Skocz do zawartości

Dodatek do oleju CERAMIZER


DiaboloRS

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka przeglądając YT znalazłem filmik o tym środku. Podobno poldek przejechał bez oleju 300kmi znacznie wzrosło ciśnienie sprężania. Może to rzeczywiście dobry produkt ? mam chęć zalać go do swojego silnika ale wolę zobaczyć co o tym Sądzicie?

http://www.youtube.com/watch?v=ge_GyXjIb5g&feature=relmfu

Tutaj aukcja na allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ceramizer&order=bd

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
Siemka przeglądając YT znalazłem filmik o tym środku. Podobno poldek przejechał bez oleju 300kmi znacznie wzrosło ciśnienie sprężania. Może to rzeczywiście dobry produkt ? mam chęć zalać go do swojego silnika ale wolę zobaczyć co o tym Sądzicie?

http://www.youtube.com/watch?v=ge_GyXjIb5g&feature=relmfu

Tutaj aukcja na allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ceramizer&order=bd

Pozdrawiam

 

Nie sluchaj ludzi ktorzy zyja legendami motoryzacji i ktorzy nigdy nie uzywali danego produktu. Nawet nie wiedza co jest w produkcie i jak on dziala.

Produkt jest dobry, to nie produkt naprawczy zeby bylo jasne tylko produkt do lania przy zmianie oleju i ktory jest komplementem do oleju. Roznice widac po 50000, 100000 KM miedzy silnikiem bez i silnikiem z, silnik z jest jak nowy (tloki i cylindry szczegolnie) ale fakt jest ze jezeli juz masz awarie to najpierw napraw a potem zalej. Ja akurat nie uzywam ceramizera liqui moly ale innego srodka bo uwazam ze jest lepszy (i trzy razy drozszy) ale Ceramizer Liqui Moly jest dobrym sposobem na unikniecie masy problemow.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Nie wierzę w żadne cudowne wynalazki w tym temacie, auto regularnie i dobrze serwisowane odwdzięczy się długim przebiegiem, a te "moto doctory" to w nowoczesnych autach proszenie się o kłopoty.

 

To nie kwestia wiary, tylko nauki. Kwestiami wiary zajmuje sie Kosciół (ten albo inny). Jak zawsze niewiedza prowokuje strach i reakcje obronna.

 

Ceramizer firmy liqui moly jest uzywany przez setki tysiecy uzytkownikow na swiecie, przeszedl baterie badan i testow, ma certyfikat TUV (czyli wedlug jednej z najbardziej szanowanych instytucji certyfikujacych na swiecie, produkt nie tylko spelnia wymogi ale szczegolnie efekt dzialania opisywany przez producenta jest prawdziwy (to dokladnie jest znaczeniem tego certyfikatu). Jak kazdy produkt wymaga pszestrzegania instrukcji obslugi.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja akurat nie uzywam ceramizera liqui moly ale innego srodka bo uwazam ze jest lepszy (i trzy razy drozszy)

 

A jakiego produktu uzywasz?

Ja sie zastanawiam zeby tez zaczac zalewac taki dodatek do tego plukanke. Na pewno nie zaszkodzi :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Archoile z seri 9000 (9300 jest odpowiednikiem Ceramizera) albo Xado 1 Stage

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na ebayu tylko Xado 1 Stage i Ceramizer znalazlem ale Xado nie jest tanie, ponad 45 jurkow. Prawie tyle to za olej place :D

wiec chyba zdecyduje sie na Ceramizer ale czas pokaze :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu tylko Xado 1 Stage i Ceramizer znalazlem ale Xado nie jest tanie, ponad 45 jurkow. Prawie tyle to za olej place :D

wiec chyba zdecyduje sie na Ceramizer ale czas pokaze :)

 

sprobuj Archoil 9300, zalewasz raz na dlugo. To pojedynczy wydatek.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To znaczay ze on trzyma mimo wymiany oleju? A co z plukanka, tez nie zostanie wymyty?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczay ze on trzyma mimo wymiany oleju? A co z plukanka, tez nie zostanie wymyty?

