Skocz do zawartości

E83 - nie działa panel sterowania lusterek i szyb


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej. Po braku prądu owszem szyby trzeba zaprogramować. Po kolei każda szybę panelem kierowcy musisz opuścić trzymając cały czas przycisk i po opuszczeniu trzymać go jeszcze przez chwile. To samo z podnoszeniem tzn podnosisz i trzymasz przez chwile przycisk.

 

No ale z tego co ty piszesz to tobie wogole ten panel nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
potwierdzam jeśli macie problem z elektryką (szyby + lusterka) trzeba zdjąć boczek od kierowcy 5 śrub go trzyma i zatrzaski. dostać się do lusterka i je odłączyć :) po problemie. już wczoraj nie chciało mi się ćwiczyć z rozkręcaniem lusterka żeby dostać się do jego wnętrza i mechanizmu który mógł robić problem chyba trzeba zdjąć obudowę od wewnątrz, ale tak jak piszę za dużo roboty :) cała akcja odłączenia ze złożeniem około 30 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tez to przerobiłem, po zakupie nie działalo mi lewe lusterko, zdjałem boczek, a tam juz turecki niemiec odlaczyl ktorys z przewodow chyba plusa i przeciagnal go az od grodzi na nowo.

W mechanizmie lusterka jeden z silniczkow siada i powoduje zwore co odlacza panel. Odlaczas lusterko lewe kierowcy i panel od razu ozywa i dzialaja wszystkie szyby itd. ( bolążek tego modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam , jestem nowy , od 1,5 roku posiadam e83, mój problem to nie składające się prawe lusterko w , do tej pory wszystko było ok , auto stało 2 tyg w garażu ze złożonymi lusterkami , gdy wyjeżdżałem rozłożyło się tylko lewe , próbowałem składać i rozkładać kilkukrotnie ale działa tylko lewe , mało tego w prawym przestała działać także regulacja szkła , czyli prawo , lewo , góra , dół , pomoże ktoś , pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio miałem identyczny problem. Chciałem odpalic auto a tu nagle złożyły się lusterka i zamknęły drzwi. Odpaliłem następnie z niego pojazdu i chciałem rozłożyć lustra to jedynie otworzyło się z lewej strony. Szyby nie działały wg z panela kierowcy. Potem zamykalem pojazd następnie otwieralem z pilota a lustra wariowały. Nie chciały się otwierać. Myślałem że problem jest w panelu bądź w module komfortu. A problem był spowodowany słabym akumulatorem. Doładowałem(prostownikiem) wszystko jest wporzątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczoraj byłem u swojego mechaniora i ni z gruchy ni z pietruchy lusterka same z siebie zaczęły "głupieć" ale po kilku zacięciach rozłożyło się i prawe , nawet sterowanie szkłem wróciło , dodam że aku ma 8 miesięcy , mechanik stwierdził że prawdopodobnie pierdzielić zaczyna moduł , wiem jedno , nie będę składał już lusterek żeby się nie denerwować. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,też mam problem z niedziałającymi szybami i lusterkami.Jeden dzień samochód stał pod chmurką,padał deszcz i przez szyberdach woda wlała się do środka.Było tego dość sporo bo cała wysokość i nawet więcej tego styropianowego wypełnienia pod nogami pasażera z przodu.I od tego czasu problemy z działaniem i niedziałaniem lusterek i szyb.Wysuszyłem dokładnie miejsce zalania i postanowiłem wymienić moduł komfortu,tak mi doradzono.Więc zakupiłem moduł,zakodowałem i super działa wszystko.Ale do czasu nie cały rok i taka sama sytuacja.Działa nie działa a lusterka żyją swoim życiem,samoistnie się składają i rozkładają podczas jazdy.Zastanawiam się czy zaś padł moduł jak tak to dlaczego,sytuacja z wodą nie miała już miejsca.Wszystko suche i czyste.Może doradzicie gdzie szukać ewentualnej przyczyny.Po prawej stronie na progu pod nogami pasażera jest takie cudo przykręcone,było to całkowicie zalane.

