Skocz do zawartości

BMW E90 JAKIE OPONY?


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

wg wlepki sa dedykowane głównie 19 przy 18 jest z tego co pamiętam 255/45 jakieś rady ?

 

Ja ci mogę doradzić byś nie sugerował się swoją pamięcią bo opona 255/45/18 ma średnicę 686,7mm to o 51mm za wysoka opona :wink:

No chyba że idziesz w kierunku BMW Cross Cantry to OK. :wink:

Dedykowana opona przez BMW na felgę 18" i szeroką 8,5" jest 255/35R18. Węższe opony będą już szły w naciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na realoem po VIN mam w rozmiarze 18 taki wybór :

225/40R18

255/35R18

 

i w sumie tyle :> tylko nic nie piszą o szerokości felgi. Dać wszędzie jednakowy rozmiar ? czy tył 255 +przód 225 ?

 

mam obecnie 225/45/18 x4 i jest spory naciąg na 8.5

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ! ;)

Mam do Was pytanie , powiedzcie mi dokładny numer czy oznaczenie tych pięknych felg :norty:

search?q=alufelgi+z+oponami+19+m+pakiet&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjouszI0uPVAhXBA5oKHVgzBmgQ_AUICigB&biw=1600&bih=731#imgrc=PhyvaMDz5cu1TM:

 

https://www.google.pl/search?q=alufelgi+z+oponami+19+m+pakiet&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjouszI0uPVAhXBA5oKHVgzBmgQ_AUICigB&biw=1600&bih=731#imgrc=PhyvaMDz5cu1TM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Planuje zamówić do swojej E90 felgi 18" . Szerokość Felgi : 8.0" , Odsadzenie(ET) : 30 .

Chciał bym też wiedzieć co to jest to odsadzenie . Nie interesowałem się nigdy w znacznym stopniu alufelgami , oraz ich zmianą.

Chciał bym założyć oponki : Tył 235/45 , przód 225/45 .

Zastanawiam się też czy wysokość opony 45 czy 40 ...

Zdaję sobie sprawę ,że wysokość 40 ładaniej by wyglądała na alusie .

Drogi są u mnie średnie więc zastanawiam się nad tym .. Czy jest duża różnica miedzy wysokością 40 a 45 ?

Z szerokośćią felgi również mam mały problem , ponieważ nie wiem jakie opony się zakłada na felge o szerokości 8" ...

Jak wpływa szerokość opony na spalanie samochodu oraz na zmniejszenie mocy ?

Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zamówić do swojej E90 felgi 18" . Szerokość Felgi : 8.0" , Odsadzenie(ET) : 30 .

Chciał bym założyć oponki : Tył 235/45 , przód 225/45 .

 

Jeśli planujesz takie felgi to zalecenia producenta to rozmiar 225/40/R18. średnica koła = 637,2mm

Nie jest to aż tak bardzo niska opona, dość komfortowa i ładnie leży rozmiar 225 na 8" szerokości.

Nie możesz mieć widzimisię i strzelę sobie oponkę np.: Tył 235/45 , przód 225/45

Bo 235/45/R18 ma średnicę 668,7mm, a 225/45/R18 ma średnice 659,7mm.

No chyba że planujesz zrobić E90 CrossCountry!

ET trochę przy mało bez dystansu się nie obejdzie.

 

Co do innych pytań to Google ci odpowie.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zamówić do swojej E90 felgi 18" . Szerokość Felgi : 8.0" , Odsadzenie(ET) : 30 .

Chciał bym założyć oponki : Tył 235/45 , przód 225/45 .

 

Jeśli planujesz takie felgi to zalecenia producenta to rozmiar 225/40/R18. średnica koła = 637,2mm

Nie jest to aż tak bardzo niska opona, dość komfortowa i ładnie leży rozmiar 225 na 8" szerokości.

Nie możesz mieć widzimisię i strzelę sobie oponkę np.: Tył 235/45 , przód 225/45

Bo 235/45/R18 ma średnicę 668,7mm, a 225/45/R18 ma średnice 659,7mm.

No chyba że planujesz zrobić E90 CrossCountry!

ET trochę przy mało bez dystansu się nie obejdzie.

 

Co do innych pytań to Google ci odpowie.

