Skocz do zawartości

BMW E90 JAKIE OPONY?


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

 

Jeśli przód ma 8,5 cali a tył 9,5 to opony powinny mieć: przód 225/35/19 a tył 265/30/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Podczepię się do tematu ;)

Jakie opony zimowe?

Zastanawiam się nad Nokian WR D3 / D4 lub A3. Któreś z tych opon będzie dobrym wyborem? ;)

 

 

I jeżeli szerokość felgi to 8 cali, wysokość 17 to będzie 225 czy 235 rozmiar opony?

Ja zakupiłem D4 z tym że 16''. Na razie śniegu nie ma więc nie mogę się wypowiedzieć jak zachowują się w zimowych warunkach. Też miałem dylemat nad wyborem zimówek. Nokiany WR D4 miały bardzo dobre opinie więc je kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Zakupiłem Nokiany wr d4. Z tego co czytałem to opony są super. Mam pytanie ponieważ na oponach jest made in Russia. Różne widzę opinie na ten temat czy może się ktoś z forumowiczów wypowiedzieć na ten temat?

 

 

Miałem Nokiany w zeszłym roku w mondeo. Co prawda inne prowadzanie auta bo napęd na przód, ale generalnie bardzo dobrze jeździło mi się na nich.

Nic nie buksowało, na oblodzonej drodze również jakiś większych problemów nie było, więc jak najbardziej na tak:)

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam, ja mam następujący problem iż mam mozliwosc kupic po dobrej cenie felgi z oponami 225/55 r17 tylko opony mają za wysoki profil i ocierają mi o nadkole. Czy ma ktos u siebie załozone 225/45 ? mozecie cos polecic jakie oponki do tego dokupic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy nadszedł czas na wymianę opon. Zastanawiam się nad Michelin Pilot Sport 4 a Bridgestone Potenza S001 oczywiście non Runflat. Rozmiar 225/40/18. A może Pirelli Pzero? Które polecacie i dlaczego?

Z tych co wymieniłes bralbym Bridgestona,Michelinki właśnie zmieniam,są ok ale trochę za miękkie do tego auta,a ten model Pirelli zużywa się bardzo szybko ps.ja osobiście biorę vredestein ultrac sessanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy zakupilem swiezo e90 jest to moja pierwsza tylnio napedowka, wczesniej bylo e46 w x

Moje e90 to 320d 163 i bedzie wirus.

O ile w 4 napedach waze aby opony byly tych samych rozmiarow to w RWD tyl chyba powinien byc szerszy?

Jaki bedzie optymalny wymiar dla 17 lub 18 cali?

Thx z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, zastanawiam się nad zakupem opon letnich, mam już zużyte Bridgestone run flaty..

wstępnie szukam non run flat,

 

fabrycznie auto ma 225/45/17 przód i 255/40/17 tył

 

problem w tym ze w rozmiarze 255/40/17 jest bardzo mały wybór - wstępnie pomyślałem o Pirelli P Zero Nero GT - tutaj pytanie bo przód 225/45/17 jest wzmacniany XL

a tył 255/40/17 już nie ma XL - czy to zrobi jakąś różnice?

 

Interesują mnie opony opony Michelin Pilot Sport 4 (w miarę ok cena na te chwile) na przód jest rozmiar ok, ale problem pojawia się z tyłem - nie ma rozmiaru 255/40/17 jest tylko 245/40/17

czy różnica w rozmiarze będzie miała duży wpływ na cokolwiek? (wolałbym pozostać przy rozmiarze homologowanym 255/40/17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

felga styling 284, et 34 http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

......jeżdzę na bridgestone potenza 225/45/17

 

Obecnie szukam nowych opon i zastanawiam się czy nie założyć na tył 245/40/17?

 

Co myśłicie, czy warto iść w taki rozmiar na tył? Opona będzie dobrze wyglądała i jeździła na tej feldze?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie,

felga styling 284, et 34 http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

......jeżdzę na bridgestone potenza 225/45/17

 

Obecnie szukam nowych opon i zastanawiam się czy nie założyć na tył 245/40/17?

 

Co myśłicie, czy warto iść w taki rozmiar na tył? Opona będzie dobrze wyglądała i jeździła na tej feldze?

 

Pzdr

 

BMW zaleca na felgę 8" oponę 225/45/R17 to taką zastosuj i nie kombinuj bo idziesz w złym kierunku.

Opona 245/40/17 ma za małą średnice!

 

Zastanów się ewentualnie jeszcze nad oponami w rozmiarze 2015/55 R17.

 

Ciężko będzie znaleźć taki rozmiar na rynku........ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, auto napęd na 4 koła, felgi 8J i 8,5j odpowiednio et 34 i 37. Jak myślicie opony w tej sytuacji powinny być z tym samym bieznikiem? Czy mają się tylko zgadzać na osi? Jeśli chodzi o rozmiar to przód 225, a tył 255, czy wszystkie takie same? Chociaż przy 8,5J przy 225 może być spory naciąg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie rozważam zakup 2 opon do 320d

 

Fulda SportControl 225/45 R17 91 Y FP

Hankook Ventus V12 evo2 K120 225/45 R17 94 Y XL, MFS, ZR

 

Ewentualnie jakieś inne jak coś polecicie :) Chciałbym coś najlepiej do 360zł max i nie chcę już runflatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi doradzi, mam na aucie 4 sztuki identycznych felg, 18" szerokość 8,5. Auto to e93 3.0 benzyna.

 

Opony mam obecnie jakieś słabe, dlatego chce kupić nowe. Interesuje mnie jedynie jaki rozmiar będzie najlepszy do takich samych felg ? dać to samo wszędzie ? wg wlepki sa dedykowane głównie 19 przy 18 jest z tego co pamiętam 255/45

 

jakieś rady ?

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.