 

dokladnie, wlewasz raz, robi sie powloka. Szczegolnie uzyteczne w zimie przy zimnym starcie.

jednak wczesniej trzeba miec bardzo dobrze wyplukany silnik bo ceramika do brudu sie nie przyczepi.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to wcale nie takie hop siup jak by sie na poczatku wydawalo :)

Nawet bym o tym czyszczeniu z poczatku nie pomyslal. Teraz znowu nachodzo nowe pytanie.

Kiedy silnik jest dobrze wyczyszczony?

Czy normalna plukanka 15min. i spuszczenie oleju przez wieczor wystarczy?

 

Najlepiej bylo by nowy silnik zalac ale na to nie mialem nawet okazji :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JSa 3 typy plukanek na rynku i oraz wyplukacz oleju :

 

- plukanki zwane blyskawicznymi na bazie skoncentrowanych detergentow. To jest na przyklad plukanka liqui moly engine flush, Archoil AR2820 lub Millers Oils Engine Flush. To najbardziej powszechna rodzina. Uzywasz jej od 15 minut do godziny w silniku zaraz przed wymiana oleju (czym dluzej mozna uzywac plukanki tym lepszy efekt, tym lepsza jakosc i mniejsze stezenie detergentow). To jest takie przemycie powierzchowne ale jak si mowi lepszy rydz niz nic. Zmyje ci wiekszosc nagaru pozostawiony przez obecny olej ale pozostawi nagar i polimeryzacje poprzednio uzywanych olejow. Nie mozna jezdzic na plukankach blyskawicznymi. Koszt jednego plukania okolo 50 zl.

 

- plukanki typu soft ktore mozna pozostawic w silniku na krotkie lub srednie dystanse (od 50 do 500 km) zaraz przed wymiana oleju tak jak Xado Atomic Flush lub Xenum M-flush. Plukanki soft nie powinny stac na przyklad na noc czyli zalewasz jedziesz a potem zjezdzasz na wymiane oleju i wylewasz olej jeszcze cieply. Nie zawieraja detergentow lub maja ich ilosci sladowe a bazuja sie na srodkach olejo pochodnych (to taki plyn do rak dla silnika). Pozwalaja bardziej dokladnie wyplukac silnik atakujac rownierz stary nagar i zapieczony olej. koszt jednej plukanki mniej wiecej 100 zl

 

- dodatki czyszczace do oleju typu interval change czyli takie ktore stosuje sie przez jeden caly okres wymiany oleju (np 10000 km). NA polskim rynku dostepny jest tylko jeden taki dodatek to Archoil AR2300. Eliminuja bardzo lagodnie lecz bardzo dokladnie wszelki nagar i zapieczenia. Ich forma jest zazwyczaj bardzo gesta (moze byc nawet pasta) na poczatku i trzeba je manipulowac (zazwyczaj podgrzac) zanim doda sie je do oleju dlatego sa malo popularne. Tak naprawde kilka olejow z wysokiej pulki zawiera juz ten typ dodatku w sobie tylko w zmniejszonym stezeniu i bardziej przyjaznej formie dla uzytkownika (np oleje Valvoline, Amsoil). Tego typu produkty mozna rownierz spotykac w dodatkach do olejow ktore maja pelnic inne role w celu wspomagania. koszt mniej wiecej 80 zl za caly cykl.

 

- oleje do wyplukiwania starych olejow. Podczas zmiany oleju, jego gestosc nie pozwala w calosci go odzyskac. Zawsze zostaje przyklejony stary olej do scianek, czesci itd. W przemysle/wojsku itd uzywa sie olejow mineralnych o niskiej lepkosci (dosyc plynnych) z dodatkami detergentow w celu wypluczenia poprzednich olejow calkowicie.To tak jak byscie plukali butelke po bardzo gestym soku malinowym woda. Jest jeden produkt na polskim rynku to Verylube Flushing oil (po takim fkuhie wyjdzie ci stary olej czarny z poczatkow silnika nawet)

 

Najbardziej poprawna wymiana oleju wyglada tak jezeli chcialo by sie miec naprawde czysty silnik :

- Uzycie najlepiej plukanki typu (w kolejnosci szkutecznosci) interval change/soft/blyskawicznej

- zlanie starego oleju

- wlanie oleju do plukania i dac mu sie krecic 30 min w silniku w celu umycia silnika, spuszczenie oleju do plukania z brudami (splynie czarny od oleju powinno sie odczekac godzine na otwartym korku spustowym)

