Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum to mój pierwszy post ;) Stałem sie szczęśliwym posiadaczem BMW i zaczynam od pytania :D

Jaki odpowiedni olej bedzie do mojego BMW e90 318 2.0 129 KM benzyna

Rok produkcji 2006

przebieg 87 000 (sprawdzony)

oraz jaki filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich na forum to mój pierwszy post ;) Stałem sie szczęśliwym posiadaczem BMW i zaczynam od pytania :D

Jaki odpowiedni olej bedzie do mojego BMW e90 318 2.0 129 KM benzyna

Rok produkcji 2006

przebieg 87 000 (sprawdzony)

oraz jaki filtr ?

 

Tak jak wyżej, najlepsza lepkość dla tego silnika to 0w30, ewentualnie 5w30 oczywiście z specyfikacją BMW LL-01 lub 04. Filtry najlepsze Knecht/Mahle i Mann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum to mój pierwszy post ;) Stałem sie szczęśliwym posiadaczem BMW i zaczynam od pytania :D

Jaki odpowiedni olej bedzie do mojego BMW e90 318 2.0 129 KM benzyna

Rok produkcji 2006

przebieg 87 000 (sprawdzony)

oraz jaki filtr ?

 

Tak jak wyżej, najlepsza lepkość dla tego silnika to 0w30, ewentualnie 5w30 oczywiście z specyfikacją BMW LL-01 lub 04. Filtry najlepsze Knecht/Mahle i Mann.

 

dotychasz był 5w40 to rzadszego raczej lać nie bede. Zostać przy takim samym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich na forum to mój pierwszy post ;) Stałem sie szczęśliwym posiadaczem BMW i zaczynam od pytania :D

Jaki odpowiedni olej bedzie do mojego BMW e90 318 2.0 129 KM benzyna

Rok produkcji 2006

przebieg 87 000 (sprawdzony)

oraz jaki filtr ?

 

Tak jak wyżej, najlepsza lepkość dla tego silnika to 0w30, ewentualnie 5w30 oczywiście z specyfikacją BMW LL-01 lub 04. Filtry najlepsze Knecht/Mahle i Mann.

 

dotychasz był 5w40 to rzadszego raczej lać nie bede. Zostać przy takim samym ?

 

Do twojego silnika zalecane są oleje o niskiej lepkości ze względu na bardzo wąskie kanaliki olejowe, 5w40 to zdecydowanie za duża lepkość ale zrobisz jak zechcesz tylko nie rozumiem w takim razie po co pytasz jaki olej zalać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Mam jeszcze (chyba ostatnie) 2 pytania:

1. Czy zastosowanie stosowanie płukanki po 10 latach lania CASTROL'a (przebieg 93 tys. km) jest bezpieczne?

2. Czy można zastosować płukankę firmy LIQUI MOLY (taka jest w ww. sklepie) jeżeli będę zalewał silnik olejem VALVOLINE?

 

Ad.1 Płukanka rozpuszcza zanieczyszczenia do postaci zawiesiny. Tak jest bezpieczna.

Ad.2 Jasne że można.

 

No i już po wszystkim.

Wymiana oleju zgodnie z sugestiami Guzior2 (wielkie dzięki :cool2: ).

1. Płukanka Liqui Molly

2. Wymiana oleju na VALVOLINE Syn Power MST 5W30

 

Pierwsze spostrzeżenia (może subiektywne) - praca silnika wydaje się bardziej miękka i równa (cicha, z mniejszym klekotem).

 

Dodatkowo samochód został zhamowany w DYNOSOFCIE i z dużą radością przyjąłem inforrmację, że silnik jest w dobrym stanie.

Fabrycznie 122KM daje w rzeczywistości 131,5KM przy 3735 rpm,

zamiast 280 Nm daje 304,5Mn przy 2305 rpm.

 

Nic tylko lać i jeździć :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 2 miesc. jestem posiadaczem tego oto BMW:

 

Model: F10 528i 2010.

Silnik: N53B30 6 cylindr.