http://i66.tinypic.com/2n700fl.jpg

Od czego to jest,może to robić jakieś problemy?Jak ma ktoś jakieś sugestie od czego zacząć byłbym wdzięczny z elektryką samochodową nie jestem jedna ręka,teraz muszę jezdzić z wyciągniętym bezpiecznikiem od lusterek i szyb.Działa tylko szyba przednia od pasażera.Aha i jeszcze jedno,miałem podpięty komputer u kumpla,nie było żadnego błędu z tym problemem,ale to był program AUTOCOM,a do inpy nie mam dojścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Ktoś coś jeszcze w temacie tego panelu po stronie kierowcy?


U mnie taki przypadek, że jadę i naraz otwiera mi się okno pasażera, to próbuję go zamknąć na panelu kierowcy ale nie działa - nic nie działa!

Dzień wcześniej uruchomiłem składanie lusterek i zadziałało poprawnie w dwie strony, okno też zjechało w dół i w górę.


Dzisiaj nie działa cały panel, nawet nie świeci.

Dostaliśmy się do drzwi, odpięliśmy samo lusterko z kostki - nie działa

sprawdzona kostka w słupku jak i na oko kable- nic, raczej ok

odpięliśmy nawet taśmę w samym lusterku i też zero kontaktu.


Próba otwarcia z kluczyka - działa, wszystkie okna schodzą w dół - niestety wracają wszystkie prócz tego od kierowcy.

Na szczęście mechanik podniósł ją za pomocą komputera, który nie wykazał błędów... WTF???


Nie mamy pomysłu, no może sam moduł trzeba by podmienić z innego auta i sprawdzić czy to on nie bruździ :)

Na razie jutro mam jechać na szroty i poszukać na wpięcie innego... ktoś ma jeszcze może jakieś pomysły?



Poprawka, panel świeci ale dalej nie reaguje nadal :(


Tak na chłopski rozum to sygnał o ile jest na panelu nie dociera chyba do przekaźników, bo te zadziałały jak poszedł sygnał z komputera.... ale ja się nie znam :(


kolejny edyt:

wczoraj postało auto na słońcu i względnym cieple (+5*C) ... efekt... pojawiła się podświetlona kontrolka na szyb i panel działa. Czyli wnioskować należy, iż jest on raczej sprawny i wszystko raczej działa tylko gdzieś dostaje wilgoci i robi takie psikusy? Czy panel umiera skokowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie dzialaly mi szyby i caly modul ster lusterkami i szybami po stronie kierowcy (blacharz zglaszal taki problem, gdy robil mi auto)


Blacharz odpial wtyczke od lusterka (po moich radach z forum)kierowcy i na razie mi wszystko dziala, oprocz tego lusterka


Wymienic mam lusterko ?? Czy modul/tasme ?


Auto bylo u blacharza, jak je dbieralem mialo slaby aku

Moze to jest powod (rozladowany aku) i nie musze nic wymieniac

Tylko gdy teraz juz mam podladowany aku ..moze wszystko wroci do normy


Co o tym sadzicie

Doradzcie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Może w ostatnim czasie ktoś znalazł jakieś jeszcze rozwiązanie problemu. Nie działa mi panel w drzwiach kierowcy, włączniki szyb w pozostałych drzwiach działają. Odpinałem lusterka po obu stronach, czyściłem styki w kostkach i nic panel nie działa :-(

Namieszałeś w mojej głowie

Jednym gestem, jednym słowem

Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,

Wystarczy mi, ŻE JEŹDZISZ BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


miałem dokładnie to samo, okazało się że lusterko zrobiło zwarcie.

rozwiązaniem u mnie była wizyta u elektronika który stwierdził że przez zwarcie coś się zablokowało w module komfortu (odblokował)po czym wymiana wnętrzności w lusterku i wszystko działa

mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.