- wlanie nowego oleju.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawa lektura :)

Wiec od nastepnej zmiany oleju zaczynam dlugotrwale czyszczenie silnika :)

Dzieki za szczegolowy opis :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla twojego info oprocz plukani typu interval change wyprobowalem wiekszosc preparatow na rynku i sa bezpieczne (liqui moly, xenum, archoil, verylub, xado, millers, valvoline). Nie wyprobowalem tylko Archoil 2300.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niezle to opisales Rivasi, pewnie jak kazdy by tak robil to te nowoczesne silniki tez potrafilyby i 1mln km walnac :) .

Ale sa tez tacy co leja mineralny bo tanszy....

Przekonales mnie zaraz sobie zamowie zestaw myjacy, bo za ok 3tys km bedzie wymiana oleju i dozuce do tego ceramizer. Ale ten ArchOil jest kure#@%#&^ko drogi 219 plnow na oficjalnej stonie:

http://archoil.pl/produkt/ar900/

 

A ty gdzie kupujesz, moze gdzies troche taniej ? Pytam bo czasem oficjalne katalogowe ceny sa o 20-30% wyzsze niz jak ktos wie gdzie kupic.

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle to opisales Rivasi, pewnie jak kazdy by tak robil to te nowoczesne silniki tez potrafilyby i 1mln km walnac :) .

Ale sa tez tacy co leja mineralny bo tanszy....

Przekonales mnie zaraz sobie zamowie zestaw myjacy, bo za ok 3tys km bedzie wymiana oleju i dozuce do tego ceramizer. Ale ten ArchOil jest kure#@%#&^ko drogi 219 plnow na oficjalnej stonie:

http://archoil.pl/produkt/ar900/

 

A ty gdzie kupujesz, moze gdzies troche taniej ? Pytam bo czasem oficjalne katalogowe ceny sa o 20-30% wyzsze niz jak ktos wie gdzie kupic.

 

pozdr

Tomek

 

tak naprawde jezeli chcesz zalac Archoila to naprawde powinienes najpierw przeplukac silnik ich preparatem 2300, czyli dodaj jaies 60 zl. Nie ma tak naprawde tanich sposobow, czy Archoil czy inny to wszystko bedzie okolo 200-250 zl kosztowac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde jezeli chcesz zalac Archoila to naprawde powinienes najpierw przeplukac silnik ich preparatem 2300, czyli dodaj jaies 60 zl. Nie ma tak naprawde tanich sposobow, czy Archoil czy inny to wszystko bedzie okolo 200-250 zl kosztowac.

 

Wiem czytalem instukcje na stronie archoil. Trzeba wlac ten AR2300 i jezdzic z nim minimum 3200km u mnie akurat ok 4tys zostalo do wymiany wiec zaleje go teraz na dniach - miejmy nadzieje ze silnik kopyta bokiem nie wystawi. Do tego na wymiane teraz wleje Asmoil 5w30 AEL + AR9300.

 

pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada, zostaw 2300 w bagazniku... poczekaj az bedzie sloneczny dzien.... bedzie plynny jak woda jak go wlejesz, uwarzaj na nie przelanie ilosci oleju,jezeli zalewasz do max to musisz spuscic tyle ile wlejesz preparatu. Jaki lales wczesniej olej ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeden jedyny sluszny Castrol" 0w30 z tego co pamietam - tak jak ASO zalecilo

No ale jego sie leje 33ml na 1l oleju wiec u mnie wychodzi ze mam wlac 165ml - wydaje mi sie ze jak mam na srodku bagnetu stan oleju to to nie powinno sie przepelnic.

 

A w razie czego to jest jakis patent na pozbycie sie malej ilosci oleju bez wjazdu na kanal i odkrecania korka ?

Strzykawka z wezykiem i przez otwor od bagnetu wybierac co ? Czy jakos inaczej ?

 

A jesli chodzi oto zeby AR2300 byl plynny to moge go wstawic do cieplej wody (30-40stopniu) w garnku i bedzie nagrzany :lol:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miedzy min. a max na bagnecue to jeden lite wiedz spokojnie mozesz dolac ale dla dobrego snu oczywiscie jeszcze skontrolowac :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.