Przebieg: 115 tys. km

Przebieg roczny: ok. 15-20 tys.

Styl jazdy: dynamiczny czesto krece do 7tys obrotow

Użytkowanie: 40% autostrada / 60% miasto

Zużycie oleju na 1000km: ok 250ml.

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas:Obecnie mam zalany BMW Quality Longlife-04 SAE 5w-30. Prawdopodobnie jest to olej castrol, który nie cieszy się dobrą sławą na forum. Dlatego proszę o pomoc jaki olej byłby najlepszy do tego silnika. Na auto mam 3 lata gwarancji, więc musi być olej z aprobatą bmw, żebym póżniej problemów z gwarancją nie miał i czy płukankę też zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz ale ten mobil 1 jest LL-01 gdzie z tego co kolega guzior proponowal wielu osoba to ja potrzebuje cos z LL04. Boje sie tez, ze jak przejde z 5w 30 na 0w-40 to czy nie bedzie mi wiecej oleju spalal? Jak sie myle to mnie poprawcie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki za szybka odpowiedz ale ten mobil 1 jest LL-01 gdzie z tego co kolega guzior proponowal wielu osoba to ja potrzebuje cos z LL04. Boje sie tez, ze jak przejde z 5w 30 na 0w-40 to czy nie bedzie mi wiecej oleju spalal? Jak sie myle to mnie poprawcie :D

 

W Twoim przypadku LL-01 jest zalecany ale LL-04 też może być, dlatego kolega wyżej dobrze radzi, zobacz do instrukcji obsługi. Nie masz się czego obawiać przy przejściu na 0w40. Jedynie lepiej gdyby taki Mobil1 był od zachodnich sąsiadów bo na polskich pułkach mamy oleje rozlewane w naszych rafineriach co nie dobrze się kojarzy + dodatkowo trzeba uważać żeby nie kupić podrobionego bo o to też nie trudno w przypadku popularnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz ale ten mobil 1 jest LL-01 gdzie z tego co kolega guzior proponowal wielu osoba to ja potrzebuje cos z LL04. Boje sie tez, ze jak przejde z 5w 30 na 0w-40 to czy nie bedzie mi wiecej oleju spalal? Jak sie myle to mnie poprawcie :D

 

W Twoim przypadku LL-01 jest zalecany ale LL-04 też może być, dlatego kolega wyżej dobrze radzi, zobacz do instrukcji obsługi. Nie masz się czego obawiać przy przejściu na 0w40. Jedynie lepiej gdyby taki Mobil1 był od zachodnich sąsiadów bo na polskich pułkach mamy oleje rozlewane w naszych rafineriach co nie dobrze się kojarzy + dodatkowo trzeba uważać żeby nie kupić podrobionego bo o to też nie trudno w przypadku popularnych marek.

 

Dokladnie tak jak piszesz w ksiazce zalecaja LL-01 a LL-04 jako alternatywa a w serwisach leja LL04. Akurat mieszkam w Berlinie, wiec nie powinno byc problemu z Mobil 1 :) caly czas myslalem o valvoline synpower mst 5w30 LL-04 ktory czesto polecacie na forum czy bedzie on lepszy jakosciowo od mobil 1 new life 0w40? A plukanke liqui moly bedzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku benzyny Mobil 1 new life 0w40 bedzie lepszy od Valvolina ktorego wymieniasz, plukanka jakiej firmy chcesz wszystkieplukanki blyskawiczne sa takie same, roznice zaczynaja byc przy miekich lub dlugich plukankach

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki olej wlać do 335d przebieg 110.000km usunięty dpf

 

U Ciebie też 0w40 dobrze się sprawdzi.

 

 

Nawet jeśli jeździł na Mobil 5w 30

 

A markę oleju jaki według was najlepiej wlewac?

 

Gdzie najlepiej kupic olej Millers lub Motul możecie polecić jakąś stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jaki olej wlać do 335d przebieg 110.000km usunięty dpf

 

U Ciebie też 0w40 dobrze się sprawdzi.

