie jak mp3,filmy, podgląd akcji Ibus, czy diagnostyka) ale jakbyś chciał mieć na przykład internet to musisz mieć go w PC :wink: Ja mam u siebie przez kartę wifi i zasięg mam wszędzie :mrgreen: A podłączasz się albo do hotspotów albo do niezabezpieczonych sieci :wink: Kamerę cofania masz dostepną to wiadomo jak zainstalujesz sobie kamerę. Itd... pojawi się DIY to wszystko stanie się jasne :wink:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego nie jeden by chciał i ja też chciałem już dwa lata temu to nikogo nie było kto by sie tym zainteresował i się nie poddał więc cierpliwośći trochę . Jakby wszystko było podane na tacy to by było chyba zbyt pięknie . Nie wystarczy, do pełnego działania trzeba mieć działający PC w samochodzie, fabryczną navi (połówka albo duża) i interfejs Ibus .Opcje CarX są w większości dostępne takie jak mp3,filmy, podgląd akcji Ibus, czy diagnostyka) ale jakbyś chciał mieć na przykład internet to musisz mieć go w PC :wink: Ja mam u siebie przez kartę wifi i zasięg mam wszędzie :mrgreen: A podłączasz się albo do hotspotów albo do niezabezpieczonych sieci :wink: Kamerę cofania masz dostepną to wiadomo jak zainstalujesz sobie kamerę. Itd... pojawi się DIY to wszystko stanie się jasne :wink:

 

 

Więc po co sobie życie komplikować jak tu masz wszystko w jednym, tutaj raczej należy sobie odpowiedzieć czy te wodotryski które są w dynavin będą Ci pomocne, masz wszystko w jednym i to jest dużym atutem tego sprzętu. A skoro CarX jest taką rewelacją to podaj przepis i podlicz koszty rozbudowy!!!!

Edytowane przez Artlogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po co sobie życie komplikować jak tu masz wszystko w jednym, tutaj raczej należy sobie odpowiedzieć czy te wodotryski które są w dynavin będą Ci pomocne, masz wszystko w jednym i to jest dużym atutem tego sprzętu. A skoro CarX jest taką rewelacją to podaj przepis i podlicz koszty rozbudowy!!!!

 

Nieumiejętnie cytujesz posty :wink:

 

A po co sobie komplikować ? Ja na łatwiznę nie idę nigdy a jestem zwolennikiem oryginału, tylko i wyłącznie oryginału i nic innego mnie nigdy nie przekona. Zauważ że masz większe możliwości od dynavin ale powiem ci jeszcze coś, większą zaletą oryginału jest to że nie masz z niczym "dziwnych" problemów jak to niestety jest w przypadku dynavin. Nie ma problemu z manetką BC, nie ma problemu z kiepskim dźwiękiem, nie ma problemu ze sterowaniem z mfl, nie ma problemu z tv, nie ma problemu z odtwarzaniem płyty, sam sprzęt wygląda dla mnie o niebo lepiej i wykonany jest to chyba wiadomo że lepiej ale to ostatnie to już absolutna kwestia gustu :wink: Dodam że pomimo że takie problemy są częste to pewnie jest uzależnione od egzemplarzy, mam nadzieje że są użytkownicy dynavin którzy wydali swoje pieniądze i nie mają z tym najmniejszych problemów, oby było ich najwięcej :wink:

 

Przepis ? To dopiero jest ciekawe.

 

Cena rozbudowy? W porównaniu z dynavin? Nie podam ci :wink: Od razu ci jednak powiem bierz dynavin :mrgreen: Cenowo fabryczna duża navi do e46 w kiepskiej opcji jest droższa od dynavin więc nie będę jej pod tym kątem polecał a co dopiero jeśli się chce mieć fabryczną navi w mocnej opcji a na dodatek jeszcze z carX'em gdzie już trzeba też dołożyć gratów. Pisałem to już nawet na forum jesli chodzi o cenę to nie patrzeć na problemy i brać dynavin :wink: A oryginały ? Są zwolennicy oryginałów i oni już wiedzą czego chcą :wink:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to znaczy ze trzeba miec w aucie aux ? zeby nie miec mono z tv ?

 

Źle zrozumiałeś, ja instalowałem dodatkowy interfejs audio/video bo zrobiłem taką większą rozbudowę CarX.

 

Przy normalnej instalacji CarX'a tylko obraz będzie za pośrednictwem tunera TV ale nie będziesz miał dźwięku mono tylko dźwięk będzie ci leciał z źródła tape albo z innego (ale to już większe schodki) .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z czasem mam bardzo krucho :| Dlatego tylko się przedłuża, postaram się jak najwcześniej go zamieścić ale już kiedyś pisałem żeby uzbroić się w cierpliwość bo nawał pracy mnie trzyma :|
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie podłącze się pod temat, ponieważ także noszę się z kupnem nawigacji z chin. Obok dynavin pojawił się inny model HL-8786gb dla bmw e38/e39/e53 http://image.made-in-china.com/2f0j00DvREmMpJMecd/Car-DVD-Player-With-Car-Audio-for-BMW-M5-BMW-5-E39-BMW-X5-E53-HL-8786GB-.jpg