 

:wink:

 

Dzieki stary ! Tak już przeczytałem o tym na google , to wd Ciebie i z przodu i z tyłu zakladać 225/40/R18 ?

Jakie rozmiary dystansów by były odpowiednie kolego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki stary ! Tak już przeczytałem o tym na google , to wd Ciebie i z przodu i z tyłu zakladać 225/40/R18 ?

Jakie rozmiary dystansów by były odpowiednie kolego ?

 

Jeśli felgi będą 4x8" szerokie to tak.

O dystanse zapytaj w tym Temacie --> viewtopic.php?f=70&t=299236&p=2383265&hilit=dystanse#p2383265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E90 ma 150 km , do tej pory jezdzę na 16" felgach .

Znalazłem śliczne alufelgi (stylng 220m) .

Rozmiar - 19" , 8,5J , ET34 .

Opony przód : 225/40/R19 , tył : 235/35/R19 .

Czy moja E90 poradzi z takim alusem ?

 

16'' czy 19'' nie robi to dużej różnicy dla auta przy odpowiednim dobraniu opon.

Ale raczej szerokość felgi 8,5" dla twojego silnika to dość sporo bo opona dedykowana na nią to 255/30/R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle dać 215/40, ale jaką oponę dac na felgę 8,5j aby sie to wszystko ładnie zgrało?

 

 

Zalecenie producenta to:

przód felga 8" 225/40/R18 = 637,2mm średnica koła

tył felga 8,5" 255/35/R18 = 635,7mm średnica koła

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...

 

Ty myślisz dać oponę 215/40/R18 = 629,2 średnica koła, ciut przy niska.

Żeby to wszystko ładnie zgrało to najlepiej trzymać się zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Kupiłem 2 dni temu e91. Nie mam opon letnich a zimówki są na 16". Muszę kupić opony letnie ale chciałbym poprawić wygląd auta i planuję zakup również drugich felg. Nie chcę żeby było za twardo. Jakie macie odczucia na 17" z oponami 225/45/17? Wcześniej jeździłem Oplem Signum z oponami w tym rozmiarze i niestety jak dla mnie było za twardo. Co prawda miałem tam niższe i twardsze zawieszenie niż w standardzie (ale tez seryjne) i pewnie to też obniżało komfort. Jak to jest w E91? Jakie też wrażenia na 18" ? Jaka jest najlepsza alternatywa pomiędzy wyglądem a komfortem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem swojego pierwszego bmw i mam kilka pytan.

Przegladalem wczesniejsze wypowiedzi , jednak nie mam pewnosci co do opon...

Aktualnie auto mam na zimowych oponach 225/50/17 - 4 takie same sztuki

set 225/45, tył 245/40 - czym sie to rozni jesli chodzi o prowadzenie samochodu , czy ten set jest lepszy czy jednak zakladac 4 takie same sztuki ?

Jakie opony nowe do 1500 pln +/- (najlepiej sprawdzone) ? Dodam , ze przewaznie nie jezdze po dywanie wiec nie wiem czy RUN FLATY to dobry wybor.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opony mieszane zakłada się jeśli masz różnej szerokości felgi np. na przodzie 8J a na tyle 8,5J, jeśli wszystkie felgi są o takiej samej szerokości to opony też takie same. Napisz jakie masz felgi lub fotkę to napiszę Ci jakie powinieneś mieć opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już bardzo mi pomogles bo wcześniejszy posiadacz założył 225/50/17

A teraz ostatnie pytanie do ciebie...

Jakie opony, jeżdżę po nierownosciach przeważnie. Cos nowego I w miarę klejącego się do asfaltu a za razem o dobrym komforcie jazdy. Żeby nie czuć się jak Ursusie jakimś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie musisz kupować opon RunFlat ale żeby samochód za bardzo nie pływał w zakrętach to kup opony wzmacniane czyli XL (94Y) no i przydała by się jakaś dojazdówka lub zestaw naprawczy w razie kapcia. Jeśli twój budżet to 1500 zł to możesz celować w najwyższą półkę i polecam Continental PREMIUMCONTACT 6 225/45 R17 94 Y


https://www.sklepopon.com/opona-letnia/continental-contipremiumcontact-6-225-45-r17-94-y-xlfr-96114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.