 

 

Nawet jeśli jeździł na Mobil 5w 30

 

A markę oleju jaki według was najlepiej wlewac?

 

Gdzie najlepiej kupic olej Millers lub Motul możecie polecić jakąś stronę?

 

Nie ma znaczenia na czym wczesniej jeździłeś. Millers i Motul jak najbardziej, ten pierwszy kupisz tu, akurat mają promocje: http://czescidobmw.pl/oleje-millers-oils/olej-silnikowy-millers,3313.html a drugi tu: http://oil-land.pl/pl_PL/p/Motul-8100-X-Max-0W40-5L/1034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Wielkie dzięki za info. :cool2:

 

Motul 8100 X-max 0W-40 także mamy w ofercie i w nieco niższej cenie niż w linku powyżej:

http://czescidobmw.pl/szukaj/x-max.html

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku benzyny Mobil 1 new life 0w40 bedzie lepszy od Valvolina ktorego wymieniasz, plukanka jakiej firmy chcesz wszystkieplukanki blyskawiczne sa takie same, roznice zaczynaja byc przy miekich lub dlugich plukankach

 

Witam i dzieki za info :cool2:

Dzis zakupilem mobil 1 New Life 0w40 tak jak polecaliscie, w czwartek mam termin w Bmw na wymiane. Tak dla info nie wiem jak jest w Pl ale w Berlinie Bmw nie zaleca plukanek wiec tego nie bede robil, zeby nie miec problemow z gwarancja ale mam nadzieje ze mimo tego i tak wyjdzie ta zmiana na lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 316i M43 ? 1895ccm 2000r

Przebieg: 230 000 km (uszczelka pod glowica sie poci wiec moze byc wiecej)

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głownie miasto

Instalacja LPG: nie

DPF: raczej nie

Dotychczas: Nie wiem

 

Proszę o pomoc bo nie wiem zupełnie jaki lej zalac a juz najwyzsza pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku benzyny Mobil 1 new life 0w40 bedzie lepszy od Valvolina ktorego wymieniasz, plukanka jakiej firmy chcesz wszystkieplukanki blyskawiczne sa takie same, roznice zaczynaja byc przy miekich lub dlugich plukankach

 

Witam i dzieki za info :cool2:

Dzis zakupilem mobil 1 New Life 0w40 tak jak polecaliscie, w czwartek mam termin w Bmw na wymiane. Tak dla info nie wiem jak jest w Pl ale w Berlinie Bmw nie zaleca plukanek wiec tego nie bede robil, zeby nie miec problemow z gwarancja ale mam nadzieje ze mimo tego i tak wyjdzie ta zmiana na lepsze :)

 

BMW nie moze ci odmowic gwarancji z powodu plukanki bylo by to przestepstwo gospodarcze w niemczech, brak plukanki to skrocenie zywotnosci silnika, olej wymieniasz w ASO ? a nie ma ten prywaciazy ?T otroche taj jechac na zdjecie szwow z palca to Neurochirurgachirurga...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie.. zalewam non stop olej 5w40 turbodiesel z castrola edga, czy moge teraz zmienić na jakiś lepszy czy raczej już lepiej nie wymieniać? jeśli tak to na jaki? e90 LCI silnik n47d20c , robię okolo 40 000km rocznie, przebieg na dzis:160tkm, dpf-tak
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy nawet musisz zmienic !!! przed wymiana zastosuj plukanke silnika a po wymianie preaparat Archoil 2300 na caly okres wymiany bedzie Guitara

 

olej :

- Mobil ESP formula 5W30

- Penrite Enviro plus 5W40

- Amsoil AEL European Car Formula 5W-30 Low-SAPS

 

Wybieraj wedlug najnizszego wspolczynika CCS (szczegolnie) oraz MRV bo reszta jest prawie ta sama. Mobil bije rywali pod tym wzgledem

 

Wymioana co 10 tys kiometrow i bedzie gitara.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w temperaturze pokojowej albo dolac do cieplego oleju silnika nawet lepiej

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.