Skocz do zawartości

Jaki olej do BMW E91 325D 2011r. N57. Bez DPF.


Majes86

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki olej wlać do BMW E91 325D 204KM N57 2011r. z wyciętym filtrem cząstek stałych i bez katalizatora? Będzie downpipe zamiast puszki DPF/KAT. Czy musi to być olej ze specyfikacją BMW LongLife01 czy może też być LL98? Czym te normy się różniły od siebie? Olej i tak będę wymieniał co 10-15 tys max więc dla mnie nie ma znaczenia czy olej w normie ma 15 tys / rok czy 30 tys / 2 lata. Mój typ Liqui Moly High Tech Synthoil 5W40 (PAO) ze specyfikacją LL98. Tylko czy olej z ta normą może być wlany do tego silnika. Najbardziej obawiam się rozrządu. Ewentualnie drugi typ to Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5W-40 (HC) ze specyfikacją LL01. Proszę o pomoc.

 

Tutaj jest coś na ten temat:

https://motofocus.pl/informacje/nowosci/7134/bmw-stawia-na-jakosc-w-castrol-wiemy-jak-ja-zapewnic

 

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 - ACEA A3; ACEA B4; API CF; API SM

Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5W-40 - ACEA A3-08/B4-08; API SM/CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Jutro do południa muszę kupić olej. Czy mogę zalać olej PAO o normie BMW LL98?

 

BMW Longlife-98 (BMW LL-98)

Special long-life engine oil, approved by BMW. Also meets ACEA A3/B3, API SJ/CD, EC SAE 5W-40. Usually required for BMWs manufactured before MY 2002. Obsolete since 2009.

BMW Longlife-01 (BMW LL-01)

Special BMW approval for fully synthetic long-life oil. Product meets ACEA A3/B3 and API: SJ/CD EC-II. Usually required for BMWs built after MY 2002. Can also be used where a BMW Longlife-98 oil is recommended.

 

olej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.