Skocz do zawartości

[E61] opony zimowe 225/55/R16 Run Flat


braszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem na forum dotychczasowych dyskusji nt opon. Mam zamiar kupić opony zimowe na felgi 16" do mojej E61 520d z 2006 roku. W chwili obecnej na tych felgach mam opony letnie 225/55/R16.

Planuję zakup opon Run Flat.

Ogólnie szukając w sieci nie ma dużego wyboru w tych oponach. Na oponeo znalazłem dwie:

- Continental ContiWinterContact TS830 P 225/55 R16 95 H za 727PLN/szt

- Dunlop SP WINTER SPORT M2 225/55 R16 99 H XL za 857PLN/szt

 

Na forum czytałem bardzo pozytywne opinie nt TS830 i pewno to będzie mój wybór, no chyba że ktoś doradzi mi inną oponę. Zastanawiam się na load index - czy 95 nie będzie zbyt małym dla E61 Touring ?

Czy ktoś zna miejsce gdzie moge kupić takie opony w cenie lepszej niż na oponeo.pl ? Mnie udało się znaleźć http://www.sklepopon.pl/opona/continental_contiwintercontact_ts_830_p_ssr_28311.html za 698,75PLN/szt.

 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez wlasnie szukam do mojego 520d touring '08. Mieszkam w Niemczech i czesto bede jezdizl na pobliskich Alp na narty, wiec rozmawialem z dealerem u ktorego kupilem auto jakie powinienem miec opony. Poleca CONTINENTAL WINTERCONT TS830P BMW+ lub DUNLOP SP WINTER SPORT 4D w rozmiarze 225/55 R16. W normalnych sklepach kosztuja tu okolo 180e sztuka, czyli mniejwiecej tyle co wszystkie opony tego rozmiaru. W Polsce moze beda troche tansze. Nie jestem tylko pewien czy to sa run-flat, bo o to nie zapytalem :/

Mowi tez ze indeks ladownosci 95 spoko wystarczy do normalnego uzytku, a jak planuje auto przeladowac ponad norme to i tak bardziej powinienem sie martwic zawieszeniem i ewentualna utrata gwarancji niz oponami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.