Skocz do zawartości

[recenzja] klocki ATE ceramic + brembo max = czyste felgi


przemek.ch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

założyłem klocki ate ceramic i tarcze brembo max do e39 530d.

 

Powiem tak rewelacja - klocki nie pozostawiają żadnego nalotu - felgi po pierwszym teście 700km czyściutkie jak po myciu na myjni :)

Razem wszystko bardzo dobrze się spasowało i hamuje lepiej niż oryginał.

Żadnego bicia ale to zależy już chyba od techniki montażu i docierania a nie samego produktu.

Klocki są średnio twarde i nie ścierają tarczy ale na początku były bardzo gumowe.

 

Czyli producent nie kłamał z tym że klocki nie pozostawiają nalotu.

Fakt klocki kosztują 2x więcej ale są też bardzie wytrzymałe więc cenowo wychodzi powiedzmy odrobinę drożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też się zastanawiałem czy te klocki założyć. Pytanie takie, czy ta tarcza brembo max to też jakaś ceramiczna?

Generalnie chodzi mi o to czy do takich klocków trzeba specjalne tarcze też mieć czy wystarczy np. te co mam czyli oryginały?

W sklepie powiedzieli, że trzeba mieć też specjalne tarcze przy takim połączeniu ale dodali, że nie są pewni, bo to w miarę nowy produkt.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczne tarcze - http://m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=177624 to mega nowość a cena to kosmos.

 

Oto pytania i odpowiedzi na temat tych klocków - stosuje sie je z normalnymi tarczami

http://www.ate.de/generator/www/com/en/ate/ate/themes/10_products/10_friction-parts/15_ceramic/hidden/faq_ceramic_en.html

 

Powiem tak na razie przejechałem ponad 1000km i jest git, ale jak przejade z 5tys km to dam znac jak się starły klocki, tarcze i jak to działa po dobrym dotarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

 

zrobiłem kilka tyś km,

klocki przez pierwsze 2-3 tys wydawały odgłos turkotania ale to przez nacięcia na tarczach i musiało się to spasować.

 

Hamulce teraz to istna żyleta - o wiele lepiej hamują niżoryginalne które miałem wcześniej.

 

Co do zabrudzenia tarczy to jest przepaść.. lekki białawy osad na tarczach ceramicznch a po 4-5 tyg niemycia fury osad poczarniał ale to chyba od błota.

Zwykłe klocki które mam z tyłu zopstawiły w tym samym czasie czrny syf jak zwykle który musiałem płynem do czyszczenia felg zmywac bo woda nie dała rady.

 

Przy okazji zrobię fote i pokażę różnice.

 

Ogólnie rezultat jest zadowalający aczkolwiek cena trochęjednak wysoka wzamian za rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Ostatnio też się zastanawiałem czy te klocki założyć. Pytanie takie, czy ta tarcza brembo max to też jakaś ceramiczna?

Generalnie chodzi mi o to czy do takich klocków trzeba specjalne tarcze też mieć czy wystarczy np. te co mam czyli oryginały?

W sklepie powiedzieli, że trzeba mieć też specjalne tarcze przy takim połączeniu ale dodali, że nie są pewni, bo to w miarę nowy produkt.

 

Przy hamulcach potocznie nazywanych ceramicznymi stosuje się tarcze hamulcowe ceramiczne i klocki hamulcowe z włókna węglowego. Klocki ATE Ceramic nie są klockami jakie stosuje się przy hamulcach ceramicznych. ATE Ceramic zawierają włókna ceramiczne, ale nie są klockami z włókna węglowego jak te które stosuje się w komplecie z tarczami ceramicznymi.

