Skocz do zawartości

Oleje Motul- podróba?!


adam.gaweda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Postanowiłem założyć ten wątek po mojej ostatniej wizycie w sklepie z olejami, gdzie właściciel troszke mnie nastraszył... Otóż odkąd pamiętam, to do wszystkich swoich aut niezależnie od marki i przebiegu zawsze zalewałem oleje Motula i zawsze byłem z nich bardzo zadowolony. A teraz właściciel tegoż sklepu po dłuższej normalnej rozmowie na temat różnych olejów zaczął mi się żalić że coraz więcej jest na rynku podrobionych baniek właśnie Motula i że teraz trzeba bardzo uważać kupując produkty tej marki. Wiadomo, że najłatwiej zaliczyć wtopę kupując przez internet ale podobno w małych warsztatach, gdzie zarówno wymieniają oleje jak i sprzedają też można się naciąć!!!! Podobno olej podrobiony różni się kolorem (jest ciemniejszy) oraz etykietą z tyłu opakowania (oryginalna etykieta jest w formie odklejanej książeczki, a podrobiona to zwykła jednoczęściowa naklejka; chodzi oczywiście o koszty takiej etykiety). Podobno te podróbki są pochodzenia tureckiego i poza tymi dwoma szczegółami opakowanie jest nie do odróżnienia :mad2: Jeżeli jest w tym odrobina prawdy to piszę ten wątek ku przestrodze szanownych użytkowników naszych kochanych autek, co by dokładnie się przyglądać takim opakowaniom, szczególnie gdy cena jest kusząca!!! Jeżeli ktoś inny ma też jakieś informacje na ten temat to zapraszam do umieszczania ich tutaj :cool2:
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fakt, że podróbek motula jest multum. Jak patrzę na aukcje na allegro, gdzie bańka 5l X-cessa 8100 kosztuje 99zl, to się zastanawiam, czy ludzie, którzy to kupują mają mózgi... :duh:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tyczy się to nie tylko Motula. W naszej firmie bardzo dużo sprzedajemy produktów Castrola które mamy wystawione również na Allegro czy w sklepie online. Kupujemy dość spore ilości. Sprzedajemy ich na allegro najmniej. Powiedzmy my mamy olej po 39,90 ktoś ( mały sklepik nie wystawiający faktury ) po 22,00 zł. Co ciekawe cena zakupu u importera jest wyższa więc samo za siebie mówi.

 

Oleju do auta kupuje w sklepie i nigdy nie patrze gdzie jest tańszy.

www.scooterkingz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego guzior2 za fotki poglądowe- czyli jednak pan w sklepie z niczym się nie pomylił, zarówno etykiety są inne jak i zabarwienie samego oleju... no to teraz bedzie wiadomo dokładnie czemu się przyglądać.. :cool2:
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula kpje tylko ogośca w Gdańsku jako jeden z piewszy zaczął sprzedawać Motula... duży sklep, duży wybór... natomiast do Bmw leje oleje FUCHS które póki co chyba nie są jeszcze podrabiane (prosto od przedstawiciela) :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fakt, że podróbek motula jest multum. Jak patrzę na aukcje na allegro, gdzie bańka 5l X-cessa 8100 kosztuje 99zl, to się zastanawiam, czy ludzie, którzy to kupują mają mózgi... :duh:

 

Ja użyłem mózgu i kupiłem za 99zł na allegro, od dużej hurtowni, z paragonem - oryginał (jasny, podwójna etykietka itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że podróbek motula jest multum. Jak patrzę na aukcje na allegro, gdzie bańka 5l X-cessa 8100 kosztuje 99zl, to się zastanawiam, czy ludzie, którzy to kupują mają mózgi... :duh:

 

Ja użyłem mózgu i kupiłem za 99zł na allegro, od dużej hurtowni, z paragonem - oryginał (jasny, podwójna etykietka itd.)

