Skocz do zawartości

Montaż nawigacji Professional w e60 czy jest to możliwe?


wierzba-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w posiadaniu e60 z 2003/12 oryginalnie bez nawigacji. Mam misterny plan aby uzbroić mojego golasa w nawigację Professional. Mam chyba wszystkie cześć z auta 2005(cała instalacja ,duży ekran, moduł CCC, iDrive, oryginalna antena GPS z kablem ) Szukam człowieka który jest w stanie to zamontować w profesjonalny sposób aby to wszystko działało lub instrukcji, sugestii jak i gdzie to ewentualnie zrobić.Pochodzę ze Szczecina i nie znam osoby kompetentnej w pobliżu , która mogłaby się tym zająć. Proszę o pomoc doświadczonych kolegów i pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tentypek do ktorego podales numer przyjmuje w miejscowosci Birutów pod Wrocławiem, ul. Wodna 27 z tego co pamietam ;)

 

ale ja go polecać nie będę bo zostałem oszukany ;) nie dość ze nie zrobił nic... powiedział tylko ze mam do wymiany licznik i wymienił mi na inny z porysowaną całą szybką... i za to skasował 700zł

 

wiec zostałem ubozszy o 700zl i piekną szybe licznika ktora ryski nie miala... a dostalem informacje ze licznik do wymiany i porysowana szybe...

 

Chyba sredni interes prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Czy naprawdę te BMW E60 to tak trudna materia ,że żaden fachowiec nie chce podjąć wyzwania z tego forum?

Nie chce mi się wierzyć ,że jestem pierwszy, który to sobie wymyślił montaż navi.

Nie chce się wierzyć ale

........21 lipca 1969 roku, dokładnie o godzinie 2:56 czasu Greenwich człowiek postawił stopę na powierzchni Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Jestem Swieżo po zarejestrowaniu. Z chęcią poczytam posty o możliwości zainstalowania navi. Mam płytkę z najnowszą wersją map, ale niestety nie mogę jej wgrać. Muszę zamontować wszystkie elementy wspomniane przez kolegę na wstępie i z tego co już wiem, potrzeba zaprogramowania komputera. Czy ktoś już to przechodził? Komuś się ta sztuka udała? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Z zamontowaniem nie ma problemow. kable wszystkie pasuja (wystarczy powtykac)

Navigacja odrazu bedzie chodzila.

Jak bedziesz mial szczescie i nawigacja jest wyciagnieta z samochodu o podobnym wyposazeniu, nie bedziesz musial nawet dokodowywac dodatkowych rzeczy.

co do doprogramowania popatrz tu:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=114442&p=817273#p817273

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Z zamontowaniem nie ma problemow. kable wszystkie pasuja (wystarczy powtykac)

Navigacja odrazu bedzie chodzila.

Jak bedziesz mial szczescie i nawigacja jest wyciagnieta z samochodu o podobnym wyposazeniu, nie bedziesz musial nawet dokodowywac dodatkowych rzeczy.

co do doprogramowania popatrz tu:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=114442&p=817273#p817273

 

pozdrawiam

 

 

Dzięki. Z tym tylko problem, że lepsze modele z navi mają wyższe wyposażenie. Ja na przykład mam tylko ten bardziej kwadratowy ekran, a z tego co już się zorientowałem nawigacje chodzi na panoramicznych. Poza tym, mam tylko CD i nie wiem, czy nie trzeba będzie zaprogramować tego wszystkiego. A czy jest jakiś problem z wymontowaniem CD? Potrzebne są jakieś specjalne klucze? Nie chciałbym by mi coś później trzeszczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nawigacja jest z samochodu o bogatrzym wyposazeniu nie ma problemu z probramowaniem. nie bedziesz musial nic dokodowywac (odwrotnie, tak). Taki wlasnie jest problem u mnie. nawigacja zostala wyciagnieta z samochodu bez bluetooth i chce to jakos teraz dokodowac.

Monitor, i-drive i oczywiscie navigacje musisz zamontowac (antene GPS, jezeli jej nie masz).

do wymontowania wszystkich rzeczy nie potrzebujesz specjalnych nazedzi. na monitor i nawigacje nie bedziesz potrzebowal wiecej niz 15-20 min. z i-drive jest troszke wiecej walki:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nawigacja jest z samochodu o bogatrzym wyposazeniu nie ma problemu z probramowaniem. nie bedziesz musial nic dokodowywac (odwrotnie, tak). Taki wlasnie jest problem u mnie. nawigacja zostala wyciagnieta z samochodu bez bluetooth i chce to jakos teraz dokodowac.

Monitor, i-drive i oczywiscie navigacje musisz zamontowac (antene GPS, jezeli jej nie masz).

do wymontowania wszystkich rzeczy nie potrzebujesz specjalnych nazedzi. na monitor i nawigacje nie bedziesz potrzebowal wiecej niz 15-20 min. z i-drive jest troszke wiecej walki:)

pozdrawiam

 

To znaczy, że mój monitor nie obsłóży navogacji? Muszę koniecznie zamontować panoramiczny? Poza tym u mnie jest i-drive, czy potrzebuję jakiegoś specjalnego? A co do dvd to po zamontowaniu też będzie chodzić? A co ze sterownikami? Przecież do odtwarzania formatu dvd muszą być inne drivery niż do cd. Jak to jest? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz teraz zadnej nawigacji to raczej jej nie bedzie.

ja kupilem cos takiego:

http://cgi.ebay.de/GPS-ANTENNE-SMB-fuer-VW-FORD-MFD-AUDI-Navi-BMW-BLAUPUNKT_W0QQitemZ310164596040QQcmdZViewItemQQptZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme?hash=item4837402548

polozylem ja pod kratke z przodu i funkcionuje bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jestem posiadaczem BMW e60 520d 2008r w automacie. (kierownica po prawej stronie)

Jestem nowy i zielony na te tematy. Mam kilka pytań co do nawigacji "professional" w samochodzie w którym nie ma nawet 'bussines' nawigacji.

 

1. Otóż chciałem się dowiedzieć jakie dokładnie części będę potrzebował by ja zainstalować? np, ekran, antena itd

2. Czy takowa instalacja będzie potrzebowała kodowania?

3. Co bym musiał zrobić by zainstalować 'bluthooth' którego nie ma w wyposażeniu samochodu?

4. CZY JEST COŚ WIĘCEJ O CZYM W SUMIE NIE WIEM A O CZYM POWINIENEM WIEDZIEĆ?

 

Za wyrozumienie i wszelka pomoc dziękuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij numer vin to postaram się doradzić co potrzebujesz

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Nie chcę zakładać nowego tematu i temu tu dorzucę... Mam e61 z 2006r z navi Profesional i gdy wkładam płytę z mapą na Polskę wszystko czyta i znajduje adres do którego czcę dojechać tylko zaczyna mnie nawigować z innej lokalizacji niż się znajduję... Zawsze startuje z okolic Luksemburga :P :P czy to znaczy że jest uwalona antena GPS a jak tak to jak to sprawdzić czy na pewno to jej wina??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.