 

Klocki ATE Ceramic można stosować do każdych standardowych tarcz hamulcowych. ATE obiecuje że klocki ATE Ceramic zapewniają dłuższą żywotność tarcz niż standardowe klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie te klocki ATE Ceramic same w sobie już zapewniają, że felgi będą dużo czystsze ? nie trzeba tych tarcz z tematu brembo max?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może próbował te klocki:

 

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-ceramiczne-bmw-e36-e46-z3-z4-i2064258398.html

 

Nazwa ATF wydaje się być nawiązaniem do ATE, a cena w okolicy połowy kosztu ATE też nie wróży rewelacji, ale być może warto spróbować? W końcu niby ceramiczne... Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
A czy ktoś może próbował te klocki:

 

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-ceramiczne-bmw-e36-e46-z3-z4-i2064258398.html

 

Nazwa ATF wydaje się być nawiązaniem do ATE, a cena w okolicy połowy kosztu ATE też nie wróży rewelacji, ale być może warto spróbować? W końcu niby ceramiczne... Co sądzicie?

 

Od 1990 roku jestem związany z branżą i po raz pierwszy widzę takiego producenta klocków. W takich cenach proponuję jednak konwencjonalne klocki dobrej klasy np. Bosch, Brembo, Jurid J czy Zimmermann:

 

http://www.czescidobmw.pl/szukaj/34116761242.html

 

Uważam że to znacznie lepszy wybór niż eksperymenty z marką/podróbką ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Partnerzy klubu
A jak w BMKach spisują tarcze hamulcowe Brambo? Na różnych forach krążą różne opinie - od tych skrajnie pozytywnych, po te negatywne. Zwłaszcza ostatnimi czasy ludzie zaczęli narzekać na tego producenta... co myślicie?

U nas są w lepszej cenie http://czescidobmw.pl/produkty/Tarcza-hamulcowa-Brembo,48.html

 

Brembo nie wypadają pod względem ilości reklamacji źle. Mogę je polecić na podobnym poziomie co ATE, Textar czy Zimmermann. Dla pewności uniknięcia problemów krótko po montażu warto się zapoznać z:

 

http://bremboaftermarket.com/en/Car_Disc_Indications/Maintenance_Disc.aspx

 

szczególnie ważne są punkty 6 i 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja mam dla porównania..

 

W BMW klocki ATE , a w Ibizie ATE Ceramic...

różnica jest miażdżąca..

 

Po myciu.. i przejechaniu w BMW 50 km już felgi są brudne.. po tygodniu jazy - czarne.

W Ibize na Ceramic`ach NIC... przy myciu nietykam felg i są jak nowe...

 

Warto dopłacić do wersji klocków ATE Ceramic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po 2 latach powiem tak. Klocki są dosyć twarde ale spisują sie rewelacyjnie z tarczami brembomax. Tarcze nadal proste a miałem kilka mogą ostrych hamowań. Co do czystości to jest spora różnica ale po roku jakiś tam pył osiada ale jest to 30% tego co dają zwykle klocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
A jak w BMKach spisują tarcze hamulcowe Brambo? Na różnych forach krążą różne opinie - od tych skrajnie pozytywnych, po te negatywne. Zwłaszcza ostatnimi czasy ludzie zaczęli narzekać na tego producenta... co myślicie?

Trenowałem różne tarcze.Do e39/x3 montuje oryginały klocki ATE lub Juridy J Jak dla mnie to jest optymalne rozwiązanie dla tych aut.Kiedyś do e30 założyłem ATE power disc i dały rade ale już w e39 była porażka po 7 tyś bicie na kierownicy.Po wymianie na ASO problem ustąpił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam

czy ktoś może potwierdzić, że klocki ceramiczne tak nie pylą jak zwykłe? Muszę wymienić i zastanawiam się nad ceramicznymi ale może t tylko jakiś bajer.

Proszę o opinię kogoś kto takie wypróbował. :cool2:

 

Potwierdzam,

Załozyłem Jurid White na przednią os do E83 i stwierdzam, że przednie felgi są duzo mniej zapylone niż tylne (z klockami Boscha), mimo zę na przednią oś przypada 70 % siły hamowania.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.