 

Witam

 

To teraz idź do G4 przy Armii Krajowej i spytaj chłopaków, czy sprzedadzą Ci 5l X-cessa 8100 za 99zł. Ja mam u nich 20% zniżki i płacę prawie 150zł, w inter-carsie na moją zniżkę chcą za ten olej 175zł, a Ty mówisz, że kupiłeś oryginał za 99zł, czyli cenę przyzwoitego półsyntetyka... Jasny, ciemny, różowy czy zielony - Panowie, przecież wszystko się podrabia, a etykietki też nie są problemem, wystarczy, że ktoś je kradnie z motula...

nothing to add

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

To teraz idź do G4 przy Armii Krajowej i spytaj chłopaków, czy sprzedadzą Ci 5l X-cessa 8100 za 99zł. Ja mam u nich 20% zniżki i płacę prawie 150zł, w inter-carsie na moją zniżkę chcą za ten olej 175zł, a Ty mówisz, że kupiłeś oryginał za 99zł, czyli cenę przyzwoitego półsyntetyka... Jasny, ciemny, różowy czy zielony - Panowie, przecież wszystko się podrabia, a etykietki też nie są problemem, wystarczy, że ktoś je kradnie z motula...

nothing to add

 

Pozdrawiam

 

 

G4 akurat nie jest dla mnie wyznacznikiem, bo na motula to maja naprawdę wysokie ceny. Pamiętam jak x-max 5W-40 mieli za ok 230zł (jak dobrze pamiętam). Poza tym w oilcarsie (w tych samych okolicach) xcess jest za już za 140zl bez rabatów... Intercars - tu ciezko cokolwiek powiedziec, bo na niektore produkty maja chore ceny a na inne nie.

Tak czy siak jak będzie jakiś spocik we Wro to można by porównać ten Twój z G4 i moją 'podróbę' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - najłatwiej rozpoznać po tym czy rozdwaja się tylna etykieta.

To już jest trudniej podrobić i tego nie robią. Generalnie trzeba uważać, bo w podróbie w najlepszym wypadku będziemy mieli zwykły minerał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://moto.allegro.pl/motul-8100-x-clean-c3-5w40-6l-vw-505-01-gliwice-i1976402570.html

 

a co powiecie o tym ?ja kupilem ostanio u nich to etykieta z tylu oczywiscie byla otwierana na reszte nie zwrocilem uwagi ,jest to duza hurtowania ,

zbliza mi sie wymiana(zrobilem 13tkm juz) i sie juz rozgladam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

witam, proszę o wypowiedź czy mój olej jest oryginalny czy to podrobka...

 

http://i44.tinypic.com/2iw7oux.jpg

http://i42.tinypic.com/25kn8sp.jpg

http://i43.tinypic.com/fd7p8p.jpg

 

Olej kupiłem na allegro a dopiero pożniej się dowiedziałem że istnieją podróbki.

Jest to olej z francji tak twierdzi sprzedawca.

proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego to wygląda na podróbkę, ori olej zawsze ma podwójną etykietę z tyłu i obecnie mają nową szatę graficzną, a kolor twojego oleju jest podobny do podróbki z pierwszej strony, tak że nie wlewaj tego.

 

Ps. Podaj tu nazwę użytkownika allegro aby przestrzec ludzi przed tym sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys też kupywałem od tej/tego allegrowicza i mimo pozytywnych komentarzy coraz wiecej można przeczytać na necie ze robi wałki z olejami... jak motul to tylko filtry gdańsk :) osobiscie byłem kilkukrotnie, bardzo miła obsługa można jeszcze rabat wyrwać :cool2: dajmy zarabiać uczciwym allegrowiczom :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a moze ktos polecic pewne zródło do Vavoline VR1 racing czy np.bardziej polecacie Motula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a moze ktos polecic pewne zródło do Vavoline VR1 racing czy np.bardziej polecacie Motula

 

Motul ma lepsze parametry niż Valvoline porównując ich karty charakterystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.