Widzę, że jest to inna nawigacja niż ta z dynavin, ciekawe czy ktoś z was spotkał się z nią i czy może być ona jakościowo lepsza od dynavin. Podaję link z parametrami technicznymi http://www.globeoffer.com/free-shipping-car-dvd-special-for-bmw-e39e53-p-1575.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Witam, ponawiam temat poniewaz mysle o zakupie radia o ktorym byl temat o takich parametrach:

Parametry radia

 

7 "cyfrowy ekran (800 * RGB * 480), ekran dotykowy wysokiej czułości

- Najnowszy MTK3360 CPU 800MHz, Dual Core, 256 MB pamięci RAM, obsługuje pamięć zewnętrzną do 32GB

można dodać lub zmienić w głównym ikony aplikacji, menu MULTI Języki: Angielski / Chiński / Rosyjski / Turecki / francuski / niemiecki / włoski / hiszpański / portugalski /

Hebrajski / arabski / Polska / Tajska

- 102 logo startowe i 10 Tapety do wyboru, można aktualizować swoje zdjęcia i ustawienie go jako tapetę

- 4 x 50W Surround Stereo, Wyjście na subwoofer, obsługuje najnowsze 10-pasmowy korektor

- 7 przycisków kolory światła: czerwony / zielony / niebieski / żółty / magenta / błękitny / biały

- Jeden przycisk na pustym ekranie, można wyłączyć wyświetlacz, ale zachować dźwięk wieczorem

- Wbudowany zegar i kalendarz, Zone Clock / Data / Tydzień / Czas regulowany, można użyć czasu GPS

- Obsługuje WiFi i Internet 3G, można podłączyć klucz sprzętowy klucz WiFi lub 3G aby skorzystać z tej funkcji

- Wbudowany 6 gier i kalkulatora do użytku podróży

10 - Wsparcie Wirtualne dyski, można zapisać max. 10 CD w SD/USB1/USB2 do gry

- Przeciągnij i upuść ikony, położenie ikon można zmienić w woli

- Multi Menu Języki: Angielski / Chiński / Rosyjski / Turecki / francuski / niemiecki / włoski / hiszpański / portugalski /

Hebrajski / arabski / Polska / Tajska

- Wsparcie nawigacji GPS, wolne 4GB SD z mapami i antena GPS w zestawie.

- Funkcja podwójnej strefy, pasażerowie z tyłu mogą oglądać DVD lub TV, podczas gdy kierowca może korzystać z GPS

- Obsługa Bluetooth hands-free funkcji, wbudowany mikrofon na przednim panelu oraz gniazda zewnętrznego mikrofonu z tyłu.

- Obsługa Bluetooth A2DP, można odtwarzać muzykę stereo przez Bluetooth z telefonu

- Funkcja pobierania książki telefonicznej, można pobrać informacji kontaktowych z telefonu do urządzenia

- Wspieranie najnowszej książki Telefon wyszukiwania można szukać i znaleźć styk w ściąganych książce telefonicznej,

wystarczy wpisać pierwszą literę nazwy, znajdziesz niektóre związane z nimi nazwy, można wybrać ten właściwy

- Tuner radiowy z RDS, 30 stacji radiowych (FM: 3 * 6, AM 2 * 6)

- Port USB i slot SD, obsługa USB Stick oraz karty SD do 16 GB, wsparcie 1080P RMVB Filmy

- 3 w 1, port USB1 i USB2, można podłączyć pamięć USB, iPod / iPhone Urządzenie, do USB1/USB2 3G/WIFI Dongle do portu

użyć odpowiedniej funkcji, USB1 i USB2 Port ma żadnej różnicy.

- Wbudowany iPod/iPhone4/5/iPad Dekoder Audio IC, można ładować podłączonego urządzenia, obsługuje wejście audio i Touch Control

- Wsparcie wejścia DVR samochodów, Touch Control i zasilanie

- Wejście Wsparcie DVB-T/ATSC Box, Touch Control i zasilanie

- Wsparcie Widok z tyłu kamery i sterowania wejście wyzwalania wsteczny

- Wheel Control Wsparcie kierownicy, Ręcznie sterowanie hamulca

 

- Elektroniczny Anti-Shock, Pamięć ostatniej pozycji

 

 

Chcialbym zapytac czy wasze raia tutaj opisane maja takie same parametry i jak sie spisaly przez te 4 lata. I o szczera rade i odpowiedz czy oplaca sie to kupic? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam posiadam BMW 325 2002r posiadam radio bussines cd oraz naglosnienie h/k i chce kupic ten wynalazek o ktorym mowa na poczatku tematu ! Moje pytanie brzmi czy dam rade to bez problemu podlaczyc pod seryjna instalacje zeby wszystko gralo jak nalezy i czy tym czyms nie pogorsze sobie dzwieku na ktory teraz nie narzekam chodzi mi glownie o fajny wyglad dla tego chce zmienic . Czy do tego dodaja jakies przejsciowki czy musze sobie je sam kupic? w radio wchodzi mi duza kostka i na dole taka mala czy do niej tez jest jakas przejsciowka i od czego ona wogo;e jest? nie stety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i boje sie czy dam rade to sam podlaczyc a jestem obecnie w anglii i nie znam tu zadnego fachowca od car audio! z gory dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.